ویزای مالزی

طبق قوانین و توافقهای دولت ایران و دولت مالزی کلیه ایرانیانی که قصد سفر توریستی به کشور مالزی را دارند می توانند یک بلیط 2 طرفه 14 روزه توریستی از ایران به مالزی بدون ویزا به مالزی سفر کنند.

ویزای مالزی
ویزای توریستی عادی
15,190,000 ریال
دو ماهه
7-10 روز کاری
اصل پاسپورت+2قطعه عکس 4*6
تعداد:
ویزای توریستی عادی
15,090,000 ریال
دو ماهه (نرخ همکار)
7-10 روز کاری
اصل پاسپورت+2قطعه عکس 4*6
تعداد:

شرایط ویزای توريستی مالزی

همان طور که از نام این ویزا پیداست ، این ویزا مختص کسانی می باشد که قصد سفر توریستی و تفریحی به کشور مالزی را دارند، طبق قوانین و توافق های دولت ایران و دولت مالزی کلیه ایرانیانی که قصد سفر توریستی به مدت کمتر از 14 روز به کشور مالزی را دارند می توانند یک بلیط 2 طرفه از ایران به مالزی و از مالزی به ایران تهیه کنند و بدون گرفتن ویزا به مالزی سفر کنند.

مدارک لازم برای ویزای مالزی

لطفا توجه فرمائید برای ایرانیان محترم تا 14 روز اقامت برای کشور مالزی ویزا احتیاج نمی باشد. در صورتی که قصد اقامت بیش از 14 روز در مالزی را دارید، مدارک زیر را باید آماده نمایید:

1. اصل پاسپورت

2. دو قطعه عکس 4*6

ویزای اجتماعی

ويزای اجتماعی يا Social به مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی يک شرکت و يا يک شخص مالزيايی و يا افراد درجه يک هر شخص که خود ويزای اقامتی مالزی را دارند ، صادر ميگردد و نکات منفی آن : کوتاه بودن زمان آن ، عدم امکان خروج از کشور( در واقع يک ويزای يک بار ورود استSingle Entrance ) و همچنين غير قانونی بودن کار کردن با آن است.

ویزای تحصيلی

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه يا کالجهای مالزی ؛ امکان دريافت اين نوع ويزا امکان پذير ميباشد. مدت زمان ويزا يکسال و قابل تمديد تا انتهای زمان تحصيل ميباشد. مشکل اين نوع ويزا آنست که شخص با اين ويزا حق کار کردن نداشته و نيز امکان خاصی برای فرد در رابطه با خريد و فروش ايجاد نمی نمايد.

ويزای کار

اين نوع ويزا( work Permit ) به دو صورت قابل صدور ميباشد اول اينکه شخص مبادرت به تأسيس يک شرکت در مالزی نمايد و دوم اينکه يک شرکت بعنوان کارفرما با حمايت رسمی يک شخص و قبول تمامی مسئوليتهای وی ، مبادرت به دعوت رسمی از او برای کار نمايد . که طبيعتأ مورد دوم کمی مشکل تر است! د رهر حال اگر کسی ويزای کار مالزی را دريافت نمايد که برای يک و يا دو سال صادر ميگردد از امکانات بيشتری در اين کشور برخوردار ميباشد، ميتواند کار کند ، درس بخواند و در صورت تمايل اقدام به خريد هر چيزی به صورت اقساط نمايد. و اين ويزا نيز يک ويزا با حق ورود و خروج به مالزی ميباشد( Multi Entrance Visa ).

اقامت بعنوان کشور دوم

اقامت بعنوان کشور دوم( Malaysia as Second Home ) تا سال 2002 شرط سنی داشته است ( بالای 60 سال)اما اکنون هر شخصی ميتواند برای آن اقدام نمايد وبودن در آن سن تنها تسهيل کننده ميباشد، در اين نوع ويزا شخص ملزم به سرمايه گذاری در مالزی به مبلغ 40 هزار دلار آمريکا ميباشد ولی انتخاب در ارتباط با اينکه در چه بخشی سسرمايه گذاری انجام شود در اختيار سرمايه گذار ميباشد( بانک ، بورس يا خريد ملک و يا هر جای ديگر)
در اين نوع ويزا شخص تقريبأ از تمامی امکانات يک شهروند مالزيايی برخوردار ميباشد و مدت زمان ويزا برای 5 سال و قابل تمديد ميباشد. ضمن اينکه هر شخصی پس از دريافت اين نوع ويزا علاوه بر اينکه ميتواند کار کند يا اينکه تحصيل نمايد ؛ ميتواند برای تمامی بستگان درجه يک خود نيز درخواست ويزا نمايد.

اطلاعات تماس سفارت مالزی در تهران:

آدرس: شهرک قدس،فاز4، بلوار ایوانک ،خیابان زرافشان ،کوچه دوم ، شماره25

سایت: http://www.kln.gov.my/web/irn_tehran/

تلفن:88072444-021

ساعت کاری: یک شنبه تا پنج شنبه 9 تا 12

مقررات ویزا مالزی : مسافران باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان ورود داشته باشند . اطلاعات زیادی را در مورد این کشور می توانید از طریق سایت www.kln.gov.my. بدست آورید .

برای شهرواندان اکثر کشورها ویزای 30 الی 60 روزه صادر می گردد به صورت اتوماتیک اگر سفر شما هوایی باشد ویزا 60 روزه صادر می گردد .

شما می توانید ویزای خود را از طریق اداره مهاجرت این کشور 3 ماه تمدید نمایید .

در زمان ورود و خروج از فرودگاه های Sabah و Sarawak پاسپورت چک می شود. و حتما اگر شما بین این فرودگاه سفر کنید در پاسپورت شما مهر زده می شود.

مقررات گمرگی مالزی :

ورود کالاهای زیر به مالزی آزاد است .

1) 1 لیتر الکل

2)225 نخ سیگار

3) هرگونه هدیه که بیشتر از 200 رینگیت مالزی ارزش نداشته باشد.

دوربین ، رادیو ، عطر و ساعت شامل گمرکی نمی شود.

ورود هرگونه اسلحه و مواد مخدر به این کشور ممنوع است.

مسافران نمی توانند بیشتر از 10/000 دلار به همراه داشته باشند .

سایر خدمات سفر به مالزی

علاوه بر اطلاعات ویزای مالزی شما می توانید راهنمای سفر به مالزی را به همراه قیمت هتل های مالزی و بلیط های مالزی در سایت آتالند ملاحظه فرمائید و یا در صورتیکه در قالب تور مسافرتی سفر می کنید، تور مالزی را مشاهده نمائید.