ویزای بلغارستان

اگر قصد شرکت درتور بلغارستان را دارید جهت ورود به کشور بلغارستان واخذ ویزای بلغارستان ، ایرانیان عزیز و اتباع غیر اروپایی پاسپورت شما باید حداقل سه ماه بیشتر از مدت زمان اقامتتان اعتبار داشته باشد و در کنار داشتن بلیط برگشتتان می بایست داشتن استطاعت مالی برای طول مدت اقامتتان را به اثبات رسانده باشید.

ویزای بلغارستان

شرایط ویزای بلغارستان

اتباع اروپایی باید ملیت و هویت اروپایی خود را که توسط اتحادیه اروپا پذیرفته شده است با نشان دادن کارت شناسایی و یا پاسپورت معتبر به اثبات برسانند همچنین اتباع اروپایی نیازی به نشان دادن بلیط برگشتشان ندارند و همراه داشتن یک کارت شناسایی معتبر برایشان کافی است. متقاضیان محترم توجه داشته باشید هزینه روادید از کلیه همراهان اخذ می گردد.و در صورت عدم صدور ویزا از سوی سفارت هزینه آن غیر قابل استرداد می باشد. روند صدور روادید بهمراه روش شناسایی (تشخیص هویت) با استفاده از ضبط داده های بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتالی و عکس دیجیتالی) انجام خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ئیزای بلغارستان

فرم شینگن

یک قطعه عکس 3.5*4.5 رنگی زمینه سفید

کپی صفحه اول و دوم شناسنانمه و کارت ملی

کپی صفحه اول پاسپورت و تمام ویزاهای قبلی

اصل پاسپورت

بیمه مسافرتی

پرینت 6 ماهه بانکی

گواهی اشتغال به کار یا تحصیل

سند ملکی

ووچر هتل

سوالات متداول درباره ویزای بلغارستان

- آیا حضورشخصی کلیه متقاضیان برای انگشت نگاری ده انگشت و عکس های دیجیتال همراه با ارائه فرم درخواست ویزا در بخش کنسولی سفارت بلغارستان الزامیست؟

بلی الزامی است.

- آیا مرحله شناسایی و تشخیص هویت تاثیری در روند صدور روادید خواهد داشت(تضمینی بر صدور نهایی ویزا خواهد بود)؟

خیر این مراحل تضمینی برای صدور ویزا نیست. این اقدام جدید بخشی از یک پروژه گسترده دراروپا ست که با هدف ایجاد یک پایگاه داده ها حاوی اطلاعات بیومتریک و الفبا عددی از متقاضیان ویزا میباشد که برای کشورهای عضو شنگن مشترک است. بنابراین مجموعه ی داده های بیومتریک به استفاده ی عموم درآورده خواهد شد و این مرحله برای همه متقاضیان ویزای شنگن اعمال خواهد شد.

- آیا ویزای بلغارستان در هر زمانی قابل صدور است ؟

توجه فرمائید ویزای توریستی بلغارستان در قالب تور و تنها در فصل تابستان انجام میشود.

متقاضیان زیر از شرط اثر انگشت معاف می باشند:

کودکان زیر سن ۱۲ سال

افرادی که انگشت نگاری برای آنها از نظر فیزیکی (جسمانی) غیر ممکن یا نشد نیست.

- سران دولت ها یا اعضای دولتی بهمراه همسرانشان، و اعضای هیئت رسمی خود، زمانی که آنها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان های بین المللی برای یک هدف رسمی دعوت شده اند.

- پادشاهان و دیگر اعضای ارشد خانواده سلطنتی، زمانی که آنها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان های بین المللی برای یک هدف رسمی دعوت شده اند.

آدرس سفارت بلغارستان در ایران:

تهران - خيابان وليعصر -خيابان توانير - خيابان نظامي گنجوي - شماره 40

تلفن سفارت بلغارستان:02188775037- 02188775662

فکس سفارت بلغارستان:02188779680

ساعت کار سفارت : یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 14 بعداز ظهر میباشد .

شرایط ویزا برای تبعه شنگن و غیر شنگن :

کشور بلغارستان در قاره اروپا واقع شده و یکی از اعضای اتحادیه میباشد .

اتباع کشورهای عضو اتحادیه, استرالیا ,کانادا, اسرائیل, ژاپن, نیوزلند و آمریکا برای اقامت تا سقف 90 روز نیاز به اخذ ویزا ندارند . سایر ملیت ها نیز برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزا میتوانند به نزدیک ترین سفارت یا کنسولکری مربوط به این کشور مراجعه نمایند .

مسافرینی که تمایل به اقامت بیش از 90 روز در بلغارستان دارند بایستی از اداره مهاجرت این کشور کارت اجازه اقامت دریافت نمایند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارت اقامت این کشور میتوانید به سایت سفارت مراجعه فرمائید .

سایر خدمات سفر به بلغارستان

علاوه بر اطلاعات ویزای بلغارستان شما می توانید راهنمای سفر به بلغارستان را به همراه قیمت هتل های بلغارستان و بلیط های بلغارستان در سایت آتالند ملاحظه فرمائید و یا در صورتیکه در قالب تور مسافرتی سفر می کنید، تورهای بلغارستان را مشاهده نمائید.