ویزای آلمان

برای دریافت همه ی انواع ویزای کشور آلمان لازم است که متقاضی دارای دعوتنامه و دلیل موجه برای درخواست ویزا باشد. داشتن پذیرش تحصیلی ازدانشگاه های آلمان، دعوت نامه تجاری و توریستی، گواهی پذیرش مقاله در کنفرانس و... می توانند از دلایل موجه برای درخواست ویزای آلمان باشد. اما با توجه به صدور ویزای شینگن توسط سفارت آلمان در تهران، داشتن دعوت نامه و پذیرش به تنهایی تضمینی برای صدور ویزا ایجاد نمی کند و سفارت آلمان در ایران برای صدور و یا عدم صدور ویزا اختیار تام دارد.

ویزای آلمان
وقت سفارت عادی
1,900,000 ریال
نرخ همکار
متناسب با وقت سفارت
درخواست روی سربرگ+مدارک لازم برای ویزا+تسویه کامل
تعداد:

شرایط ویزای آلمان

برای دریافت ویزای دانشجویی، توریستی، تجاری و... از سفارت آلمان تهران لازم است که متقاضی از سفارت درخواست وقت مصاحبه نماید و در تاریخ تعین شده به سفاارت مراجعه کند. متقاضی همچنین باید دلیل موجه برای درخواست ویزا داشته باشد. داشتن پذیرش تحصیلی ازدانشگاه های آلمان، دعوت نامه تجاری و توریستی، گواهی پذیرش مقاله در کنفرانس و... می توانند از دلایل موجه برای درخواست ویزای آلمان باشد. اما با توجه به صدور ویزای شینگن توسط سفارت آلمان در تهران، داشتن دعوت نامه و پذیرش به تنهایی تضمینی برای صدور ویزا ایجاد نمی کند و سفارت آلمان در ایران برای صدور و یا عدم صدور ویزا اختیار تام دارد.


خدمات ویزای آلمان شامل موارد ذیل می باشد :

- رزرو هتل با ارائه سربرگ

- وقت سفارت( فوری و عادی )

- رزرو بلیط

- بیمه مسافرتی

- مشاوره

- تکمیل پرونده

توجه داشته باشید که نرخ های موجود جدای از 60 یورویی است که باید در روز مصاحبه به سفارت ارائه شود.

مدارک لازم برای ویزای آلمان :

مدارک عمومی:

- اصل گذرنامه و کپی صفحه مشخصات گذرنامه

- فرم درخواست روادید به صورت کامل تکمیل و امضا شده با عکس جدید زمینه سفید

- پرسشنامه امنیتی تکمیل و امضا شده

- مدرک مبتنی بر وجود بیمه مسافرتی به همراه کپی آن

کپی همه روادیدهای درخواست کننده در 5 سال گذشته با مهر

مدارک تکمیلی:

-رزرو پرواز

- رزرو هتل و یا ارائه مدرکی دال بر تامین محل اقامت و یا تائیدیه تقبل هزینه ها توسط دعوت کننده و یا شخص سوم با ارائه اصل دعوتنامه رسمی (تعهدنامه)، ( که هنگام ارائه درخواست قدیمی تر از شش ماه نباشد) به همراه کپی

- پرینت سه ماهه بانکی به لاتین

- گواهی تمکن مالی (موجودی آخر حساب)

- سند ملکی (اجباری نیست)

- شناسنامه

- کارمندان دولت: گواهی انتساب به خدمت و یا گواهی کار، اشتغال و آخرین فیش حقوقی

- کارمندان شرکت های خصوصی: گواهی کار و یا آخرین قرارداد همراه با فیش حقوقی سه ماه گذشته، گواهی بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی و یا مدرک مشابه و یا در صورت در دسترس نبودن، گواهی نامه رسمی کارفرما کفایت می کند

- افراد با شغل آزاد: گواهی ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها ) به عنوان مثال پروانه کسب و یا گواهی اداره ثبت شرکتها( و گواهی عضویت در بیمه تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و یا یک مدرک مشابه

- مدیران و یا سهام داران شرکتهای ایرانی: معرفی نامه امضا شده توسط نماینده رسمی جهت تائید اداره و سمت درخواست کننده، گواهی ثبت شرکت در ایران )به طور مثال آگهی روزنامه رسمی(، گواهی تائید نام چنانچه در آگهی رسمی درج نشده باشد

- هنرمندان: گواهی عضویت در یک انجمن حرفه مربوطه برای هنرمندان )به طور مثال انجمن سینما، عکاسان و غیره( و/یا مدرکی مبنی بر انجام حرفه هنری )شرکت در نمایشگاه، فستیوال و غیره( گواهی بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی و یا مدرک مشابه

- بازنشستگان: گواهی دریافت حقوق بازنشستگی

- دانش آموزان/دانشجویان و کسانی که به سن قانونی نرسیده اند: گواهی اشتغال والدین و یا گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه

- بیکاران: گواهی مبنی بر ثبات اقتصادی و اجتماعی )به طور مثال گواهی ازدواج، شجرنامه، اسناد مالکیت ملک یا خانه)

11.کودکان و نوجوانان زیر 16 سال میتوانند درخواست خود را بدون تعیین وقت قبلی ارائه نمایند.

12.ضمانت نامه بانکی حداقل 20 میلیون تومان (بابت هر نفر)

نکات مهم در باره ویزای آلمان

- لطفا در خواست روادید خود را نزد نمایندگی خارجی آن کشور از حوزه شنگن ارائه دهید که قصد دارید بیشترین زمان سفرتان را در آنجا سپری نمایید. در صورتی که قصد دارید در چندین کشور از حوزه شنگن، برای مدت برابر اقامت داشته باشید، نماینده خارجی آن کشوری مسئول است که از طریق آن به حوزه شنگن وارد می شوید.

- لطفا مدارک خود را بطور کامل به ترتیبی که آمده تنظیم نمایید و به شکلی که تعیین شده )مدارک اصل و یا کپی( به باجه تحویل دهید. تمامی کپی ها باید در قطع A4 تحویل داده شوند. حتی در صورتی که اصل مدرک قطع متفاوتی داشته باشد. هر درخواست کننده ای، خود شخصا مسئولیت مدارکی که تحویل می دهد را به عهده دارد. در صورتی که کمبودی در مدارک وجود داشته باشد، این خطر وجود دارد که سفارت درخواست شما را نپذیرفته یا رد کند.

- پس از تحویل درخواست، به دلیل روند رسیدگی، سفارت مدارک دیگری را نمی پذیرد. اما در موارد استثنا ممکن است بطور تلفنی ازشما بخواهد مدارک اضافه دیگری نیز ارائه دهید.

- لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه مدارک جعلی ارائه دهید، سفارت از صدور روادید برای شما خودداری خواهد کرد و کلیه کشورهای حوزه شنگن از صدور روادید برای مدتی طولانی برای شما خودداری خواهند نمود.


سوالات متداول درباره ویزای آلمان

- آیا هزینه 60یورو صندوق سفارت بر عهده مسافر است ؟

بلی - هزینه 60 یورو صندوق سفارت بر عهده فرد متقاضی می باشد.

- آیا حضور فرد در روز سفارت الزامی است ؟

بلی - حضور فرد در روز سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری الزامی است .

- آیا گرفتن جواب ویزا بر عهده فرد متقاضی است ؟

خیر- گرفتن جواب ویزا بر عهده آژانس آتالند می باشد.

- آیا برای ویزا آلمان بدون ارائه دعوتنامه امکان پذیر می باشد ؟

خیر - برای افرادی که قصد ویزای آلمان را دارند ارائه دعوتنامه معتبر از یک شرکت آلمانی و یا یک شخص از آلمان الزامی می باشد .

- حداقل زمان لازم جهت وقت سفارت چند روز می باشد؟

50 روز می باشد .

نکته امنیتی بسیار مهم:

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.


اطلاعات تماس سفارت آلمان در تهران :

خیابان فردوسی - شماره 324-320 کد پستی 11365

صندوق پستی 179-11365

تلفن :39990000 ، 39991213

ساعات کار سفارت : بخش ویزا از روز یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت30 :7 لغایت 10:30 باز بوده و پاسخگوی شما میباشد.


قوانین ویزا برای تبعه شنگن و غیر شنگن :

تبعه 25 کشور عضو شنگن از جمله هلند, لهستان , اتریش و چک برای ورود به آلمان فقط نیاز به ارائه پاسپورت و کارت شناسایی ملی دارند و میتوانند بعنوان توریست در آلمان اقامت کرده و کار کنند . ورود به آلمان برای این افراد بسیار ساده میباشد . برای اقامت در مدت زمان طولانی تر باید ظرف 2 هفته از تاریخ ورود نامشان در اداره ثبت شهروندان آلمان درج گردد .

ولی اگر تبعه کشورهای عضو شنگن نیستید برای ورود به این کشور نیاز به گذراندن کلیه مراحل سفارتی جهت اخذ ویزا دارید .

شهروندان استرالیا , کانادا , اسرائیل , ژاپن , نیوزلند , لهستان , سوئیس و آمریکا اگر بعنوان توریست قصد اقامت 3 ماهه دارند باید پاسپورت معتبر ( و نه ویزا ) ارائه دهند . پاسپورتشان باید از بدو ورود دارای حداقل 4 ماه اعتبار باشد . در صورت اقامت بیش از 3 ماه باید به سفارت مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند.

سایر ملیت ها برای ورود به آلمان نیاز به اخذ ویزای شنگن دارند .


آئین نامه گمرکی:

ورود و خروج کالا طبق قوانین و آئین نامه گمرکی کشورهای عضو شنگن شامل مالیات میشود.

حذف مالیات فقط در مورد خروج برخی کالاها از کشور آلمان اجرا میشود .

قانون حذف مالیات کالاهایی همانند سیگار ومشروبات الکلی برای افراد بالای 17 سال با توجه به نوع و اندازه شان متغیر میباشد .

مالیات دیگر کالاها در صورت حمل بیش از حد مجاز: از راه زمینی 300 یورو - هوایی 430 یورو - افراد زیر 17 سال 175 یورو


سایر خدمات سفر به آلمان

علاوه بر اطلاعات ویزای آلمان شما می توانید راهنمای سفر به آلمان را به همراه قیمت هتل های آلمان و بلیط های آلمان در سایت آتالند ملاحظه فرمائید و یا در صورتیکه در قالب تور مسافرتی سفر می کنید، تور آلمان را مشاهده نمائید.