ویژگی های مدیر فنی بند ب موفق

ویژگی های یک مدیر فنی خوب چه می تواند باشد؟

در راستای یاری رسانی به فراگیران و فارغ التحصیلان دوره آموزشی مدیر فنی بند ب، با توجه به تجربیات اساتید و فراگیران، توصیه هایی کاربردی برای شما در نظر گرفته ایم که شما را یک قدم به موفقیت شغلی نزدیک تر می کند. با ما همراه باشید.

وقتی که قصد گردشگری قصد سفر می کند، امور مربوط به سفر در کشور ما توسط یکی از انواع دفاتر خدمات مسافرتی صورت می گیرد:

دفاتر مسافرتی که با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بند الف نسبت به صدور و فروش بلیت های هواپیمایی (داخلی و خارحی) اقدام می کنند. این دفاتر زیر نظر سازمان هواپیمایی کشور فعالیت می کنند.

دفاتر خدمات مسافرتی با مجوز بند ب که اقدام به رزرو هتل، مراحل دریافت ویزا و برگزاری تور های داخلی و خارجی و ورودی می نمایند. این دفاتر با مجوز وزارت میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند.

در نهایت آژانس های دفاتر خدمات مسافرت های زیارتی با مجوز بند پ که توسط سازمان حج و زیارت نظارت می شوند و فقط سفرهای زیارتی اجرا می کنند.

دوره آموزشی مدیر فنی بند ب از دوره های مصوب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برای تربیت مدیر برای دفاتر خدمات مسافرتی بند ب است.

سرفصل هایی که در این دوره آموزشی داده می شوند عبارتند از شناخت صنعت گردشگری، آشنایی با بازاریابی و فروش دفاتر خدمات مسافرتی، آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری، شناسایی مسیرهای گردشگری، زبان انگیسی تخصصی، برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها، آشنایی با صدور بلیت، کاربرد فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری و حسابداری دفاتر خدمات مسافرتی.

این عنوان شغلی، توانایی مدیریت در محیط کسب و کار گردشگری را می طلبد. بنابراین بد نیست ابتدا کمی به مفهوم مدیریت بپردازیم:

تعاریف متعددی تا کنون برای مفهوم مدیریت عنوان شده است. به عنوان مصال تعریف مدیریت از دیدگاه پیتر دراکر مبتنی بر اهداف است.

دراکر معتقد است مدیریت به تنهایی اثرگذار نبوده و لازم است مدیران اقدامات خود را در راستای رسیدن به اهداف سازمانی کنند. آنچه در تمامی تعاریفی که تاکنون ارائه شده به طور مشترک وجود دارد، توجه بر بعد انسانی و نیز لزوم هماهنگی و نظارت مستمر است.

امروز مفاهیمی همچون پایداری و خلاقیت در کنار اسم مدیریت دیده می شود. مدیر فعال در هر واحد فعال، حکم عنصر کلیدری را دارد. از وظایف اصلی یک مدیر می توان به طور همزمان به برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل اشاره کرد. این وظایف به طور همزمان به طور همزمان و متناوب باید اجرا شوند.

توصیه های زیر برای موفقیت در کسب و کار های گردشگری به مدیر فنی بند ب پیشنهاد می شود:

1-به روز باشید.

فرآیند یادگیری هرگز متوقف نمی شود. در محیط پویای کسب و کار امروز، آموختن هزینه نیست، سرمایه گذاری برای آینده است. مطالب حوزه مدیریت، گردشگری، قوانین و آیین نامه های موجود همیشه باید در آخرین به روز رسانی ها در اختیار شما باشد .

همچنین توصیه می شود آموختن را به مطالب تئوری محدود نکنید و کارهای مختلفی که دفتر خدمات مسافرتی شما انجام می گیرد به صورت عملی و کاربردی بیاموزید تا بتوانید مدیریت کنید. اصول مربوط به سایر تاسیسات گردشگری مانند دفاتر فروش بلیت (بند الف) هتل ها و رستوران ها و قوانین سازمان هواپیمایی کشوری را بدانید.

2.متخصص باشید.

مشتریان خدمات مسافرتی تنها در صورتی از شما خرید خواهند کرد که به شما اعتماد کرده باشند. جلب اعتماد مسافران به ویژه در تورهایی با مقاصد خاص و کمتر شناخته شده از طریق نخصص شما در مقصد اتفاق می افتد. توصیه می شود یک یا دوبار به مسیرهایی که انتخاب کرده اید سفر کنید و تجربه واقعی در بسته سفر در نظر بگیرید.

3.کمی پیچیده باشید.

بسته سفری که شما طراحی می کنید، با مجموعه ای از عوامل در ارتباط است: راهنمایان تور، صاحبان اقامت گاه ها و ایرلاین ها و از همه مهم تر مسافران. شما باید با استفاده از استراتژی های مناسب، ارتباط خود را قبل، حین و بعد از سفر با این افراد و ارگان حفظ کنید.

4. همیشه آمادگی تغییر داشته باشید.

شرایط کسب و کارهای مرتبط با سفر، همواره ثابت نیست و از عوامل گوناگونی تاثیر می گیرد. آمادگی مواجهه با شرایط اضطراری را داشته باشید و معطوف برخورد کنید. در هر نقطه از برنامه ریزی و اجرا، متوجه یک نقص شدید اقدام به رفع و بازبینی کنید. مطمئن باشید هزینه این کار بسیار کمتر از ادامه راه نادرست است.

5. فروش گروهی، اولویت شماست!

با توجه به روابط کاری و منابعی که در اختیار دارید، سعی کنید برنامه سفرهای گروهی تدارک ببنید و آن ها را به فروش برسانید. صرفه در مقیاس می تواند حاشیه سود شما را افزایش دهد. با برنامه ریزی سفرهای گروهی، شما انرژی و منایع مالی کمتری نسبت به مشتریان فردی مصرف می کنید و برنامه ریزی و پیگیری آن منسجم تر خواهد بود.

6.سوال بپرسید.

سعی کنید تا جای ممکن سوالات ساده از مشتریان خود بپرسید، در تمامی مراحل فروش در نظر داشته باشید که نکته ای به عنوان پیش فرض در نظر نگیرید و تمامی مراحل را با مشتریان بررسی کنید و از خواسته دقیق آن ها اطمینان کسب کنید تا از سو تفاهم های آتی جلوگیری شود.


مواردی که در هنگام فعالیت به عنوان مدیر فنی بند ب در یک آژانس مسافرتی باید در نظر داشته باشید:


با توجه به قرارداری که برای فعالیت بین مدیر فنی بند ب و آژانس مورد نظر منعقد می شود، مطابق قانون، مدیر فنی بند ب ملزم به حضور تمام وقت در آژانس مسافرتی است.

آن دسته از عزیزانی که هم کارت راهنمای تور دارند و هم مدرک مدیریت فنی بند ب ، به طور همزمان نمی توانند در هر دو عنوان شغلی فعالیت داشته باشند و در صورت تمایل به فعالیت با عنوان مدیر فنی، باید کارت راهنمای گردشگری خود را به سازمان گردشگری تحویل دهند. توجه داشته باشید این قانون به معنی ابطال هیچ یک از مدارک ذکر شده نیست.

مدیر فنی موظف به نظارت بر ثبت نام و نحوه اجرای گشت ها است.

مدیر فنی موطف است بر سایر فعالیت های مربوط به گردشگری، اعم از رزرو هتل و اخذ ویزا نظارت نماید.

مدیر فنی موظف است با هماهنگی صاحب امتیاز دفتر/مدیر عامل شرکت نسبت به تنظیم گزارش عملکرد به صورت فصلی اقدام و آن را به اداره کل استان تحویل نمیاد.

رسیدگی و پیگیری شکایت و مشکلات مربوط به آژانس، توسط مدیر فنی صورت می گیرد و وی موظف است مراتب را با ارتباط مستمر پیگیری نماید.