همه چیز درباره دوره مدیریت فنی بند ب

آنچه درباره دوره مدیریت فنی بند ب باید بدانیم

سوالات بسیاری برای علاقه مندان به شرکت در دوره مدیریت فنی بند ب وجود دارد. در ادامه تلاش کردیم به این سوالات پاسخ داده و نحوه شرکت در دوره مدیر فنی بند ب را شرح دهیم. برای یافتن پاسخ به سوالات خود با ما همراه باشید .

دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی یکی از ارکان صنعت گردشگری محسوب می شوند. از این رو آشنایی با عملکرد، نظارت و نحوه فعالیت آن ها دارای اصول و قواعدی است که توسط سازمان های متبوع مقرر می شود

در آژانس های خدمات مسافرتی مسئولیت های طراحی تور و نظارت بر کانتر های فروش وظیفه ی اصلی مدیر فنی است. از وظایف مدیر فنی طراحی تورهای ورودی به کشور، تور ایرانگردی و تورهای خروجی می باشد . آنالیز دقیق تورها، ارائه پكیج به سایر همکاران، ارائه آمار ماهیانه به سازمان گردشگری برای فعالیت های انجام شده و ارائه مسیر سفر به راهنمای تور ، تنظیم و عقد قرارداد بین مسافر و شركت مسافرتی و دریافت نقطه نظرات مسافرین اعزام شده در رابطه با سفر انجام شده و تعيین نقاط ضعف و قوت تور و همکاري دائم با مسئول فروش تورهای داخل و خارج کشور از جمله وظایف مدیر فنی بند ب می باشد .

بسیاری از مدیران فنی بند ب علاوه بر فروش بسته های سفر طراحی شده توسط سایر همکاران، خود به فعالیت تور گردانی می پردازند.


شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره مدیر فنی بند ب

برای شرکت در دوره مدیر فنی بند ب داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم الزامی است. در صورتی که متقاضی خارج از ایران به تحصیل پرداخته است مدرک تحصیلی باید به تایید دفتر ارزشیابی مدارک تحصیلی در وزارت علوم برسد و حداقل معادل کارشناسی باشد. علاوه بر مدرک تحصیلی، متقاضیان باید دو قطعه عکس، کپی صفحه اول شناسنامه و کپی صفحه توضیحات در صورت وجود و کپی پشت و روی کارت ملی را جهت تشکیل پرونده به موسسه تحویل دهند. آتالند با توجه به ایجاد پرونده دیجیتال برای فراگیران خود این امکان را بوجود آورده است تا فراگیران اسکن مدارک اشاره شده را با استفاده از گزینه ارسال و دریافت مدارک بخش پنل کاربری بر روی پروفایل خود بارگذاری کنند .


محتوای دوره مدیر فنی

محتوای دوره مدیر فنی بند ب شامل دروسی نظیر شناخت صنعت گردشگری ، برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها (عملیات تور )، بازاریابی گردشگری، زبان تخصصی انگلیسی ، آشنایی با قوانین و مقررات دفاتر خدمات مسافرتی ، شناسایی مسیرهای گردشگری ، صدور بلیط ، آشنایی با گردشگری سلامت، کاربرد فناوری اطلاعات در گردشگری و آداب معاشرت و الگوهای رفتاری می شود. علاقه مندان با شرکت در این کلاس ها با کم و کیف فعالیت در دفاتر خدمات مسافرتی آشنا می شوند و پس از گذراندن دوره کارورزی در پایان دوره ،با توجه به رویکرد کاربردی کلاس های آتالند توانایی فعالیت به عنوان مدیر فنی بند ب را خواهند داشت .

توجه: فراگیران دوره مدیر فنی بند ب ملزم به سپری کردن حداقل 60 ساعت کارورزی در یک آژانس بند ب می باشند.

دریافت فرم کارورزی مدیرفنی بند ب

آزمون های مدیر فنی

برای شرکت کنندگان در دوره مدیر فنی جهت اطمینان از آموزش های انجام گرفته و سطح کیفی متقاضیان سه نوع امتحان به عمل می آید که شامل آزمون داخلی، آزمون مصاحبه زبان انگلیسی و آزمون جامع می شود .

آزمون داخلی از کلیه دروسی خواهد بود که برای آن ها کلاس تشکیل می شود. این آزمون توسط موسسه آتالند برگزار می شود .

آزمون مصاحبه زبان جهت سنجش دانش عمومی زبان فراگیران انجام می شود، چرا که از مدیر فنی انتظار می رود توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با کارگزاران و مسافران را داشته باشد. این آزمون منبع خاصی ندارد و دانش عمومی زبان انگلیسی فراگیر است که محک زده می شود . این آزمون توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و حداقل 3 بار در سال برگزار می شود .

آزمون جامع دوره مدیر فنی هر سال دور بار و در ماه های مرداد و بهمن برگزار می شود. این آزمون از 6 درس در مدت زمان 110 دقیقه به عمل می آید. دروس آزمون شامل شناخت صنعت گردشگری، برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها (عملیات تور)، بازاریابی گردشگری، زبان تخصصی انگلیسی، آشنایی با قوانین و مقررات دفاتر خدمات مسافرتی و شناسایی مسیرهای گردشگری می شود. منابع این آزمون از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام شده است و از بخش دانلودهای سایت آتالند قابل دسترس علاقه مندان می باشد.

آزمون جامع مدیران فنی، نمره منفی را شامل نمی شود.


مکان برگزاری دوره های آتالند

کلیه دوره های موسسه آموزش تخصصی گردشگری آتالند در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران واقع در امیرآباد شمالی خیابان شانزدهم دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار می شود. دسترسی به دانشکده مطالعات جهان علاوه بر اتوبان چمران برای فراگیرانی که با وسیله نقلیه شخصی تردد می کنند بسیار راحت می باشد

همچنین فراگیران عزیز می توانند از ایستگاه مترو میدان انقلاب با تاکسی های امیر آباد براحتی به دانشکده مطالعات جهان دسترسی داشته باشند

زمان برگزاری کلاس ها

جهت رفاه حال متقاضیان دوره های مدیر فنی کلاس های آموزشی یک روز در آخر هفته برگزار می شود. برنامه کلاس های آخر هفته به صورت زیر می باشد :

روزهای پنجشنبه از ساعت 14 الی 20

روزهای جمعه از ساعت 9 الی 15

همچنین برای فارغ التحصیلان رشته های گردشگری امکان شرکت در دوره مدیرفنی به صورت غیر حضوری برگزاری می شود:

مدیر فنی ویژه فارغ التحصیلان گردشگری

متقاضیان علاقه مند می توانند برای ثبت نام در هر یک از روزهای یاد شده به بخش دوره های آموزش توریسم سایت آتالند بخش مدیر فنی مراجعه نمایند .


قوانین مربوط به شرکت در کلاس ها

1. با توجه به برگزاری کلاس ها در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران کلیه مقررات عمومی و اخلاقی دانشکده برای دانشجویان لازم الاجراست .

2. شرط صدور گواهینامه پایان دوره از سازمان میراث فرهنگی، ارائه مدرک حداقل کارشناسی برای دوره مدیر فنی می باشد .

3. شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

4. میزان غیبت مجاز در هر درس 1/4 کل جلسات هر درس خواهد بود . در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

5. نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .

6. غیبت در امتحان هر درس به منزله نمره صفر برای درس مذکور خواهد بود .

7. فراگیر متعهد می شود مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی خود را قبل از شروع کلاس ها به موسسه ارائه نماید.


مزایای گذراندن دوره های آموزشی در آتالند

1. برخورداری از اساتید مجرب در صنعت گردشگری

کلیه اساتید دوره های آموزشی آتالند از مدرسان با سابقه ، با تجربه و تحصیل کرده در مقاطع تحصیلات تکمیلی گردشگری و رشته های مرتبط هستند.

2. محیط آموزشی مجهز و مناسب

مکان آموزشی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران از استانداردهای آموزشی با کیفیت برخوردار بوده و محیطی بسیار دلچسب را دارا می باشد. از امکانات موجود در دانشکده می توان به کلاس های مجهز به امکانات سمعی و بصری، سلف غذاخوری، فضای سبز، نمازخانه و ... اشاره کرد .

3. برخورداری از بانک سوالات آزمون جامع و سوالات تالیفی از منابع آزمون جامع

دپارتمان آموزش آتالند، با تهیه و تدوین نمونه سوالات و جزوات آموزشی به روز رسانی شده برای دوره های آموزشی خود با محوریت آزمون های جامع، سعی در ارتقای کیفیت فعالیت های حوزه گردشگری و نیز ارائه خدمات آموزشی با ارزش علمی معتبر را دارد. جزوات آموزشی را می توانید از بخش نشریات توریسم دانلود کنید . همچنین با توجه به ارائه نمونه سوالات تالیفی از منابع آزمون ، آتالند بیشترین تعداد شرکت کننده و قبولی را در هر دوره از آزمون های جامع کشوری دارد .

4. کادر آموزشی مجرب

تمامی پرسنل آموزشی دوره های آموزشی آتالند از فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و رتبه های برتر کنکور ارشد گردشگری می باشند که دوره های آموزشی مربوط به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را گذرانده اند. همچنین فراگیران علاقه مند به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری می توانند با کادر آموزشی برای دریافت مشاوره تحصیلی در ارتباط باشند .

5. ارائه کلیه خدمات آموزشی (به غیر از کلاس حضوری) از طریق وب سایت موسسه آتالند

کلیه خدمات آموزشی شامل: برنامه کلاس ها، اخبار و تازه های آموزش توریسم ، کارنامه نمرات آزمون های داخلی ، جزوات و نمونه سوالات آموزشی ، فرم های کارورزی و مقالات آموزشی از طریق وبسایت آتالند در دسترس فراگیران می باشد. فراگیران عزیز علاقه مند به شرکت در دوره ها، در صورت ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی و اتمام موفقیت آمیز دوره تنها جهت دریافت گواهی خود به دفتر آموزش آتالند واقع در خیابان مطهری، خیابان فجر، کوچه مدائن، پلاک 12، واحد 10 مراجعه می کنند .

6. کاریابی و فرصت های شغلی در گردشگری

در بخش کارجویان گردشگری سایت آتالند این امکان برای تمامی افراد وجود دارد تا رزومه کاری و تحصیلی خود را روی سایت قرار داده و از فرصت های شغلی مرتبط با صنعت توریسم بهره مند شوند. همچنین تمامی کارفرمایان صنعت گردشگری می توانند برای کارمندیابی از این بانک رزومه استفاده کنند و یا آگهی های جستجوی کارمند خود را به صورت رایگان در این بخش از سایت آتالند ایجاد نمایند


زمان صدور گواهی نامه دوره مدیر فنی

بعد از طی مراحل آموزشی شامل شرکت در کلاس ها، گذراندن آزمون های داخلی، مصاحبه زبان انگلیسی و آزمون جامع و کسب حد نصاب قبولی در تمامی آزمون های مذکور و همچنین گذراندن حداقل 60 ساعت دوره کارورزی در یک آژانس بند ب، با توجه به تکمیل بودن مدارک و نمرات فراگیر، کارنامه وی صادر شده و پرونده تکمیل از سوی موسسه جهت صدور گواهینامه پایان دوره های آموزشی به دفتر آموزش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارسال می شود. بعد از صدور گواهینامه شخص فراگیر جهت دریافت گواهینامه به موسسه آتالند مراجعه می کند .


گواهی دوره مدیر فنی

پس از پایان دوره گواهینامه متعبر از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری صادر می شود. این گواهی قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می باشد .


نحوه ثبت نام

با مراجعه به بخش دوره های آموزش توریسم ضمن عضویت در سایت از تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین برخوردار شوید .

همچنین می توانید با واریز شهریه ثبت نام به شماره کارت 6104337949618407 بانک ملت به نام آقای حسین خانمحمدی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. لطفا پس از واریز مبلغ جهت تایید و انجام امور آموزشی ثبت نام با دفتر آموزش تماس بگیرید .

همچنین می توانید از طریق شماره تلگرام آموزش 09197667725 ویا کانال تلگرام آموزش توریسم آتالند با ما در ارتباط باشید.

با با کلیک بر روی روز منتخب خود در دوره مدیر فنی بند ب خدمات مسافرتی و گردشگری ثبت نام کنید.

کانال تلگرام آموزش توریسم آتالند

سوالات پرتکرار فراگیران دوره مدیرفنی بند بوظایف مدیر فنی از دید معاونت گردشگري استان تهران

1 . مديرفني جهت فعاليت در دفاتر، بايد داراي تاييديه مكتوب از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان باشد

2 . مديرفني موظف به حضور موثر، مفيد و تمام وقت در محل فعاليت خود است .

3 . مديرفني موظف به نظارت بر ثبت نام و نحوه اجراي گشت ها است .

4 . مديرفني موظف است بر ساير فعاليت هاي مربوط به گردشگري، اعم از رزرو هتل و اخذ ويزا نظارت نمايد .

5 . مديرفني موظف است با هماهنگي مدير دفتر نسبت به تنظيم گزارش عملكرد به صورت فصلي در فرمهاي مخصوص و ارسال به سازمان استان اقدام نمايد .

6 . در صورت فوت صاحب امتياز مجوز ( در اشخاص حقيقي ) تا زمان تعيين شده از اين سازمان، مديرفني مسئوليت هاي صاحب مجوز را برعهده خواهد داشت .

7 . مديرفني موظف است در صورت قطع همكاري با دفتر، مراتب را حداكثر تا 10 روز به صورت مكتوب به سازمان استان اعلام نمايد . در غير اين صورت كليه مسئوليت ها برعهده مديرفني خواهد بود .

8 . مديرفني موظف است ارتباط مستمر و نزديك با سازمان مرجع صدور مجوز و انجمن هاي نصفي مرتبط داشته و آخرين دستورالعمل ها و تغييرات انجام گرفته در مقررات و فرم هاي قرارداد را اخذ نمايد .

9 . مديرفني موظف است در صور ت وجود نقص در ارائه خدمات گردشگري، نسبت به رسيدگي و پيگيري شكايات مسافران و حل و فصل مشكل اقدام نمايد.