تور لیدری -جمعه ها

مدت دوره:
8ماه روزهای جمعه از ساعت 9 الی 16 
مهلت ثبت نام:
1398/11/04 
زمان برگزاری:
1398/11/25 
شهریه :
25,000,000 ریال
تخفیف ثبت نام آنلاین :
47% 
محل برگزاری:
دانشگاه هنر 
13,250,000 ریال
25,000,000 ریال

برای ثبت نام بر روی گزینه ثبت نام بالا کلیک کنید.

فراگیر عزیز قبل از ثبت نام شرایط ثبت نام دوره که به صورت اقساط است را مطالعه بفرمایید.

دوره تورلیدری روز های جمعه :

ثبت نام در دوره 75 ام برای متقاضیان امکان پذیر است (شروع از 25 بهمن 98):

در میان افراد فعال در صنعت گردشگری، راهنمایان به عنوان یکی از اصلی ترین افراد در مواجهه با گردشگران قرار دارند. بر اساس تعریف انجمن راهنمایان تور اروپا (EFTGA) « راهنمای تور کسی است که گروه ها و یا بازدید کنندگان انفرادی داخلی یا خارجی را در سایت های تاریخی ، موزه ها و یا بناهای یادبود یک شهر یا منطقه راهنمایی می کند و تفسیری الهام بخش و سرگرم کننده از میراث فرهنگی و طبیعی و محیط زیست، به زبان مورد انتخاب بازدید کننده ارائه می دهد.»

دوره تور لیدری (راهنمای تور) جهت یادگیری اصول و مبانی راهنمایی در تورهای داخلی و خارجی بوده و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد .

اطلاعات تکمیلی درباره تورلیدری را می توانید از اینجا مطالعه نمایید .

□ محتوای دوره تورلیدری (راهنمایان تور ):سایر دروس دوره تور لیدری :

  • فنون و مهارت های تورگردانی
  • شناخت روحیات ملل
  • اخلاق حرفه ای و الگوهای رفتاری در گردشگری
  • اصول تفسیر میراث فرهنگی و طبیعی
  • قوانین و مقررات گردشگری
  • مدیریت بحران و کمک های اولیه
  • شناخت موزه های ایران

زمان برگزاری کلاس :

  • روزهای جمعه از ساعت 9 الی 16 از 25 بهمن 98

محل تشکیل کلاس های دوره تور لیدری

دانشگاه هنر، بالاتر از چهار راه ولیعصر، روبه روی خیابان بزرگهمر.

-اسکن مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره تور لیدری :

1-شناسنامه

2-کارت ملی

3-مدرک تحصیلی حداقل لیسانس

4-دو قطعه عکس

می توانید اسکن مدارک ذکر شده را در بخش ارسال و دریافت مدارک پروفایل خود قرار دهید. پرونده فراگیران در آتالند به صورت الکترونیکی می باشد.

گواهی دوره:


با ارائه گواهی شرکت در دوره از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری (قابل ترجمه و استفاده در سایر کشورها)

امتحانات دوره راهنمایان تور :

آزمون جامع به صورت سراسری و در مرداد و بهمن ماه هر سال برگزار می شود.

آزمون مصاحبه زبان در طول دوره و با اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عمل می آید و اطلاع رسانی آن از طریق موسسه خواهد بود.

امتحانات پایان ترم موسسه که بعد از اتمام کلاس ها برگزار می گردد.

اعطای گواهینامه پایان دوره منوط به قبولی فراگیران در هر سه آزمون می باشد.


نحوه ثبت نام :

□ ثبت نام آنلاین (اقساط) :

با کلیک بر روی ثبت نام در ابتدای صفحه ضمن عضویت در سایت، در این دوره ثبت نام کنید. برای رفاه حال علاقه مندان عزیز، امکان ثبت نام به صورت اقساط (بدون نیاز به چک) فراهم است :

شهریه مصوب دوره 2.500.000 تومان است. نحوه ثبت نام به صورت کاملا اقساط می باشد و پرداخت مبلغ فوق به عنوان قسط اول شهریه در زمان ثبت نام الزامی است. پرداخت قسط دوم تا دو ماه بعد از شروع دوره و تسویه قسط آخر در موعد ثبت نام آزمون جامع می باشد.

روش ثبت نام کارتی به صورت واریز شهریه به کارت 5054161005639400 بانک گردشگری به نام اقای حسین خانمحمدی می باشد. پس از واریز جهت هماهنگی با موسسه تماس بگیرید.

می توانید از طریق تلگرام آموزش با شماره 09197667725 با ما در تماس باشید .

تلفن: 95118497-021

همه چیز درباره دوره تورلیدری (راهنمای تور) در آتالند

سوالات پرتکرار فراگیران تورلیدری (راهنمای تور)


درآمد یک تور لیدر:

یک راهنمای تور به طور متوسط برای هر روز از برگزاری تور، مبلغی در حدود 200 تا 250 هزار تومان (در سال 97) دستمزد دریافت می کند. این مبلغ ممکن است با توجه به قابلیت های راهنما در آشنایی با زبان های خارجی، مدیریت تور، تسلط بر اطلاعات فرهنگی و تاریخی و شناخت جاذبه ها و... متغیر باشد .همچنین با افزایش تجربه و سابقه کار به همراه حسن شهرت این مبلغ و تعداد تورها افزایش می یابد. درآمدهای جنبی راهنمای تور عبارتند از مبالغی که از همکاری با فروشگاه ها و بازاچه ها و نیز برگزاری بازدیدهای ضمن برنامه تور محقق می شوند.

نتیجه گیری اینکه هزینه ای که بابت شرکت در دوره های راهنمای تور (تور لیدری) از طرف فراگیر پرداخت می شود با برگزاری اولین تور، جبران می شود، یعنی می توان گفت شرکت در دوره های آموزشی صرف هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری و آینده نگری است.


شرایط شرکت در دوره تور لیدری :

1- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی

2- غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

3-شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.


شرح درس های تورلیدری

1. شناخت صنعت گردشگری

فعالیت در بخش های مختلف صنعت گردشگری، بدون آشنایی با بخش های مختلف آن امکان پذیر نخواهد بود. آشنایی با تاریخچه، تعاریف و مفاهیم مربوط به صنعت گردشگری، مدیریت اثرات آن، انواع بازارهای گردشگری، اجزای سفر و ... از مباحث در نظر گرفته شده در این عنوان درسی می باشد

2. اکوتوریسم و طبیعت گردی

سفر با رویکرد اکوتوریسم، سفری مسئولانه در طبیعت است. اصول و تعاریف موجود در اکوتوریسم ایران، مفهوم توسعه پایدار، فعالیت های عمده طبیعت گردی و جاذبه های آن در ایران، آشنایی با پارک های ملی و مناطق حفاظت شده عناوینی است که به فراگیران آموزش داده می شود .

3. شناخت اماکن تاریخی ایران

جاذبه های تاریخی از عوامل عمده سفر به ایران و نیز انگیزه بسیاری از سفرهای داخلی است. آشنایی با علم باستان شناسی ، تاریخ و روش های مطالعه آن، آغاز دوره تاریخی در ایران، بررسی دوره ایران باستان ، بررسی دوران اسلامی ایران و نیز ادوار معاصر مطالبی است که در این درس بیان می شود .

4. آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی ایران

پشتوانه فرهنگی ایران به واسطه قدمت سکونت انسان در این سرزمین از غنای قابل توجهی برخوردار است. آشنایی با تعاریف و مفاهیم میراث فرهنگی، هنر، صنایع دستی و ... ، آشنایی با هنر ایران قبل و بعد از اسلام، آشنایی با میراث جهانی ایران (ثبت شده در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو) از مواردی است که یک راهنمای فرهنگی حرفه ای باید از آنها مطلع باشد.

5. معماری ایران و جهان

ویژگی های معماری ایرانی سبب تمایز آن با سبک های معماری مختلف جهان شده است. بررسی معماری دوره های مختلف ماقبل تاریخی، ویژگی های معماری ایران باستان، معماری دوران اسلامی و تغییرات آنها طی زمان، همچنین شهرها و اجزای آن سرفصل های این درس را تشکیل می دهند .

6 . آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین

تعامل با گردشگران و جامعه میزبان نقش اصلی یک راهنما است. بنابراین مردم شناسی و آشنایی با مفهوم فرهنگ برای وی اجتناب ناپذیر خواهد بود. همچنین قومیت های مختلف ایرانی و فرهنگ های خاص هر یک، در کنار انسجام فرهنگی ملی، خود از عمده ترین جاذبه های گردشگری ایران تلقی می شود. سیر شکل گیری نظام عشایری، مناطق مختلف فرهنگی ایران، ویژگی ها و جاذبه های اقوام ایرانی، آداب و رسوم و... برخی از عناوین این ماده درسی است .

7. شناخت موزه های ایران

تعریف موزه، بخش های آن و اصطلاحات موزه داری، معرفی موزه های مشهور ایران و جهان همچنین روش های راهنمایی در موزه و نیز بازدید از موزه ها سرفصل های در نظر گرفته شده این درس می باشد .

8. زبان تخصصی

آشنایی با اصطلاحات انگلیسی مرتبط با توانایی راهنمایان، شهرهای مهم توریستی ایران، هنر و معماری ایران، تاریخ و فرهنگ ، آداب و رسوم و نیز متون عرفانی و اسطوره ای، برای یک راهنما به ویژه راهنمای تورهای ورودی، لازم و ضروری است. شایان ذکر است راهنمایان غیر انگلیسی زبان نیز باید در حد قابل قبولی با عناوین یاد شده آشنایی داشته باشند.

9. جغرافیای جهانگردی و نقشه خوانی

تعاریف و مفاهیم جغرافیا، ویژگی های جغرافیای ایران و اثرات آن بر گردشگری، نحوه منطقه بندی جغرافیایی، همچنین آشنایی با نقشه و کاربردهای آن، مسیریابی و استفاده از ابزار مربوطه ، نرم افزارهای نوین و کاربرد آنها در گردشگری از موضوعاتی است که در این درس به آن پرداخته می شود .

10. شناخت روحیات ملل

درس شناخت روحیات ملل، درباره خصوصیات رفتاری ملت ها صحبت می کند. آشنایی با روحیات و ویژگی های رفتاری سایر ملل (مردم آسیای جنوبی و خاورمیانه، مردم اروپا، آفریقا و آمریکا) و نیز آشنایی با ویژگی ها و خلقیات مردم ایران، موجب برقراری ارتباط موثر هم در نقش جامعه میزبان و هم در جایگاه میهمان خواهد بود .

11. فنون و مهارت های تورگردانی

به جرات می توان گفت مهارت تورگردانی مهم ترین مهارتی است که یک راهنمای تور باید بر آن تسلط کامل داشته باشد. تعریف و مفهوم انواع تور و تورلیدر، شیوه برنامه ریزی و کنترل سفر، گزارش نویسی، مدیریت بحران در سفر، اشراف بر شرح وظایف و مسئولیت ها، روانشناسی گردشگری و ... عمده مسئولیت های یک راهنمای تور است .

12. بهداشت سفر و کمک های اولیه

سلامت و امنیت مسافران در سفر بسیار اهمیت دارد؛ بنابرین آشنایی با بهداشت عمومی و بهداشت سفر، بیماری های رایج در سفر (ناشی از تغییر مکان و جابجایی)، تغذیه مناسب سفر و از همه مهم تر کمک های اولیه و فوریت های پزشکی برای مقابله با شرایط تهدید کننده حیات بسیار ضروری است .

13. اخلاق حرفه ای گردشگری و الگوهای رفتاری

اشراف بر تعاریف و اصول استاندارد های بین المللی اخلاق حرفه ای، آداب و احکام سفر (کدهای اخلاقی در گردشگری)، ویژگی رفتاری مشاغل مختلف در صنعت توریسم (میهمان نوازی، سلامت رفتاری، رعایت حقوق گردشگران و ...) برای یک راهنمای تور، به عنوان حلقه ارتباطی میان مسافران و جامعه میزبان، امری اجتناب ناپذیر است.

دوره های مشابه