تور لیدری | پنج شنبه ها

مدت دوره:
هشت ماه/پنج شنبه ها از 9 الی 16 
مهلت ثبت نام:
1399/03/16 
زمان برگزاری:
1398/11/24 
شهریه :
25,000,000 ریال
تخفیف ثبت نام آنلاین :
47% 
محل برگزاری:
دانشگاه هنر تهران 
13,250,000 ریال
25,000,000 ریال

ثبت نام در این دوره به صورت اقساط می باشد.

ثبت نام برای دوره 74 ام راهنمای تور از طریق سایت آتالند انجام می پذیرد. برای ثبت نام بر روی گزینه ثبت نام بالا کلیک کنید.

فراگیر عزیز قبل از ثبت نام شرایط ثبت نام دوره که به صورت اقساط هست را مطالعه بفرمایید.

با توجه به شروع ترم جدید از تاریخ 24 بهمن 1398، می توانید پس از ثبت نام به این دوره اضافه شوید و کلاس های جبرانی خود را با گروه روز های جمعه بگذرانید.

هم اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری دوره پس از دو هفته کلاس( 24 بهمن و 1 اسفند) متوقف شده و پس از اعلام وزارت گردشگری به صورت مجازی تا عادی شدن شرایط برگزار خواهد شد.

دوره راهنمای تور فرهنگی

بر اساس تعریف فدراسیون جهانی انجمن راهنمایان تور ، راهنمای تور شخصی است که بازدیدکنندگان را بر اساس زبان انتخابی آن ها راهنمایی می کند و میراث فرهنگی و طبیعی یک ناحیه را تفسیر می کند و این شخص به طور معمول صلاحیت راهنمایی در یک منطقه خاص را دارد که عموما از طرف مسئولان به رسمیت شناخته می شود. همچنین تورلیدر باید قادر باشد در تمام مدت سفر با در نظر گرفتن همه جوانب، خاطره سفری خوش برای مسافرانش بجا بگذارد .

دانستنی های بیشتر درباره دوره راهنمای تور را از اینجا مشاهده نمایید .

این گواهی از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی اعطا می شود و قابل ترجمه می باشد که پس از دریافت این گواهی می توانید درخواست صدور کارت راهنمای تور دهید .

- سرفصل های دوره راهنمای تور

سرفصل های آزمون جامع به صورت زیر است:

سایر دروس دوره راهنمای تور

 • آشنایی با روحیات ملل
 • مبانی و اصول تفسیر میراث فرهنگی و طبیعی
 • قوانین و مقررات در گردشگری
 • آشنایی با موزه های ایران
 • کمک های اولیه
 • فنون و مهارت های تورگردانی
 • تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر ایران
 • آداب معاشرت و الگوهای رفتاری

گواهینامه دوره راهنمای تور

محل تشکیل کلاس

دانشگاه هنر، بالاتر از چهارراه ولیعصر رو به روی خیابان بزرگمهر

دسترسی از طریق مترو تئاتر شهر(خروجی سه) ، خطوط BRT و تاکسی های شهری به راحتی برای فراگیران امکان پذیر است.

- زمان برگزاری کلاس :

روزهای پنجشنبه ساعت 9 الی 16 از 24 بهمن 98

نحوه ثبت نام :

□ ثبت نام آنلاین (اقساط) :

روش اول: با کلیک بر روی ثبت نام در ابتدای صفحه ضمن عضویت در سایت، در این دوره ثبت نام کنید. برای رفاه حال علاقه مندان عزیز، امکان ثبت نام به صورت اقساط (بدون نیاز به چک) فراهم است :

شهریه مصوب دوره 2.500.000 تومان است. نحوه ثبت نام به صورت کاملا اقساط می باشد و پرداخت مبلغ فوق به عنوان شهریه قسط اول در زمان ثبت نام الزامی است. پرداخت قسط دوم تا دو ماه بعد از شروع دوره و تسویه قسط آخر در موعد ثبت نام آزمون جامع می باشد.

روش دوم: ثبت نام کارتی به صورت واریز شهریه به کارت 5054161005639400 بانک گردشگری به نام اقای حسین خانمحمدی می باشد. پس از واریز جهت هماهنگی با موسسه تماس بگیرید.

تلفن:

021-95118497

021-91014135

روش سوم: می توانید از طریق تماس و یا تلگرام آموزش با شماره 09197667725 با ما در تماس باشید .

- چرا این دوره را در آتالند بگذرانم؟

- مدارک لازم :

مدارک زیر را اسکن نموده و در پروفایل خود در بخش ارسال مدارک بارگذاری کنید :

 • صفحات شناسنامه
 • پشت و روی کارت ملی
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • دو قطعه عکس 4*3

همه چیز درباره دوره تورلیدری (راهنمای تور) در آتالند

سوالات پرتکرار فراگیران تورلیدری (راهنمای تور)

درآمد یک راهنمای تور

درآمد یک راهنمای تور از عوامل متعددی ناشی می شود که برای نمونه می توان به تسلط بر زبان های خارجی، تجربه کار، اطلاعات جاذبه های گردشگری و نحوه مدیریت تور و عواملی از این دست اشاره کرد. میانگین دستمزد یک راهنما در سال 1395برای هر روز (در تور) مبلغی در حدود 150 تا 200هزار تومان و در سال 1396 در حدود 200 الی 250 هزار تومان می باشد که این مبلغ با توجه به توانایی های اشاره شده و میزان دشواری یا آسانی تور متغیر است. همچنین راهنمایان علاوه بر دستمزد روزانه که از همکاری با تورگردان و آژانس ها حاصل می شود، از همکاری با مجموعه های فروشگاهی و بازدیدهای خارج ازبرنامه تور نیز درآمد کسب می کنند.

بنابراین می توان گفت فراگیرنی دوره تور لیدری با اولین تور 4 روزه ای که برگزار می کند می تواند تمامی هزینه های دوره راهنمای تور خود را پوشش دهد و شهریه دوره در واقع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده است.

- شرایط اختصاصی دوره راهنمای تور :

1- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی

2- غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

3-شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

4-ثبت نام از طریق سایت به معنی پذیرفتن شرایط دوره مربوطه است.

بهترین کتاب های راهنمای سفر

 • ارائه آنلاین خدمات آموزشی ( به جز کلاس های حضوری) از طریق سایت آتالند فراهم شده است

دوره های مشابه