تور لیدری | پنج شنبه ها

مدت دوره:
هشت ماه/پنج شنبه ها از 9 الی 16 
مهلت ثبت نام:
1398/06/27 
زمان برگزاری:
1398/6/15 
شهریه :
25,000,000 ریال
تخفیف ثبت نام آنلاین :
40% 
محل برگزاری:
تکمیل ظرفیت 

ثبت نام برای دوره تورلیدری از طریق سایت جدید آتالند انجام می پذیرد. برای ثبت نام بر روی گزینه ثبت نام بالا کلیک کنید.

دوره تور لیدری (راهنمای تور فرهنگی )

بر اساس تعریف فدراسیون جهانی انجمن راهنمایان تور ، راهنمای تور شخصی است که بازدیدکنندگان را بر اساس زبان انتخابی آن ها راهنمایی می کند و میراث فرهنگی و طبیعی یک ناحیه را تفسیر می کند و این شخص به طور معمول صلاحیت راهنمایی در یک منطقه خاص را دارد که عموما از طرف مسئولان به رسمیت شناخته می شود. همچنین تورلیدر باید قادر باشد در تمام مدت سفر با در نظر گرفتن همه جوانب، خاطره سفری خوش برای مسافرانش بجا بگذارد .

دانستنی های بیشتر درباره دوره راهنمای تور را از اینجا مشاهده نمایید .


گواهینامه پایان دوره راهنمای تور

نمونه گواهینامه دوره راهنمای تور

این گواهی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعطا می شود و قابل ترجمه می باشد که پس از دریافت این گواهی می توانید درخواست صدور کارت راهنمای تور دهید .

- سرفصل های دوره تورلیدری (آزمون جامع)

سایر دروس دوره راهنمای تور (تور لیدری)

 • آشنایی با روحیات ملل
 • مبانی و اصول تفسیر میراث فرهنگی و طبیعی
 • قوانین و مقررات در گردشگری
 • آشنایی با موزه های ایران
 • کمک های اولیه
 • فنون و مهارت های تورگردانی
 • تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر ایران
 • آداب معاشرت و الگوهای رفتاری

گواینامه دوره تور لیدری

محل تشکیل کلاس های دوره تورلیدری

دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران :خیابان کارگر شمالی(امیرآباد شمالی)،بالاتر از خیابان پانزدهم، پردیس شمالی دانشگاه تهران، دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

دسترسی به دانشکده ازطریق اتوبان چمران برای فراگیرانی که با وسیله نقلیه شخصی تردد می کنند بسیار راحت می باشد.

همچنین از طریق ایستگاه مترو میدان انقلاب اسلامی و یا مترو دانشگاه تربیت مدرس نیز به راحتی می توان به دانشکده مطالعات جهان دسترسی داشت.

- زمان برگزاری کلاس :

روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 16


نحوه ثبت نام :

□ ثبت نام آنلاین :

با کلیک بر روی ثبت نام در انتهای صفحه ضمن عضویت در سایت، در این دوره ثبت نام کنید. برای رفاه حال علاقه مندان عزیز، امکان ثبت نام به صورت اقساط (بدون نیاز به چک) فراهم است :

پرداخت 40% شهریه به عنوان قسط اول در زمان ثبت نام ، پرداخت 30% قسط دوم تا سه ماه بعد از شروع دوره و تسویه 30% قسط آخر در پایان دوره و زمان صدور گواهینامه می باشد .

واریز مبلغ شهریه به شماره کارت 5054161005639400 بانک گردشگری به نام آقای حسین خانمحمدی . بعد از واریز وجه ثبت نام جهت هماهنگی با موسسه تماس حاصل فرمایید.

می توانید از طریق تلگرام آموزش با شماره 09197667725 با ما در تماس باشید .

تلفن: 95118497-021


- چرا دوره تورلیدری (راهنمای تور) را در آتالند بگذرانم؟

- مدارک لازم برای شرکت در دوره تور لیدری (راهنمای تور ):

مدارک زیر را اسکن نموده و در پروفایل خود در بخش ارسال مدارک بارگذاری کنید :

 • صفحات شناسنامه
 • پشت و روی کارت ملی
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • دو قطعه عکس 4*3

همه چیز درباره دوره تورلیدری (راهنمای تور) در آتالند

سوالات پرتکرار فراگیران تورلیدری (راهنمای تور)

درآمد یک راهنمای گردشگری

درآمد یک راهنمای تور از عوامل متعددی ناشی می شود که برای نمونه می توان به تسلط بر زبان های خارجی، تجربه کار، اطلاعات جاذبه های گردشگری و نحوه مدیریت تور و عواملی از این دست اشاره کرد. میانگین دستمزد یک راهنما در سال 1395برای هر روز (در تور) مبلغی در حدود 150 تا 200هزار تومان و در سال 1396 در حدود 200 الی 250 هزار تومان می باشد که این مبلغ با توجه به توانایی های اشاره شده و میزان دشواری یا آسانی تور متغیر است. همچنین راهنمایان علاوه بر دستمزد روزانه که از همکاری با تورگردان و آژانس ها حاصل می شود، از همکاری با مجموعه های فروشگاهی و بازدیدهای خارج ازبرنامه تور نیز درآمد کسب می کنند.

بنابراین می توان گفت فراگیرنی دوره تور لیدری با اولین تور 4 روزه ای که برگزار می کند می تواند تمامی هزینه های دوره راهنمای تور خود را پوشش دهد و شهریه دوره در واقع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده است.


- شرایط اختصاصی دوره تور لیدری :

1- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی

2- غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

3-شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.


 • ارائه آنلاین خدمات آموزشی ( به جز کلاس های حضوری) از طریق سایت آتالند فراهم شده است

دوره های مشابه