مدیر فنی بند ب | جمعه ها

مدت دوره:
6 ماه | جمعه ها از ساعت 9الی 15 
مهلت ثبت نام:
1400/02/03 
زمان برگزاری:
1400/2/17 
شهریه :
17,500,000 ریال
قسط اول :
66% 
محل برگزاری:
دانشگاه هنر 
5,950,000 ریال
17,500,000 ریال

فراگیر عزیز قبل از ثبت نام شرایط ثبت نام دوره که به صورت اقساط هست را مطالعه بفرمایید.

شروع دوره جدید مدیرفنی جمعه ها از 17اردیبهشت 1400

در ایام کرونا کلاس های موسسه به صورت مجازی از طریق سامانه آموزش الکترونیکی می باشد و پس از پایدار شدن شرایط کلاس ها به صورت حضوری ادامه خواهند یافت.

دوره مدیر فنی بند ب

مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی مسئول طراحی و نظارت بر فروش تورها در شرکت خدمات مسافرتی است. در آژانس های خدمات مسافرتی مسئولیت های فروش و طراحی و همچنین نظارت بر کارمندهای فروش تور وظیفه ی اصلی مدیر فنی بند ب است. به علاوه داشتن مدرک مدیر فنی و یا معرفی مدیر فنی به معاونت گردشگری شرط تاسیس آژانس خدمات مسافرتی است. دوره مدیرفنی جهت آموزش اصول و مبانی مدیریت آژانس خدمات مسافرتی بند ب و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری می باشد .


گواهی دوره مدیر فنی بند ب

.

نمونه گواهینامه پایان دوره آموزشی مدیریت فنی بند ب

با گواهینامه متعبر از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری. داشتن این گواهی یکی از الزمات جهت تاسیس آژانس خدمات مسافرتی می باشد. این گواهی قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می باشد .

شناخت صنعت گردشگری
شناسایی مسیرهای گردشگری
برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها
بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری
انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی
آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

درس های آزمون جامع مدیر فنی بند ب :

 • شناخت صنعت گردشگری
 • شناسایی مسیرهای گردشگری
 • برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها
 • بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری
 • انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی
 • آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

دروس دیگر دوره مدیریت فنی بند ب

 • آداب معاشرت و الگوهای رفتاری
 • آشنایی با گردشگری سلامت
 • صدور بلیط سفرهای هوایی
 • کاربرد فناوری اطلاعات دردفاتر خدمات مسافرتی
شناخت صنعت گردشگری
شناسایی مسیرهای گردشگری
برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها
بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری
انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی
آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

آزمون های دوره مدیر فنی بند ب :

 • آزمون داخلی: آزمون داخلی موسسه بعد از پایان کلاس ها خواهد بود.
 • آزمون جامع: در ماه های مرداد و بهمن هر سال بصورت یکپارچه و متمرکز توسط سازمان میراث فرهنگی برگزار می گردد .
 • آزمون مصاحبه زبان برای دوره مدیر فنی فقط به زبان انگلیسی بوده و هر بار با اعلام سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود.

محل تشکیل کلاس های دوره مدیر فنی بند ب

در ایام کرونا کلاس های موسسه به صورت مجازی از طریق سامانه آموزش الکترونیکی می باشد و پس از پایدار شدن شرایط کلاس ها به صورت حضوری ادامه خواهند یافت.

محل برگزاری کلاس های حضوری: دانشگاه هنر، بالاتر از چهارراه ولیعصر، رو به روی خیابان بزرگمهر

زمان تشکیل کلاس های دوره مدیر فنی بند ب :

 • روزهای جمعه صبح از ساعت 9 الی 15

مدارک لازم دوره مدیر فنی بند ب :

اسکن با کیفیت مدارک زیر را در بخش ارسال مدارک در پروفایل خود قرار دهید.

 • 2 قطعه عکس
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن از کلیه صفحات شناسنامه
 • اسکن مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی )

جزوات آموزشی

.

.

تمامی جزوات و نمونه سوالات آموزشی موسسه آتالند به صورت الکترونیکی می باشد.

دپارتمان آموزش آتالند، با تهیه و تدوین نمونه سوالات و جزوات آموزشی به روز رسانی شده برای دوره های آموزشی خود با محوریت آزمون های جامع، سعی در ارتقای کیفیت فعالیت های حوزه گردشگری و نیز ارائه خدمات آموزشی با ارزش علمی معتبر را دارد . جزوات آموزشی را می توانید از بخش جزوات دانلود کنید . همچنین با توجه به ارائه نمونه سوالات تالیفی از منابع آزمون ، آتالند بیشترین تعداد شرکت کننده و قبولی را در آزمون های جامع کشوری دارد .

نحوه ثبت نام :

ثبت نام آنلاین :

روش اول: با کلیک بر روی ثبت نام در ابتدای صفحه ضمن عضویت در سایت، در این دوره ثبت نام کنید. برای رفاه حال علاقه مندان عزیز، امکان ثبت نام به صورت اقساط (بدون نیاز به چک) فراهم است :

شهریه مصوب دوره 1.750.000 تومان است. نحوه ثبت نام به صورت کاملا اقساط می باشد و پرداخت 33% شهریه به عنوان قسط اول در زمان ثبت نام الزامی است. پرداخت 33% قسط دوم تا دو ماه بعد از شروع دوره و تسویه 33% قسط آخر در موعد ثبت نام آزمون جامع می باشد.

روش دوم: ثبت نام کارتی به صورت واریز شهریه به کارت 5054161005639400 بانک گردشگری به نام اقای حسین خانمحمدی می باشد. پس از واریز جهت هماهنگی با موسسه تماس بگیرید.

تلفن:

021-91014135

روش سوم: می توانید از طریق تلگرام آموزش با شماره 09197667725 با ما در تماس باشید .

شرایط اختصاصی دوره مدیر فنی بند ب:

1- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی

2- غیبت بیش از 1/4 در هر کدام از کلاس ها مجاز نیست و فراگیر متعهد به شرکت در کلاس ها است.در صورتی که فراگیر در یک یا چند درس از دوره مربوطه غیبت کامل داشته باشد، برای حضور مجدد در کلاس، ملزم به ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس مربوطه می باشد.

3-شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تا 14 روز قبل از شروع دوره با کسر 10% و 8 روز مانده به شروع دوره با کسر 30% و 3 روز مانده به شروع دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از برگزاری جلسه اول دوره امکان پذیر نخواهد بود .در صورت ثبت نام اقساط، مبلغ جریمه مطابق شرایط فوق و از کل مبلغ شهریه فراگیر محاسبه خواهد شد.

مزایا و تسهیلات دوره مدیر فنی بند ب :

 • کادر آموزشی مجرب

 • محیط آموزشی مجهز و مناسب دانشگاه هنر

 • برخورداری از اساتید مجرب در صنعت گردشگری

 • امکان کاریابی موثر از طریق بخش کاریابی سایت آتالند

 • برخورداری از بانک سوالات آزمون جامع و سوالات تالیفی از منابع آزمون جامع

 • ارائه کلیه خدمات آموزشی (بغیر از کلاس حضوری) به صورت آنلاین و از طریق سایت آتالند

وظایف و مسئولیت های دوره مدیر فنی :

مدیر فنی شخصی است که به تایید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگري رسیده است . دوره هاي آموزشي مختلف تئوري و عملي را طي نموده است و به خوبي با وظايف خود كه شامل طراحي تورهاي مسافرتي و آناليز قيمت هاست آشنا مي باشد .

مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی مسئول طراحی و نظارت بر فروش تورها در شرکت خدمات مسافرتی است. در برخی از آژانس های خدمات مسافرتی مسئولیت های فروش و طراحی به عهده مدیر فنی و در برخی شرکت های خدمات مسافرتی نظارت بر کانتر های فروش وظیفه ی اصلی مدیر فنی است. به علاوه داشتن مدرک مدیر فنی و یا معرفی مدیر فنی به معاونت گردشگری از شروط لازم تاسیس آژانس مسافرتی است .

از دیگر وظایف مدیر فنی طراحی تورهای ورودی به کشور، تور ایرانگردی و تورهای خروجی می باشد. آنالیز دقیق تورها، ارائه پكیج به سایر همکاران، ارائه آمار ماهیانه به سازمان گردشگری برای فعالیتهای انجام شده و دادن مسیر سفر به راهنمای تور ، تنظیم و عقد قرارداد بین مسافر و شركت مسافرتی و دریافت نقطه نظرات مسافرین اعزام شده در رابطه با سفر انجام شده و تعيین نقاط ضعف و قوت تور و همکاري دائم با مسئول فروش تورهای داخل و خارج کشور از جمله وظایف مدیر فنی بند ب می باشد .

مدیران فنی بند ب باید قابلیت ارائه محصولات رقابتی و حرفه ای را داشته باشند تا بتوانند نیازهای بازار را تامین کنند. مدیر فنی بند ب می بایست با استراتژی های بازاریابی و اصول ارائه خدمات آشنا باشد و با شیوه ای موثر با مشتریانی که ویژگی های مختلفی دارند ارتباط برقرار کند.

همه چیز درباره دوره مدیر فنی بند ب در آتالند

سوالات پرتکرار فراگیران مدیر فنی بند ب

در ادامه به شرح برخی عناوین درسی مدیر فنی بند ب پرداخته ایم :

1) شناخت صنعت گردشگری

 • فعالیت در بخش های مختلف صنعت گردشگری، بدون آشنایی با بخش های مختلف آن امکان پذیر نخواهد بود. آشنایی با مفاهیم، اثرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... گردشگری، انواع گشت، مقاصد، برنامه ریزی و توسعه توریسم و همچنین اشراف بر سازمان های بین المللی ، سایت ها و اتحادیه های مرتبط مواردی است که تحت عنوان شناخت صنعت گردشگری قرار می گیرد .

2) شناسایی مسیرهای گردشگری

 • رویکردی که برای تدوین سرفصل های این درس اتخاذ شده عبارت است از آشنایی با سازمان یونسکو به عنوان متولی ثبت میراث جهانی، آثار تاریخی و فرهنگی ، میراث معنوی و طبیعی ایران که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند. مهارت طراحی مسیر گشت ها بر مبنای تمرکز بر این آثار، از اهداف این درس می باشد .

3) برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها

 • مهم ترین درس دوره آموزشی مدیریت فنی بند ب، درس برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها یا همان عملیات تور می باشد. تعاریف و انواع روش های تورگردانی، آشنایی با ساختار سازمانی و بخش های مختلف واحدهای تورگردان، طراحی و برنامه ریزی گشت، برنامه کاری، عملیات پیش از گشت، حین و بعد از گشت و ایجاد ارتباط با بخش های مختلف صنعت توریسم ( راهنمایان، مشتریان، عرضه کنندگان و ...)، عمده ترین وظایف یک مدیر فنی در آژانس بند ب است .

4) بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری

 • برقراری ارتباط با مشتری و مدیریت آن کلید هر کسب و کار موفق است. آشنایی با مفهوم بازاریابی، منابع انسانی، مطالعات بازار، رفتار مصرف کننده، تقسیم بندی بازارها و انتخاب مشتریان هدف، آمیخته بازاریابی، اصول ارتباط و مذاکره با مشتری کیفیت خدمات در گردشگری از مباحثی است که در این دوره به فراگیران آموزش داده می شود .

5) انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی

 • زبان انگلیسی، کلید ارتباطی صنعت گردشگری است. مدیر فنی علاوه بر آشنایی با زبان انگلیسی در سطح متوسط، باید با مفاهیم و اصطلاحات جهانگردی، سفر و تورگردانی، بخش های مرتبط با خدمات سفر و نیز اصول مکاتبه و نامه نگاری، شیوه ذخیره جا و روادید، نگارش دعوتنامه، پیگیری و... آشنایی داشته باشد .

6) آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

 • آشنایی با سازمان متولی گردشگری در ایران، تعاریف تاسیسات گردشگری مطابق با قوانین و مقررات، مراتب اخذ مجوز فعالیت های گردشگری، آشنایی با انواع قراردادهای گشت، شرح قانونی وظایف مدیر فنی، انواع بیمه، گذرنامه، قوانین گمرک، ارز و ... عناوین در نظر گرفته شده برای این ماده درسی است .

7) آشنایی با مقررات صدور بلیت هوایی

 • صدور بلیت در آژانس ها الزاما بر عهده مدیر فنی نیست، اما مدیر فنی باید برای اداره هر چه بهتر آژانس، با کار تمامی بخش های آن آشنایی داشته باشد. آشنایی با سازمان های بین المللی هوایی؛ کد شرکت های هواپیمایی، شهرها، فرودگاه ها و...؛ شناسایی مسیرها و برنامه های پروازی، مشخصات بلیت های داخلی و خارجی، مقررات صدور ، ابطال و تغییر بلیت ها و تعرفه ها از برخی مواردی است که در این درس به فراگیران آموزش داده می شود.

8) الگوهای رفتاری و اخلاق حرفه ای گردشگری

 • آشنایی با شیوه مهمانوازی از بعد ملی، مذهبی و علمی، نیازهای انسان، استانداردهای بین المللی در زمینه رفتار، بایدها و نبایدها در برخورد با گردشگران، همکاران و... ، آشنایی با علایم و نشانه های برقراری ارتباط، کدهای اخلاقی و منشور گردشگری، اصول حرفه ای رفتار در صنعت گردشگری است که مدیر فنی باید برای داشتن عملکردی حرفه ای، بر آنها مسلط باشد .

9) آشنایی با گردشگری سلامت

 • گردشگری سلامت از دیرباز علاقه مندان خاص خود را داشته و امروزه به نحو دیگری گردشگران را به خود جذب می کند. شناخت اصول و مبانی گردشگری سلامت، ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری سلامت ایران، قوانین و مقررات و شیوه نامه های مرتبط، آشنایی با رقبای گردشگری سلامت ایران، نحوه بازاریابی برای این نوع از گردشگری از مبانی آموزشی این ماده درسی است .

دوره های مشابه