کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی

مدت دوره:
50 ساعت 
مهلت ثبت نام:
1399/12/28 
زمان برگزاری:
1400/1/11 
شهریه :
7,000,000 ریال
قسط اول :
10% 
محل برگزاری:
دانشکده کار آفرینی دانشگاه تهران 
6,300,000 ریال
7,000,000 ریال

هدف دوره:

هدف از برگزاری دوره کارکنان اقامتگاه بوم گردی تربیت نیروی انسانی متخصص برای کارکنان اقامتگاه های بوم گردی به عنوانیکی از شرایط لازم برای دریافت کارت کارکنان اقامتگاه بوم گردی درجه یک، بر اساس “ دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید کارتمدیران تأسیسات گردشگری ” طراحی شده است .

متقاضیان دوره:

این دوره برای متقاضیان دریافت کارت برای اقامتگاه های بوم گردی درجه یک و کلیه علاقمندان به آشنایی با مدیریت اقامتگاه های بوم گردی هستند؛ ارائه گواهینامه معتبر دوره مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری و دوره کمک های اولیه، برای متقاضیان حضور در این دوره ها الزامی است .

گواهینامه دوره:

اعتبار گواهینامه این دوره از تاریخ صدور به مدت ۵ سال است . ضروری است فراگیران پس از اتمام این مدت، در دوره بازآموزی کارکنان اقامتگاه بوم گردی شرکت کنند .

گذراندن دوره مورد نظر برای متقاضیان حضور در دوره های کارکنان اقامتگاه بوم گردی الزامی است . لازمه صدور گواهینامه رسمی، گذراندن موفقیت آمیز این دوره است .

مدت دوره:

دوره آموزشی کوتاه مدت ” کارکنان اقامتگاه بوم گردی ” که در مجموع مدت دوره ۵۰ ساعت ، شامل ۳۶ ساعت آموزش نظری و ۱۴ ساعت آموزش عملی است و ضروری خواهد بود تا با همکاری تشکل های حرفه ای ذی ربط در محل اقامتگاه های بوم گردی در حال بهره برداری برگزار میشود .


عناوین دوروس دوره :

شناخت اقامتگاه بوم گردی

آشنایی با طراحی و معماری اقامتگاه بوم گردی

بازاریابی و تبلیغات اقامتگاه بوم گردی

مدیریت منابع انسانی در اقامتگاه بوم گردی

زبان انگلیسی تخصصی اقامتگاه بوم گردی

غذا و نوشیدنی های سنتی

گردشگری مسئولانه و اکوتوریسم

آشنایی با تنوع اقلیمی و فرهنگ های بومی

هنرهای سنتی و سوغات

قوانین ومقررات مرتبط با اقامتگاه بوم گردی


بوم گردی چیست :

برای آشنایی بیشتر با مفهوم بوم گردی، بهتر است ابتدا واژه اکوتوریسم را برایتان شرح دهیم . احتمالاً بارها واژه اکوتوریسم را شنیده اید که شامل دو کلمه اکو یا Eco و Tourism می شود . اکو از زبان یونانی الهام گرفته و به معنای مفهومی از زیستگاه و محیط زیست است و توریسم هم معنای گردشگری را می رساند . حال که با مفهوم اکوتوریسم آشنا شدید، دیگر می توانید مفهوم بوم گردی را بهتر درک کنید . واژه بوم گردی را همانطور که سطر بالاتر به آن اشاره کردیم در واقع به گردشگری گفته می شود که به قصد دیدنِ یک منطقه و جاذبه های اطراف به سفر می رود تا دنیا را کشف کند، طوری که به محیط طبیعی منطقه آسیب نرسد .

اقامتگاه بوم گردی چیست :

این اقامتگاه ها برای پذیرایی از بوم گردان و البته سایر مسافران علاقه مند به حفظ ویژگی های محیط ساخته می شوند . در این اقامتگاه ها سعی می شود تا کمترین آسیب به محیط وارد آید و مهمان نیز تا حدودی با فرهنگ جامعه میزبان آشنا شود .

این اقامتگاه ها معمولا توسط افراد محلی اداره می شوند تا در انتقال ویژگی های اجتماعی و فرهنگی موفق تر عمل کنند . تزیینات و ساختار اقامتگاه های بوم گردی نیز تداعی کننده ویژگی های همان منطقه هستند و حتا غذاهای سرو شده در آن نیز از میان خوراک های محلی انتخاب می شوند . توسعه پایدار گردشگری، احیای ارزش های سنتی و بومی، کمک به اقتصاد جامعه محلی و حفظ محیط زیست از فرصت هایی هستند که اقامتگاه های بوم گردی در اختیار جوامع می گذارند . این یک راه خوب برای به راه انداختن یک کسب و کار کوچک خانوادگی به شمار می آید .

اقامتگاه های بوم گردی صرفا جایی برای اقامت نیستند و همین موجب تمایز آنها از هتل ها و مهمانسراها می شود . این اقامتگاه ها خود می توانند به عنوان جاذبه، گردشگران را به سوی خود بکشانند؛ کسانی که می خواهند ساعاتی را دور از محل زندگی شان بگذرانند و در فرهنگ جامعه میزبان غرق شوند، چیزهای جدید یاد بگیرند و انرژی لازم برای ادامه فعالیت های شان را کسب کنند .

دوره های مشابه