مدیریت تاسیسات گردشگری

مدت دوره:
184 ساعت، جمعه ها 9 الی 15 
مهلت ثبت نام:
1401/02/30 
زمان برگزاری:
1401/2/30 
شهریه :
18,100,000 ریال
قسط اول :
19% 
محل برگزاری:
کلاس آنلاین 
14,661,000 ریال
18,100,000 ریال

هدف دوره :

دوره مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص برای مدیریت انواع مختلف تاسیسات گردشگری و به عنوان یکی از شرایط لازم برای دریافت کارت مدیریت تاسیسات گردشگری بر اساس دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید “ کارت مدیران تاسیسات گردشگری ” طراحی شده است .


متقاضیان دوره :

مخاطبان این دوره متقاضیان دریافت کارت مدیریت برای انواع تاسیسات گردشگری و کلیه علاقمندان به آشنایی با مدیریت انواع تاسیسات گردشگری می ­ باشند .


روزهای برگزاری کلاس:

جمعه ها از ساعت 9 الی 15 به مدت 6 ماه

شروع کلاس جدید از 30 اردیبهشت 1401

تاسیسات گردشگری شامل چه مراکزی می شود؟

تاسیسات گردشگری واحدهایی هستند که در جهت خدمت رسانی به گردشگران با ارائه خدماتی نظیر اقامتی، پذیرایی، تفریحی و … در مقاصد مختلف اعم از شهرها، روستاها و محورهای گردشگری ایجاد می شوند و بسته به نوع تاسیسات از استانداردهای متنوع و متفاوتی برخوردار می باشند . این تاسیسات پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط فعالیت می ­ نمایند .

مطابق مصوبه هیئت وزیران، تاسیسات گردشگری که بایستی در این دوره شرکت کنند شامل مراکز زیر می شوند:

1-هتل، متل و مهمانپذیر، 2-مراکز اقامتی خودپذیرایی شامل هتل آپارتمان ها، زایرسراها و خانه مسافرها، 3-اقامتگاه های بوم گردی و اقامتگاه های سنتی، 4-مراکز تفریحی و سرگرمی گردشگری، 5-مجتمع ها، اردوگاه ها و محوطه های گردشگری، 6-مراکز گردشگری سلامت از قبیل مجتمع های سلامت تندرستی و آب درمانی و هتل بیمارستان، 7-محیط ها و پارک های طبیعت گردی و گردشگری روستایی و عشایری، 8-مراکز گردشگری ساحلی و دریایی 9-واحدهای پذیرایی و انواع غذاخوری های منفرد بین راهی موجود، 10-تأسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی 11-واحدهای پذیرایی واقع در پایانه (ترمینال) فرودگاه ها، پایانه های مسافربری زمینی برون شهری، دریایی و ریلی ، 12-واحدهای پذیرایی واقع در پایانه های مسافری مرزی کشور، 13-سفره خانه های سنتی، 14-مناطق نمونه گردشگری 15-دهکده های سلامت


مدیران این تاسیسات برای فعالیت قانونی نیازمند داشتن کارت مدیریت از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی هستند.

از سال 1398 یکی از شرایط دریافت این کارت، گذراندن دوره آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری و دریافت گواهینامه پایان دوره آن از وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است.

وظایف مدیر تاسیسات گردشگری

مدیر تاسیسات گردشگری علاوه بر وظیفه مدیریت عمومی واحد، مسئولیت های دیگری نیز دارد. این مسئولیت ها شامل مدیریت کارکان هتل، مدیریت کسب و کار، رعایت استاندارد های بهداشتی، اطمینان از رضایت مشتری، مدیریت هزینه ها، نطارت بر تامین تجهیزات و مواد اولیه، نظارت بر امور امور بازاریابی و فروش و ... را دارد.

ویژگی های یک مدیر موفق در تاسیسات گردشگری

تبدیل شدن به یک مدیر موفق در تاسیسات گردشگری بستگی به دو عامل آموزش درست و تجربیات متنوع دارد. تاسیسات گردشگری و اقامتی هزینه راه اندازی اولیه زیادی دارند و با توجه به ذات غیرقابل انبار کردن خدمات گردشگری و اقامتی، یک مدیر باید از تمامی امکانات خود استفاده کند تا بیشترین سود را کسب کند و از هزینه های غیرضروری پیشگیری کند.

بهترین راه برای طی این مسیر شرکت در دوره آموزشی استاندارد با اساتید مجرب و برنامه آموزشی مناسب است تا از هزینه ها جلوگیری کنند. در دوره مدیریت تاسیسات گردشگری به شما آموزش می دهیم چگونه مجموعه خود را با استاندارد های جهانی مدیریت کنید تا رضایت مشتری را جلب کنید واز این طریق بیشترین سود را کسب کرده و بر ارزش برند خود بیافزایید.

بسیاری از افراد بر این باورند که یک شخص باید استعداد ذاتی برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق را داشته باشد. با توجه به جدیدترین یافته های علم مدیریت، این باور تنها ممکن است در تاسیسات کوچک با کارکنان تعداد کم جوابگو باشد و برای موفقیت تاسیسات گردشگری که سرمایه گذاری بالای اولیه نیز نیاز دارد و تعداد کارکنان بیشتر می شود، یادگیری اصولی علم مدیریت یک ضرورت است. بدون یادگیری این دانش، تمام سرمایه گذاری تحت تاثیر مدیریت غلط قرار می گیرد و به زیان می رسد که عدم رضایت مشتری را در پی دارد.


اعتبار گواهینامه دوره :

اعتبار گواهینامه این دوره از تاریخ صدور به مدت 5 سال بوده و ضروری است فراگیران پس از اتمام این مدت، در دوره بازآموزی مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری شرکت نمایند . . گواهی دوره توسط وزارت گردشگری صادر شده و قابل ترجمه جهت استفاده در خارج از کشور است.

سرفصل های دوره :

1- آشنایی با انواع تاسیسات گردشگری

10- آشنایی با زبان انگلیسی در گردشگری

2- شناخت صنعت گردشگری

11- ایمنی، بهداشت و پیشگری و حوادث

3- مدیریت و سرپرستی در تاسیسات گردشگری

12- مهارت ­ های فردی و ارتباطی

4- آشنایی با اصول بازاریابی و تبلیغات

13- قوانین، مقررات و ضوابط تاسیسات گردشگری

5- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرش

14- آشنایی با طراحی داخلی و تجهیزات

6- مدیریت و نظارت بر بخش خانه ­ داری

15- مدیریت کیفیت و رضایت مشتریان

7- مدیریت و نظارت بر بخش پذیرایی ( غذا و نوشیدنی )

16- گردشگری پایدار و توجهات زیست محیطی

8- مدیریت و نظارت بر بخش تفریحی و سرگرمی

17- آشنایی با مفاهیم و کسب و کارهای مکمل

9- مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری

مدت دوره :

مجموع مدت دوره آموزشی کوتاه مدت « مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری » ، 184 ساعت شامل 128ساعت آموزش نظری و 56 ساعت آموزش عملی است .

چرا باید این دوره را در آتالند بگذرانید؟

  • این دوره جایگزین دوره مدیریت عمومی هتلداری موسسه شده است و علاو بر مباحث هتلداری، برای سایر تاسیسات گردشگری مناسب است. آتالند، از سال 1385 در آموزش گردشگری فعالیت دارد و سابقه برگزاری 22 دوره آموزشی مدیریت هتلداری را داراست و بسیاری از فارغ التحصیلان دوره های آتالند در بهترین هتل های کشور مشغول به فعالیت هستند.
  • تیم اساتید مجرب آتالند بهترین تیم تدریس دوره های تاسیسات گردشگری هستند و علاوه بر تدریس در آتالند، در بهترین تاسیسات گردشگری کشور فعال هستند و یا به اراده مشاوره می پردازند.
  • کلاس های یک روز در هفته مناسب مدیران تاسیسات اقامتی هست
  • کادر آموزشی و مشاوران آموزش موسسه از فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های گردشگری کشور هستند و حداقل سابقه فعالیت 5 سال در حوزه آموزش گردشگری را دارا هستند.
  • تمامی امور آموزشی فراگیران به صورت آنلاین انجام می شود.
  • ارائه جزوات تکمیلی، نمونه سوالات و فایل های کمک آموزشی و کتاب های معتبر برای فراگیران در طول دوره و پشتیبانی کامل صورت می گیرد.

دوره های مشابه