مدیر فنی بند ب - روزهای فرد

مدت دوره:
شش ماه 
مهلت ثبت نام:
1395/02/31 
زمان برگزاری:
1395/5/24 
شهریه :
5,457,000 ریال
قسط اول :
10% 
محل برگزاری:
دانشکده مدیریت - پل گیشا 

دوره مدیر فنی بند ب روزهای وسط هفته (یکشنبه و سه شنبه):

مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی مسئول طراحی و نظارت بر فروش تورها در شرکت خدمات مسافرتی است. در برخی از آژانس های خدمات مسافرتی مسئولیت های فروش و طراحی به عهده مدیر فنی و در برخی شرکت های خدمات مسافرتی نظارت بر کانتر های فروش وظیفه ی اصلی مدیر فنی است.به علاوه داشتن مدرک مدیر فنی و یا معرفی مدیر فنی به معاونت گردشگری شرط تاسیس آژانس مسافرتی است. دوره مدیرفنی جهت آموزش اصول و مبانی مدیریت داخلی آژانس و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری می باشد.

در ذیل شرایط و ضوابط شرکت در دوره مذکور توضیح داده می شود .

□ محتوای دوره مدیر فنی بند ب :


ردیف

دروس آزمون جامع دوره مدیر فنی بند ب

1

شناخت صنعت جهانگردی

2

شناسایی مسیرهای گردشگری

3

بازاریابی گردشگری

4

آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری

5

زبان تخصصی گردشگری

6

برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها

□ شهریه دوره مدیر فنی :

مبلغ 5457000 ریال (شهریه مصوب سازمان میراث فرهنگی)

با توجه به درخواست علاقه مندان به ثبت نام اقساطی در دوره های آموزشی مدیر فنی، جهت تسهیل در شرایط پرداخت شهریه های دوره های آموزشی، آتالند امکان ثبت نام دوره ها به صورت اقساط را نیز فراهم کرده است.

شرایط پرداخت اقساط به شرح زیر است:

1- پرداخت 50 درصد شهریه هنگام ثبت نام در دوره(تا 22 مرداد 95)

2- پرداخت 25 درصد شهریه در تاریخ 30 شهریور 95

3- پرداخت مابقی شهریه در 1 آبان 95

توجه: در صورت ثبت نام اقساطی امکان استفاده از تخفیف ثبت نام انلاین نقدی را نخواهید داشت.

علاقه مندان می توانند به چند طریق نسبت به ثبت نام اقساطی اقدام کنند.

1- در روش اول می توانند با مراجعه به قسمت باجه پرداخت در انتهای همین صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات و پرداحت شهریه اقدام کنند.

2- در روش دوم فراگیران می توانند نسبت به پرداخت شهریه به شماره کارت بانک ملت 8407-4961-3379-6104 به نام آقای حسین خانمحمدی اقدام نمایند و پس از پرداخت جهت پیگیری ثبت نام خود با آموزش آتالند تماس بگیرند.

3- در روش سوم می توانند به دفتر آموزش موسسه به آدرس: امیر آباد شمالی، بعد از چهارراه جلال آل احمد، نبش خیابان 14 مجتمع احسان طبقه اول شرکت گردشگری آتالند مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

□ تخفیف شهریه دوره مدیر فنی :

با توجه به افزایش شهریه های مصوب میراث فرهنگی در ترم جاری، شرکت گردشگری آتالند جهت حمایت از متقاضیان علاقمند شرکت در دوره های آموزشی تخفیف نقدی برای فراگیران در نظر گرفته است که هر هفته از درصد تخفیف کم خواهد شد .

□ مدارک لازم دوره مدیر فنی :

1. کپی از تمام صفحات شناسنامه

2. کپی کارت ملی

3. کپی مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی )

4. 2 قطعه عکس

مدارک فوق قابل ارائه در اولین جلسه کلاس نیز می باشد .

همچنین فراگیران عزیز می توانند در بخش پروفایل کاربری خود از طریق بخش ارسال و دریافت مدارک اسکن مدارک شناسایی اشاره شده را بارگذاری کرده و 2 قطعه عکس خود را هنگام حضور در کلاس به مسئولین آموزش تحویل دهند .

□ گواهی دوره مدیر فنی :

با گواهینامه متعبر از : سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری .

توجه: این گواهی قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می باشد .

□ مزایا و تسهیلات دوره مدیر فنی :

o برخورداری از اساتید مجرب در صنعت گردشگری،

o محیط آموزشی مجهز و مناسب

oبرخورداری از بانک سوالات آزمون جامع و سوالات تالیفی از منابع آزمون جامع

o کادر آموزشی مجرب

o ارائه کلیه خدمات آموزشی (بغیر از کلاس حضوری) از طریق وب سایت آموزش آتالند

o امکان کاریابی موثر از طریق بخش کاریابی سایت آتالند

□ محل تشکیل کلاس های دوره مدیر فنی :

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

آدرس: امیر آباد شمالی، بزگراه جلال آل احمد، پل گیشا، جنب دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

□ زمان تشکیل کلاس های دوره مدیر فنی :

روز های یک شنبه و سه شنبه از ساعت 20 - 17

□ زمان آزمون های دوره مدیر فنی :

آزمون داخلی: آزمون داخلی توسط اساتید و موسسه برگزار شده و نمرات حاصله با نمره آزمون جامع جمع می گردد .

آزمون جامع: در ماه های مرداد و بهمن هر سال بصورت یکپارچه و متمرکز توسط سازمان میراث فرهنگی برگزار می گردد .

□ جزوات آموزشی :

دپارتمان آموزش آتالند، با تهیه و تدوین نمونه سوالات و جزوات آموزشی به روز رسانی شده برای دوره های آموزشی خود با محوریت آزمون های جامع، سعی در ارتقای کیفیت فعالیت های حوزه گردشگری و نیز ارائه خدمات آموزشی با ارزش علمی معتبر را دارد. جزوات آموزشی را می توانید از بخش نشریات توریسم دانلود کنید . همچنین با توجه به ارائه نمونه سوالات تالیفی از منابع آزمون ، آتالند بیشترین تعداد شرکت کننده و قبولی را در آزمون های جامع کشوری دارد.

□ نحوه ثبت نام :

□ ثبت نام آنلاین( توصیه می شود ) :

پیشنهاد می شود با کلیک بر روی دکمه ثبت نام در بالای همین صفحه، ضمن عضویت در سایت از تخفیف ویژه ثبت نام آنلاین برخوردار شوید. در ضمن با عضویت در سایت کلیه برنامه های آموزشی و نمرات را از طریق نام کاربری دریافت خواهید نمود .

□ حضوری :

آدرس: امیرآباد شمالی،بعداز چهارراه جلال آل احمد، روبروی کوی دانشگاه، مجتمع تجاری احسان ،طبقه اول

واریز شهریه ثبت نام به شماره حساب 1322111275 یا شماره کارت 6104337949618407 به نام آقای حسین خان محمدی

همچنین می توانید با کارتهای عضو شتاب از طریق دستگاه کارتخوان در محل شرکت پرداخت نمایید .

□ تلفنی: 42063000 داخلی 4 بخش آموزش توریسم

همچنین می توانید از طریق شماره تلگرام آموزش 09197667725 با ما در تماس باشید.

□ شرایط اختصاصی :

1. شرط صدور گواهینامه پایان دوره از سازمان میراث فرهنگی، ارائه مدرک حداقل کارشناسی برای دوره مدیر فنی می باشد .

2. شهریه پرداخت شده در صورت انصراف دانشجو تایک هفته قبل از شروع دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% ، قابل بازگشت خواهد بود. انصراف دانشجو پس از هفته اول برگزاری دوره امکان پذیر نخواهد بود .

3. میزان غیبت مجاز در هر درس 17/3 کل ساعات هر درس خواهد بود .

4. نمره قبولی برای هر درس 12 و جهت دریافت گواهینامه کسب معدل حداقل 12 الزامی خواهد بود .

5. غیبت در امتحان هر درس به منزله نمره صفر برای درس مذکور خواهد بود .

□ وظایف و مسئولیت های دوره مدیر فنی :

مدیر فنی شخصی است که به تایید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگري رسیده است . دوره هاي آموزشي مختلف تئوري و عملي را طي نموده است و به خوبي با وظايف خود كه شامل طراحي و تورهاي مسافرتي و آناليز قيمت ها، آشنا مي باشد .

مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی مسئول طراحی و نظارت بر فروش تورها در شرکت خدمات مسافرتی است. در برخی از آژانس های خدمات مسافرتی مسئولیت های فروش و طراحی به عهده مدیر فنی و در برخی شرکت های خدمات مسافرتی نظارت بر کانتر های فروش وظیفه ی اصلی مدیر فنی است.به علاوه داشتن مدرک مدیر فنی و یا معرفی مدیر فنی به معاونت گردشگری از شروط لازم تاسیس آژانس مسافرتی است .

از دیگر وظایف مدیر فنی طراحی تورهای ورودی به کشور،تور ایرانگردی و تورهای خروجی می باشد . آنالیز دقیق تورها،ارائه پكیج به سایر همکاران،ارائه آمار ماهیانه به سازمان گردشگری برای فعالیتهای انجام شده و دادن مسیر سفر به راهنمای تور ، تنظیم و عقد قرارداد بین مسافر و شركت مسافرتی و دریافت نقطه نظرات مسافرین اعزام شده در رابطه با سفر انجام شده و تعيین نقاط ضعف و قوت تور و همکاري دائم با مسئول فروش تورهای داخل و خارج کشور از جمله وظایف مدیر فنی بند ب می باشد .

مدیران فنی بند ب باید قابلیت ارائه محصولات رقابتی و حرفه ای را داشته باشند تا بتوانند نیازهای بازار را تامین کنند.مدیر فنی بند ب می بایست با استراتژی های بازاریابی و اصول ارائه خدمات آشنا باشد و با شیوه ای موثر با مشتریانی که ویژگی های مختلفی دارند ارتباط برقرار کنند.

در ادامه به شرح برخی عناوین درسی پرداخته ایم است.

1. شناخت صنعت گردشگری

فعالیت در بخش های مختلف صنعت گردشگری، بدون آشنایی با بخش های مختلف آن امکان پذیر نخواهد بود. آشنایی با مفاهیم، اثرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... گردشگری، انواع گشت، مقاصد، برنامه ریزی و توسعه توریسم و همچنین اشراف بر سازمان های بین المللی ، سایت ها و اتحادیه های مرتبط مواردی است که تحت عنوان شناخت صنعت گردشگری قرار می گیرد .

2. شناسایی مسیرهای گردشگری

رویکردی که برای تدوین سرفصل های این درس اتخاذ شده عبارت است از آشنایی با سازمان یونسکو به عنوان متولی ثبت میراث جهانی، آثار تاریخی و فرهنگی ، میراث معنوی و طبیعی ایران که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند. مهارت طراحی مسیر گشت ها بر مبنای تمرکز بر این آثار، از اهداف این درس می باشد .

3. برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها

مهم ترین درس دوره آموزشی مدیریت فنی بند ب، درس برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها یا همان عملیات تور می باشد. تعاریف و انواع روش های تورگردانی، آشنایی با ساختار سازمانی و بخش های مختلف واحدهای تورگردان، طراحی و برنامه ریزی گشت، برنامه کاری، عملیات پیش از گشت، حین و بعد از گشت و ایجاد ارتباط با بخش های مختلف صنعت توریسم ( راهنمایان، مشتریان، عرضه کنندگان و ...)، عمده ترین وظایف یک مدیر فنی در آژانس بند ب است .

4. بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری

برقراری ارتباط با مشتری و مدیریت آن کلید هر کسب و کار موفق است. آشنایی با مفهوم بازاریابی، منابع انسانی، مطالعات بازار، رفتار مصرف کننده، تقسیم بندی بازارها و انتخاب مشتریان هدف، آمیخته بازاریابی، اصول ارتباط و مذاکره با مشتری کیفیت خدمات در گردشگری از مباحثی است که در این دوره به فراگیران آموزش داده می شود .

5. انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی

زبان انگلیسی، کلید ارتباطی صنعت گردشگری است. مدیر فنی علاوه بر آشنایی با زبان انگلیسی در سطح متوسط، باید با مفاهیم و اصطلاحات جهانگردی، سفر و تورگردانی، بخش های مرتبط با خدمات سفر و نیز اصول مکاتبه و نامه نگاری، شیوه ذخیره جا و روادید، نگارش دعوتنامه، پیگیری و... آشنایی داشته باشد .

6. آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

آشنایی با سازمان متولی گردشگری در ایران، تعاریف تاسیسات گردشگری مطابق با قوانین و مقررات، مراتب اخذ مجوز فعالیت های گردشگری، آشنایی با انواع قراردادهای گشت، شرح قانونی وظایف مدیر فنی، انواع بیمه، گذرنامه، قوانین گمرک، ارز و ... عناوین در نظر گرفته شده برای این ماده درسی است .

7. آشنایی با مقررات صدور بلیت هوایی

صدور بلیت در آژانس ها الزاما بر عهده مدیر فنی نیست، اما مدیر فنی باید برای اداره هر چه بهتر آژانس، با کار تمامی بخش های آن آشنایی داشته باشد. آشنایی با سازمان های بین المللی هوایی؛ کد شرکت های هواپیمایی، شهرها، فرودگاه ها و...؛ شناسایی مسیرها و برنامه های پروازی، مشخصات بلیت های داخلی و خارجی، مقررات صدور ، ابطال و تغییر بلیت ها و تعرفه ها از برخی مواردی است که در این درس به فراگیران آموزش داده می شود .

8. الگوهای رفتاری و اخلاق حرفه ای گردشگری

آشنایی با شیوه مهمانوازی از بعد ملی، مذهبی و علمی، نیازهای انسان، استانداردهای بین المللی در زمینه رفتار، بایدها و نبایدها در برخورد با گردشگران، همکاران و... ، آشنایی با علایم و نشانه های برقراری ارتباط، کدهای اخلاقی و منشور گردشگری، اصول حرفه ای رفتار در صنعت گردشگری است که مدیر فنی باید برای داشتن عملکردی حرفه ای، بر آنها مسلط باشد .

9. آشنایی با گردشگری سلامت

گردشگری سلامت از دیرباز علاقه مندان خاص خود را داشته و امروزه به نحو دیگری گردشگران را به خود جذب می کند. شناخت اصول و مبانی گردشگری سلامت، ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری سلامت ایران، قوانین و مقررات و شیوه نامه های مرتبط، آشنایی با رقبای گردشگری سلامت ایران، نحوه بازاریابی برای این نوع از گردشگری از مبانی آموزشی این ماده درسی است.

دوره های مشابه