تورهای پاریس

 تورهای پاریس
  •  
  • 1
  •  

درباره تور پاریس

جاذبه هاي توريستي پاریس:

پاریس دارای جاذبههای تاریخی و گردشگری زیادی است که از مهمترین آنها میتوان به برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نوتردام و خیابان شانزه لیزه اشاره کرد.برج ایفل: برجی فلزی واقع درChamp de Mars در کنار رود سن در پاریس است.

برج ایفل امروزه به عنوان نماد جهانی فرانسه شناخته می شود و یکی از شناخته شده ترین سازههای جهان است. ساخت برج ایفل از سال ۱۸۸۷شروع و در ۳۱مارس ۱۸۸۹میلادی به اتمام رسید. این سازه برای نمایشگاه بینالمللی پاریس و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد.در ابتدا این سازه مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰نفر که در بین آنها می توان از امیل زولا، موپسان، شارل گارنیه (معمار اپرای گارنیه) و هم چنین دوما نام برد به ساخت آن شدیدا اعتراض کردند.

نام برج ایفل از نام سازندهاش گوستاو ایفل گرفته شده است.موزه لوور: این موزه که از آن به عنوان بزرگترین موزه جهان یاد می کنند از سال ۱۷۹۳تا کنون به عنوان موزه عمومی فعال است. تمرکز موزهی لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینهها در این موزه جای گرفتهاند که از آن جمله می توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخرهها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخهای سلطنتی بود که در آن آثار باارزش هنری نگهداری میشد.

پس از انقلاب کبیر، در سال ۱۷۸۹موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.از آثار مهمی که در این موزه نگهداری میشود میتوان به این موارد اشاره کرد: مونالیزا (لئوناردو داوینچی)، شام آخر (لئوناردو داوینچی)، بانوی صخرهها لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، لوح پیروزی نارام سین، نقش برجستههای آشوری، ظروف گلی آشوری، بخش های قابل توجهی از تخت جمشید، بز بالدار طلایی،کاتب نشسته کلیسای جامع نوتردام پاریس: این بنا کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است.

برجهای دو قلوی کلیسا نیز در رمان گوژپشت نوتردام اثر ویکتور هوگو محل زندگی کازیمودوی گوژپشتند.خیابان شانزهلیزه: خیابان شانز الیزه بخاطر سینماها، کافهها و فروشگاههای ویژه و لوکس یکی از شناختهشدهترین خیابانهای جهان است. معنی نام آن دشت الیزه است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است.

الیزه در اساطیر یونان به معنی خجستهاست.مردم فرانسه شانزه لیزه راla plus belle avenue du monde یعنی زیباترین خیابان جهان مینامند.طاق نصرت: بزرگترین تقاطع جهان است که ۱۲خیابان به آن منتهی می شوند. بنای این تقاطع در سال ۱۸۰۶و به دستور ناپلئون و برای به یادگار نگهداشتن پیروزی های بزرگش ساخته شد.از دیگر مکانهای دیدنی این شهر می توان دیزنیلند پاریسموزه اورسی، کلیسای سکره کر ، کاخ ورسای، معبد پانتئون، باغ تویلری، باغ گیاهان، باغ لوکزامبورگ، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو، گورستان پرلاشز آرامگاه صادق هدایت، پل الكساندر سوم، پل هنرها، پل شارل دوگل، پل كنكورد، پل ميرابو پل نو، پل سولي، مسجد بزرگ پاریس، محله لادفانسو دیدنی های فرانسه در ابعاد کوچک رانام برد.

مراکز خرید پاریس:

واقعیت این است که برای خرید در شهر پاریس حد و مرزی وجود نداردو پاریس در مجموع شهر گرانی است . اما در تورهایی که از ایران اجراء می شود چند مرکز خرید بسیار مورد توجه است. نخست مرکز تجاری لادفانس که بزرگ ترین مرکز تجاری اروپا است. در این مرکز فروشگاه های بسیار زیادی دور هم جمع آمده اند. مرکز خرید دیگر گالری لافایت است اما گالری لافایت بیشتر برای آنهایی که به دنبال مد هستند حائز اهمیت است و جنس های بسیار گرانی نیز دارد. در خیابان شانزه لیزه نیز شما خریدهای می توانید انجام دهید مثلاً فروشگاه سفورایکی از فروشگاه هایی است که عطر و ادکلن و لوازم آرایشی آن بسیار مرغوب و مناسب است. برای خرید شما خیابان ریوولییا مرکز خرید مونت پارناس نیز می توانید مراجعه کنید.

رستوران های پاریس

فرانسه به عقیده اکثر مردم جهان خوشمزهترین غذاهای دنیا را داراست ، پس در نتیجه رستورانهای پاریسی نیز باید نمونه و نمودار کاملی از یک رستوران فرانسوی با غذاهای خوشطعم باشند. به همین خاطر است که پاریس رستورانهای درجهیک و عالی فراوانی دارد. به طور کل در حدود ۵۰۰۰ رستوران در پاریس به تهیه و طبخ غذا میپردازند.

تعدادی از رستورانهای معروف پاریس شهرت بینالمللی دارند که میتوان به تعدادی از آنها اشاره کرد: رستوران لالزاس ، رستوران ماکسیم ، رستوران پییر گاگز ، رستوران لزامباسادور ، رستوران لاتراس و رستوران ویکند.

به انتخاب «مجله رستوران» از ۵۰ رستوران برتر جهان در سال ۲۰۰۷ نه تا از این رستورانها در پاریس قراردارند.

كاباره هاي پاريس:

کابارههای پاریس نیز در نزد جهانیان شهرت فراوانی دارند. در میان این کابارهها میتوان از کاباره قرن نوزدهمی «مولن روژ» نام برد. این کاباره بارها محل اجرای کنسرتهای بزرگانی همچون الویس پریسلی ، فرانک سیناترا و لاتویا جکسون بوده است .این کاباره در محله مونتمارتر قرار دارد.

از دیگر کابارههای پاریس که شهرتی جهانی دارند میتوان از «کاباره لیدو» نام برد. این کاباره روزگاری میزبان کنسرتهای الویس پریسلی بوده است. این کاباره در خیابان شانز الیزه قرار دارد.

نایت کلابها و کابارههای مشهور دیگری نیز در پاریس واقعاند که میتوان از: کاباره پاریس اولمپیا ، فولی برگر ، بوبینو ، کریزی هورس ، کلوب رکس ، بودابار و کلوب جرج نام برد

/ جهان / فرانسه / پاریس / تورهای پاریس