تورهای شیراز

 تورهای شیراز
  •  
  • 1
  •  

درباره تور شیراز

شهر شیراز آرامگاه بزرگان شعر و ادب بزرگی از جمله غزلسرای نامدار حافظ و استاد سخن سعدی است و سرونازش آوازه ی جهانی دارد.عطر شکوفه نارنجستانها ، آب و هوای معتدل و مردم نرم خو و میهمان نواز شیراز به همراه دهها جاذبه ی تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی و طبیعی ، همواره گردشگران زیادی را به سوی خود فرا میخواند. شهر شیراز و استان فارس به عنوان یکی از مناطق مهم گردشگری و توریستی ایران محسوب میشود.

شیرازاین نام خیال انگیز همیشه به عنوان یکی از مهمترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و چه برای گردشگران داخلی و چه برای توریستهای خارجی شهری پرجاذبه و دیدنی با جاذبههای تاریخی و طبیعی بسیار شناخته شدهاست.

تعدادی از باغهای شیراز از لحاظ تاریخی بسیار حایز اهمیت هستند و به عنوان مراکز مهم توریسیتی بشمار میآیند. معروفترین باغهای شیراز عبارتند از باغ ارم، باغ عفیف آباد، بقعه هفت تنان، باغ دلگشا ، باغ جهان نما و نارنجستان قوام.
تالابها و دریاچههای متعدد به ویژه تنها دریاچه آب شیرین ایران (دریاچه پریشان) ، آبشار مارگون است،.گردشگران همچنین میتوانند از مراسم گلابگیران درمیمنددیدن کنند.

جاذبههای گردشگری شیراز:
حافظیه،ارگ کریم خان،باغ جهان نما،حافظیه،باغ دلگشا،باغ ارم،نارنجستان،باغ عفیف اباد،ارامگاه سعدی،ارگ کریم خان،شاهچراغ،دروازه قران،بازار وکیل،مسجد وکیل،مسجد مشیر،حمام وکیل،عمارت کلاه فرنگی،ارامگاه بابا کوهی،سرای مشیر،بهشت گمشده،تخت جمشید،پیست اسکی پولاد کف،کاخ آپادانا، ارامگاه کوروش،پرسپولیس.
باغ زیبای جهان نمای شیراز از آثار دوران کریم خان زند است که در خیابان حافظ واقع شده است. ساختمان کلاه فرنگی این باغ به شکل هشت ضلعی و همانند ساختمان کلاه فرنگی باغ نظر ساخته شده است و طرح و اسلوب این باغ شبیه باغ نظر بوده و سروهای کهنی آنرا آراسته است.
نارنجستان قوام یا باغ قوام از عمارات دوره قاجاریه شیراز است كه در محله بالاكفت و در قسمت شرقی انتهای خیابان لطفعلی خان زند واقع است .

از ویژگی های این مجموعه عمود بودن محور بیرونی و اندرونی آن بر یكدیگر است. این عمارت به منظور انجام امور تجاری و نیز برگزاری تشریفات و جشن ها و استراحت و پذیرایی از میهمانان ساخته شده است. به نظر آنوبانینی این باغ مخصوصا در بهار و پاییز یکی از زیباترین جلوه های شیراز را به نمایش می گزارند. در بهار با شکوفه ها و در پاییز با نارنج هایی که مانند خورشید می درخشند و مشام را از شمیم خود سرشار می سازند.

باغ ارم شیراز :نام باغی بهشتگونه بوده و بنیانگذار اولیه باغ ارم شیراز، به درستی مشخص نیست؛ باغ ارم شیراز تنوع گیاهی بسیار بالایی دارد و انواع مختلف و متنوع گیاهی از اقصی نقاط جهان در این باغ كاشته شده است؛ به شكلی كه باغ به شکل نمایشگاه انواع گلها و گیاهان درآمده است.

عمارت کلاه فرنگی شیراز: (آرامگاه وکیل) در میان باغ زیبایی بنا شده است. در زمان حکومت زندیه، این عمارت باشکوه محل پذیرایی میهمانان و سفیران خارجی و مراسم رسمی و اعیاد مختلف بوده است. بنا به وصیت کریم خان زند (وکیل الرعایا)، جسد وی را در شاه نشین شرقی عمارت دفن کردند و آنرا آرامگاه وکیل نامیدند
بازار وکیل شیراز:
این بازار از شاهکارهای مهماری دوره زندیه است که هنوز پر جنب و جوش به حیات خود ادامه داده است. بازار وکیل شیراز در محله درب شاهزاده جنب مسجد وکیل واقع گردیده و از ویژگی های این بازار می توان به زیبایی و معماری خیره کننده و طاق های ضربی با حفره های تعبیه شده در آن اشاره نمود که به منظور تهویه هوا ساخته شده است.

سوغات شیراز:

شیراز به دلیل باغها و گلستانهای فراوانی که در شهر و خارج از آن وجود دارد، شهر عرقیات محسوب میشود. در شهر شیراز بهترین و تازهترین عرقیات که هرکدام علاوه بر طعم، خواص دارویی و درمانی ویژهای نیز دارند تهیه میشود. از مهمترین این عرقیات میتوان به عرق بیدمشک، نسترن و عرقیات دو آتشه شیراز اشاره کرد. آبلیمو از دیگر تولیدات مهم و برجستهٔ شیراز است. باغات مرکبات به ویژه لیمو در شیراز باعث شده که آبلیمویشیراز چه از لحاظ گستردگی تولید و چه از لحاظ طعم و مزه در ایران در رتبهٔ اول قرار گیرد. سالاد شیرازی نامی است که در سراسر شهرهای ایران شناخته شدهاست. فالوده شیرازی نیز از دیگر خوردنیهایشیراز است. کلم پلوی شیرازی، شکرپلو، آش سبزی، کلوچه و مسقطی، ترحلوا، آش کارده، نان یوخه و نان شیری از دیگر خوراکیهای خاصشیراز است

/ ایران / فارس / شیراز / تورهای شیراز