تورهای شانگهای

 تورهای شانگهای
  •  
  • 1
  •  

درباره تور شانگهای

شانگهای پایتخت اقتصادی کشور چین و پر جمعیتترین شهر آن با حدود ٢٠ میلیون نفر جمعیت، آمیزهای است، از آثار تاریخی و معابد و محلههای قدیمی که مانند یک نقاشی آبستره در کنار آسمانخراشهای مدرن و امروزی، تالارهای بورس سهام و مغازههای شیک برندهای گرانقیمت، در هم تنیدهاند. در کمترین شهری از دنیا میتوان چنین ترکیب شلوغ اما دوست داشتنی را در کنار هم یافت. شانگهای در یک شهر بسیار شلوغ است که گوئی در پشت ظاهر بینظمش، ترتیب خاصی نهفته و این ترتیب، جز با سپردن خود به دست این ابر شهر استثنائی آشکار نمیشود.

البته فراموش نکنید خیلی مهم است چه فصلی از سال وارد این شلوغی شوید:

آب و هوا و بهترین وقت برای سفر به شانگهای:
آب وهوای شانگهای خنک وصاف است ودمای متوسط سالانه آن حدود16درجه سانتیگراد است.ازاین روازجمله شهرهایی است که درهرفصلی می توان به آن سفرکرد.شانگهای شهری چهارفصل است که دارای زمستان های سرد وتابستان هایی پرباران دراوایل فصل است.


مانند هر مسافری که با هواپیما به این شهر سفر کرده باشد، اولین چیزی که از شانگهای میبینید فرودگاه مدرن آن خواهد بود. پیمودن فاصلهی فرودگاه تا شهر با تاکسی حدوداً یک ساعت زمان میبرد. اگر بار چندانی به همراه نداشته باشید، پیمودن این مسیر با قطارهای سریعالسیری کهMaglev نامیده میشوند، بیش از پانزده دقیقه طول نمیکشد. اتوبوسهای فرودگاه به شانگهای نیز با کرایهی ارزانشان، انتخاب خوبی برای پیمودن فاصلهی فرودگاه تا شهر هستند.

حمل ونقل عمومی:

حمل و نقل در شانگهای بسیار آسان است. هزینهی تاکسی برای سوار شدن ١٠ یوان (معادل ١٧٠٠تومان) برای ١٥٠٠ متر اول و بعد از آن برای هر کیلومتر ٢ یوان است؛ سیستم متروی بسیار قوی و با پوشش بسیار عالی و سریع هم به کمک حمل و نقل این شهر عظیم آمده است.ایستگاه مترو مرکزی هونگ چیاو , ایستگاهی است که هم به مترو متصل شده – هم به فرودگاه بین المللی هونگ چیاو – هم به قطار های تند رو– پایانه اتوبوس – و تاکسی.

تاريخچه شانگهای:

شانگهاي در ابتدا يك دهكده ماهيگيري كوچك بود.در 1842، زماني كه سلسله كوينگ چين اولين جنگ ترياك را به انگليسي ها باخت، آنها در شانگهاي مقري ايجاد كرده و بدنبال آنها، فرانسوي ها،آمريكاييها و ژاپني ها نيز اقدام به اشغال مناطقي از شانگهاي نمودند. در دهه 1930 بدليل عدم نياز به ويزا براي شانگهاي،شهر بسرعت به يك بندر تجاري تبديل گشت. با به حكومت رسيدن دان ژاوپينگ و سياست درهاي باز او در سال 1976، شانگهاي مجددا بعنوان يك قطب تجاري فعال گرديد ، تا به يكي از مدرنترين و ساختاريافته ترين شهر جهان تبديل گردد.
شانگهاي شهري است كه مسافران غريب را با مظاهر مدرنيته با آن ساختمانهاي سر به فلك كشيده آشنا ميكند. وجود بلندترين هتل دنيا ، برج تلويزيون(TV Tower) و همچنين وجود سريعترين ترن دنيا با سرعت 431 كيلومتر بر ساعت از نمونه اي بارز پيشرفت و تكنولوژي بود.شبهاي شانگهاي بسیار زیبا و دیدنی است. مسافران ميتوانند سوار بر قايق و كشتي در طول رودخانه عظيمي كه شهر را به دو بخش شرقي و غربي تقسيم ميكند از چراغاني خيابان ها و ساختمان ها از شب اين شهر هزار رنگ ديدن كند.

در قسمت اداری شهر شانگهای - قلب تپندهی اقتصاد کشور اژدها - که شامل برجها و ساختمانهای بلندی مانند ساختمان تجارت جهانی(SWFC)، برج تلویزیونی، برج هتل و دفاتر هایت، بانکها، ساختمان بورس و...میشود، عمدتاً در طول روز با حجم بسیار زیادی از کارمندان شرکتهای چینی و بینالمللی روبهرو میشوید که بیوقفه در حال حرکت هستند، چون در شانگهای هر ثانیه قیمت دارد. اگر از این زاویه نگاه کنیم، شانگهای مانند تمامی کلانشهرها، بسیار جدی است.

در قسمت قدیمیتر شهر اما زندگی از نوع دیگری است. بازارهای شلوغ قدیمی چینی، که حتی اگر قصد خرید چیزی را نداشته باشید، ساعتها شما را به خود مشغول میسازد، در مقابل معابد بزرگ و کوچک که بر اساسفلسفهی ذن طراحی شده و احساس آرامش غریبی به بازدیدکنندگان میدهد.

مراكز خريد:
شهر شانگهاي به بهشت خريد يا پاريس شرق معروف است. مراكز خريد شانگهاي به طور مشخص به چهار خيابان تقسيم مي شوند:1. خيابان نانجينگ رود(Nanjing Road) 2.نانجينگ رود شرقي 3.نانجينگ رود غربي 4.مراكز و خيابان هاي متفرقه خيابان نانجينگ روداز جمله مراكز درجه يك خريد در شانگهاي و چين است. اين شهر داراي مجموعه اي گسترده و متنوع از مغازه ها و فروشگاه ها از ساليان بسيار دور تا به امروز مي باشد.در فروشگاه هاي خيابان Hong Kong، مركز خريد North SichuanوXiang Yang Road نیز می توانید با قیمت های مناسبی خرید کنید. اگر قصد خرید صنایع دستی چینی داشته باشید به Yuyuan marketدر کنار یویوان گاردن سری بزنید. فقط به یاد داشت باشید که در این گونه مراکز خرید حتماً باید چانه بزنید.

اماکن دیدنی:
the bund huang pu river بی شک یکی از زیبا ترین خیابان های دنیاست. توصیه می کنیم حتما شب هنگام از این خیابان بسیار زیبا دیدن کنید. ميتوانند سوار بر قايق و كشتي از منظره ای که برج های سر به فلک کشیده شهر از یک سوی و بافت قدیمی شهر از سوی دیگر بوجود می آورد لذت ببرید. برای علاقه مندان به عکاسی نیز این مکان مناظر زیبایی را فراهم می سازد.

برای دیدن شهر شانگهای از ارتفاع گزینه های زیادی هست. اما oriental pearl tv tower که نماد اصلی شهر نیز هست در طبقه آخر دارای قسمتی شیشه ای است که شهر را زیر پای شما قرار می دهد. دیدن شهر از این جایگاه می تواند تجربه ای خیلی دلهره آور و هم خیلی جذاب باشد.

yuyuan garden باغی است بسیار زیبا و بسیار جالب با معماری خاص چینی.

همچنین از دیگر مکان های دیدنی می توان ,Jade Buddha Temple, Xin Tian Di, Botanical Garden, World Financial Center, Ocean Aquariumو .... را نام برد.

واحد پول:
واحد پول رسمی این کشور یوان و واحد فرعی پول جیائو است.

اختلاف ساعت شانگهای:
شانگهای 4:30 جلوتر از تهران می باشد.

زبان مردم:
زبان رسمی کشور چین زبان ماندارین است ولی زبانهای دیگری، همچون کانتونیز، در این کشور رایج میباشند.

/ جهان / چین / شانگهای / تورهای شانگهای