تورهای بانکوک

 تورهای بانکوک
  • بانکوک / شهر لبخندها /
    تور مسافرتی / بلیط هواپیما / هتل های متنوع / ویزا / ترانسفر
    45,390,000 ریال
  •  
  • 1
  •  

درباره تور بانکوک

بانکوک پایتخت و بزرگترین شهر تایلند است که در حدود 24 کیلومتری شمال خلیج تایلند واقع شده است. شهر بانکوک در سال 1782 پایتخت کشور تایلند شد، اكنون با گذشت بيش از دو قرن، بانکوک به كلان شهري بزرگ تبديل شده است. هر چند این شهر درضمن چهره مدرن، بافت سنتی خود را حفظ کرده است. اين شهر تركيبي از جلوه هاي غربي، شرقي و نيز مدرن و باستاني است.
شهر همیشه بیدار بانکوک ، دارای مراکز خرید زیادی و مارکها و برندهای مشهور دنیا و سالنهای مد است که نظر گردشگران را بسوی خود جلب می کند.از دیگر مکان های دیدنی بانکوک بازار روی آب، باغ رز، دریم ورلد، مزرعه تمساح ها، کاخ پادشاهی، بودای زمردی، شهر سوخته آیوتایابانکوک و ... را می توان نام برد.

آب وهوا و بهترين زمان سفر به بانکوک:

آب و هوای تایلند همواره گرم و مرطوب است. بهترين زمان برای سفراز اویل آبان تا اوایل اسفند مي باشد.

واحد پول تایلند
واحد پول تایلند بات Bahtوهر بات حدود ۳۰ تومان است و هر بات به صد ستنگ Satangتقسیم می شود. اسکناس های تایلند از ده تا هزار بات متغیر است و در روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.
سکه های رایج درکشور تایلند شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، یک ، پنج و ده باتی و اسکناس های رایج نیز شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) می شوند.
کد اختصاری بات تایلند THBو نشانه آن ฿ است.

تعطیلات رسمی
تعطیلات رسمی در تایلند، هر سال در تقویم قمری همان سال اعلام می شود و به این دلیل با اندکی با تغییر همراه است:
اول ژانویه: روز آغاز سال نو
۶آوریل: روز یادبود پادشاه رامای اول
۱۵-۱۳آوریل: جشن سال نو تایلندی- جشن آب
ماه می: مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند
اول می: روز جهانی کارگر
پنجم می: روز تاجگذاری
اول جولای: روز نیمه سال
۱۲آگوست: روز تولد ملکه، روز مادر
۲۳اکتبر: سالمرگ رامای پنجم
۵دسامبر: روز تولد پادشاه، روز ملی، روز پدر
۱۰دسامبر: روز قانونگذاری - تبدیل حکوت تایلند به سلطنت مشروطه
۳۱دسامبر: شب سال نو

وسایل نقلیه شهری
گردشگران در طول اقامت خود در بانکوک می توانند از وسایل نقلیه زیر برای سفرهای درون شهری استفاده کنند:

· تاکسی: تاکسی های بانکوک در رنگ های مختلف وجود دارد و همگی با سیستم تاکسی متر کار می کنند. ورودی تاکسی برای ۱ تا ۴ نفر یکسان بوده و معادل ۳۵ بات است و به ازای مسافت و زمان به این مبلغ اضافه می شود.

· توک توک: وسیله نقلیه سنتی است که در بانکوک مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یک موتور سه چرخه است که معمولا هزینه آن به طور توافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود. Tuk-Tuk

· قطار هوایی: یکی از مهمترین وسایل نقلیه مدرن در بانکوک است که هزینه آن به نسبت مسافت بین ۱۰ تا ۴۰ بات متغیر است. Sky Train

· موتور سیکلت: وسیله ای است که برای گریز از ترافیک بانکوک می توان از آن استفاده کرد و موتورسواران آن با جلیقه های رنگی مشخص شده اند. هزینه آن نیز به طور توافقی میان موتور سوار و مسافر تعیین می شود و برای مسیرهای کوتاه معمولا بین ۲۰ تا ۴۰ بات است.

· اتوبوس: یکی دیگر از وسایل نقلیه بانکوک است که تنوع زیادی داشته و هزینه های آن نیز متفاوت است. برای مثال مینی بوس ۳ بات، اتوبوس معمولی ۵ بات، اتوبوس کولردار ۱۵ بات و در مسیرهای طولانی ۳۵-۲۵ بات است.

زبان و مردم:
زبان تایلندی Thaiیکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند.

تایلند حدود ۶۵ میلیوننفر جمعیت دارد که ملیت و زبان آنها تایلندی است. از این تعداد، بیش از ۱۰میلیون نفر در بانکوک زندگی می کنند.
مردم تایلند، علاوه بر تایلندی های بومی این کشور، از نژادهای مختلفی هستند از جمله چینی، لائوسی، مالزیایی، پارسی و هندی. حدود ۷۵درصد از جمعیت این کشور تایلندی، ۱۴درصد چینی و ۱۱درصد از باقی قومیت ها هستند از جمله مالزیایی، هندی و برمه ای.
همچنین ۹۴/۶درصد از مردم این کشور بودایی، ۴/۶درصد مسلمان، ۰/۷درصد مسیحی و ۰/۱پیرو سایر ادیان هستند.
بزرگترین گروه غیر تایلندی ها را چینی ها تشکیل می دهند که نقش قابل توجهی در تاریخ این کشور داشته اند. اکنون بسیاری از آنها کاملا وارد جامعه تایلندی شده و حتی در محله چینی های بانکوک نیز زندگی نمی کنند.

غذا
غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند، آمیزه ای از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.

/ جهان / تایلند / بانکوک / تورهای بانکوک