تورهای بارسلونا

 تورهای بارسلونا
  •  
  • 1
  •  

درباره تور بارسلونا

درباره بارسلونا:

بارسلون دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا منطقه کاتالونیا است. بارسلون از مهمترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا واروپاست .و به نوعی قلب موسیقی زنده و تئاتر دراین شهر همواره در تپش است.بارسلون همان است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستورانها و کافههایی که تا پاسی از شب گذشته بازند، خیابانهای پر توریست، آثار دیدنی و موزهها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح. بارسلون شهری است برای همه؛ شهری پر جنب وجوش و شاد و زیباست و هر چند روزی هم که آنجا بمانید، باز هم جایی برای دیدن دارد.

جاذبه هاي توريستي بارسلونا:

پارک گائل) ارک گائل یک باغ و مجموعه ای تاریخی است از آثار معماری گائودی که بین سالهای ۱۹۰۰تا ۱۹۱۴میلادی احداث شده است( کلیسای ساگرادا فامیلیا )معروفترین جاذبه توریستی و هنری شهر بارسلونا متعلق به شاهکارهای هنری معمار معروف اسپانیاییآنتونی گائودی است که شناخته شده ترین آنها ساختمان کلیسای ساگرادا فامیلیا در قلب شهر بارسلوناست.این بنای عظیم تاریخی از سال ۱۸۸۳میلادی تحت ساخت بوده است و تکمیل ساخت آن تا سال ۲۰۲۶میلادی تخمین زده شده است( قصر میلا) یکی از شاهکارهای معماری معمار برجسته کاتالانیایی آنتونی گائودی ،ساختمانی است در قلب شهر بارسلونا که سبک معماری این ساختمان بیومورفیکیا همان معماری ارگانیک است.معماری ارگانیک سبکی از معماری است که الهام گرفته از طبیعت است و در واقع طرح آن همزیستی با طبیعت را در ذهن تداعی می کند(

مراکز خرید بارسلونا:

بارسلون شهری است که می توان در آن به خوبی و راحتی خرید انجام داد بدون اینکه دغدغه خرید بی کیفیت یا گران داشته باشید. اما شما می توانید در گوشه و کنار شهر و در مرکز شهر ، خریدهای مختلف انجام دهید اما به شما توصیه می کنیم خرید خود را حول میدان کاتالونیا به انجام رسانید. در کنار میدان کاتالونیا شما انواع و اقسام فروشگاه های بزرگ و کوچک را خواهید دید. برندها و مارک های مختلف در کوچه های اطراف میدان کاتالونیا به کرات به چشم می خورند. اما مهم ترین مرکز خرید با برند معروف ال کورت آنگلزدر بارسلون را شما در قالب ساختمانی بزرگ و هفت طبقه در گوشه میدان کاتالونیا خواهید یافت. این مجتمع خرید کلیه اجناس مورد نیاز شما را خواهد داشت هرچند که اجناس بی تردید ارزان نخواهد بود اما از کیفیت خوبی برخوردار است. در فصل حراج اجناس خوب با کیفیت مناسب و با قیمت عالی یافت می شود.

فرودگاه بارسلونا:

فرودگاه بارسلونا در منطقه ال پرات دی لیوبرگات در فاصله ۱۷کیلومتری مرکز شهر بارسلون واقع شده است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ اسپانیا و بزرگترین فرودگاه کنار دریای مدیترانه است. فرودگاه بارسلون مرکز فعالیت شرکت هواپیمایی ویولینگ٬ اسپن ایر و ایر اروپا است. پروازهای این فرودگاه غالبا داخلی و یا مقاصدی در اروپا میباشد، اگرچه برخی شرکتهای هواپیمایی پروازهایی به مقاصد دیگر دنیا نظیر آمریکای لاتین٬ ایالات متحده و آسیا نیز دارند. فرودگاه از طریق بزرگراه، اتوبوس و قطار شهری به شهر ارتباط دارد.فرودگاه سابادل فرودگاه کوچک و دیگر فرودگاه بارسلون است که در نزدیکی منطقه سابادل قرار دارد. این فرودگاه به آموزش خلبانی، پروازهای تجاری و پروازهای خصوصی اختصاص دارد. همچنین برخی از شرکتهای هواپیمایی ارزان قیمت مثل ترانساویا.کام و ریان ایر از فرودگاه خرونا واقع در ۹۰کیلومتری شمال بارسلون یا فرودگاه رئوس در ۷۷کیلومتری جنوب بارسلون استفاده میکنند.

حمل و نقل عمومیبارسلونا:

حمل و نقل عمومی در بارسلونا کارآمد است. قطارها و متروی این شهر به عنوان اصلیترین بخش حمل و نقل عمومی فعالیت میکنند و در کنار این دو اتوبوس ، تراموا و تاکسی به عنوان مکمل فعالیت میکنند.

تاريخچه بارسلونا:

نام بارسلون از زبان فنیقیهای ساکن ایبری که آن را بارکنو میخواندند آمده است. این مطلب را میتوان بواسطه یک سکه قدیمی که برروی آن به خط ایبری، بارکنونوشته شده است تایید کرد. در متون یونان باستان آن را بارکینون و در لاتین آن را بارسیلونوم نوشتهاند. در قرون وسطی این شهر به شکلهای مختلفی چون بارچینونا، بارسالونا، بارچلونا و بارچنونا شناخته میشده است. همچنین برخی نوشتهها نام این شهر را به جنرال کارتاژ٬ همیلکار بارسا مرتبط دانستهاند.در رابطه با تاریخ ساخت این شهر دو داستان متفاوت وجود دارد. داستان اول ساخت شهر را به ۴۰۰سال پیش از ساخت رم توسط اسطورهای به نام هرکول نقل میکند. داستان دوم تاسیس این شهر را به همیلکار بارسا کارتاژی پدر هانیبال نسبت میدهد که نام این شهر را بارسینو نام نهاد.در حدود ۱۵پیش از میلاد رومیها شهر را به یک کاستروم متمرکز بر روی مانس تبر، یک تپه کوچک در نزدیکی تالار قدیمی شهر، پلازا سنت خومه تغییر دادند. بارسلون در زیر استعمار روم فاونتیا یا به شکل کامل مستعمره فاونتیا جولیا آگوستا پیا بارسینو نام داشت.

اقتصاد بارسلونا:

هم اكنون اسپانيا سيزدهمين قدرت اقتصاد جهاني بر اساس حجم توليد ناخالص داخلي مي باشد. اقتصاد اسپانيا از سال 1994 تا سال 2007 از رشد اقتصادي 3 درصدي در سال بهره برده است. از اين رهگذر اسپانيا توانست نرخ بيكاري در اين كشور را در سال 2007 به 8 درصد برساند. در سال 2008 به دليل بحران اقتصادي و مالي جهاني رشد اقتصادي اين كشور در سه ماه سوم سال متوقف گرديد و در سال 2009 رشد اقتصادی اسپانیا به منفی 7/3 درصد رسید. در سال 2010 نیز حجم اقتصاد اسپانیا با کاهش منفی 2/0 درصد مواجه گردید. رکود و کاهش رشد اقتصادی اسپانیا موجب افزایش نرخ بیکاری در سال 2010 تا 20 درصد گردید. علاوه بر بحران اقتصادي و مالي جهان از عواملی که نقش عمده ای در توقف و کاهش رشد اقتصادي اسپانيا نقش اساسي ايفا نمود تركيدن حباب مسكن و كاهش حجم بخش ساخت و ساز در اقتصاد اين كشور مي باشد. همچنین موضوع مسکن و کاهش سهم آن در تولید ناخالص ملی موجبات درگیر شدن بخش عمده ای از بانکهای اسپانیا را که در این بخش سرمایه گذاری نموده بودند، فراهم نمود و دولت اسپانیا جهت برطرف کردن این مشکلات در حال تغییر ساختار بانکی این کشور از جمله ادغام بانکها مخصوصا صندوق ها پس انداز (کاخا) می باشد.

ساختار بارسلونا:

بارسلون دارای 12 پارک تاریخی و دارای آثار باستانی است .آثارمعماری دو معمار مشهور اسپانیایی یعنی آنتونیوگائودی و لوئیز مونانز در بارسلون به ثبت جهانی رسیده اند و کلیسای ساگراد فامیلیا ، از شاهکارهای بی نظیر سبک نئو گوتیک ، چشمان هر بازدید کننده ای را خیره می سازد . بارسلون شهری است که هر نوع گردشگری را با هر سلیقه علاقه به خود جذب میکند . از شاهکارهای پیکاسو در موزه پیکاسو موزه خوان میرو و موزه دریایی بارسلون و آسمان خراش قرن بیست و یکمی توره آگبار از دیگر آثار شهر بارسلون می باشد.

/ جهان / اسپانیا / بارسلونا / تورهای بارسلونا