تور آتن

 در حال حاضر برای آتن توری موجود نیست

درباره تور آتن

آتنپایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب شهری است ۳۰۰۰ساله که نام خود را از کلمه یونانی آتنا به معنای الهه عقل وخرد برگرفته است. میدان سینتاگمامیدان مرکزیشهر آتن است که در نزدیکی ساختمان پارلمان و یکی از معروفترین هتلهای شهر واقع شده است.

آتن با جمعیتی حدود سه میلیون و 120 هزار نفر، پایتختیونان و در نزدیکی خلیج سالونیک از شهرهای مهم و تاریخی جهان است. این شهر زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی میباشد.آتن شهري زيبا و تماشايي و پر از باغ هاي سرسبز و پارك هاي ديدني است. تقريبا تمام خانه هاي آتن بالكن هاي كوچكي دارند كه ساكنان آنها، گلدان هاي كوچك شمعداني شان را درآنجا نگهداري مي كنند و خيابان هايآتن با درختان مركبات و بخصوص پرتقال زينت داده شده است.

جاذبه هاي توريستي آتن:

جاذبه سواحلآتن موزه آکروپلیس تپه آکروپلیس میدان سینتاگما آگورا باغ ملیآتن پارتنون کرامیکوس گالری ملی هنر و موزه الکساندر سوتزوس موزه باستان شناسی

مراکز خرید آتن:

درقسمت پایین میدان سینتاگما، محله بسیار قدیمی و مشهور پلاکا وجود دارد که بازار شلوغ و سنتی مغازه داران و دستفروشان یونانی است.در پلاکا رستورانهای سنتی و حتی مدرن مک دونالد غذاهای متنوع یونانی ،غربی و حتی ایرانی را سرو می کنند.

در نزدیکی پلاکا در خیابان موناستریاکیاکثر برندهای معروف دنیا نیز در فروشگاههای شیک و مدرن ارائه می شود. محله پلاکا درست در قسمت تحتانی مجموعه تاریخی آکروپولیس قرار دارد. در پلاکا می توانید خریدهای معمول یا سوغاتی های مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

فرودگاه آتن:

آتناز پررفت وآمدترين شهرهاي اروپا است و هر روز پروازهاي بسياري از نقاط مختلف جهان در فرودگاه اين شهر به زمين مي نشيند. فرودگاه مدرن و تازه تاسيسآتن در 27 كيلومتري شرق آن ساخته شده است و براي كساني كه براي اولين بار به اين شهر سفر مي كنند در حكم يك موزه ديدني است.

اين فرودگاه در ماه مارس سال 2001 افتتاح شده و از آن زمان به بعد مسافرانآتن، سفرهاي راحت تري را تجربه مي كنند.براي دسترسي به فرودگاه مي توانيد از خطوط مترو شهر استفاده كنيد كه مستقيما به سمت فرودگاه آتن حركت مي كنند. همچنين اتوبوس هاي 95E و 69E هم مخصوص جابه جايي مسافران از مركز شهر به فرودگاه و بالعكس هستند.

حمل و نقل عمومی آتن:

آتن داراي سيستم مترو براي دسترسي به اغلب مراكز و محله ها مي باشد . براي تردد در شهر بعلت ترافيك بالاي آتن پيشنهاد ميگردد كه از مترو استفاده شود. تاكسي در آتن نسبت به شهرهاي ديگر اروپا ارزانتر بوده ليكن هنگام سوار شدن مطمئن شويد كه تاكسي متر روشن و در حال كار است. ورودي به تاكسي 1 يورو مي باشد.

تاريخچه آتن:نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است. شهر آتن، پایتخت یونان در نزدیکی خلیج سالونیک در دشت آتیک از شهرهای مهم تاریخی جهان باستان و مرکز دانش و فلسفه و ادب بود. تاریخ آتن را افسانه های بسیار فرو پوشانده است اما از قرن هفتم قبل از میلاد وضع تاریخی آن روشن است.

در سال 683 قبل از میلاد سلطنت موروثی آن برچیده شد و تا سال 594 قبل از میلاد سلن و آدخون ها حکومت کردند و از آن به بعد تا سال 510 قبل از میلاد در دست جباران و از آن پس دارای حکومت دموکراسی بود. در سال 404 قبل از میلاد این شهر به چنگ اسپارت ها و آنگاه به تصرف فیلیپ و اسکندر مقدونی در آمد.

در دوران عظمت حکومت روم، آتن یکی از ایالات روم بشمار میرفت و هر چه آتنی ها کوشیدند که عظمت آتن را باز یابند موفق نشدند. با این حال نفوذ معنوی و علمیآتن بر روم بیشتر بود . چنانچه این نفوذ حتی در زمان امپراطوری بیزانس رو به افزایش بود.

چون دولت بیزانس سقوط کرد آتن بدست یکی از اشراف فرانسه افتاد و بالاخره در قرن 14 میلادی و اوایل قرن 15 یکی از خاندانهای اشرافی فلورانس بر آتن حکومت می کردند و آتن تا حدی رو به رونق و ترقی بود که در سال 1458 به چنگ دولت عثمانی افتاد و پیشرفتهایی که نصیبآتن شده بود از میان رفت. حتی این شهر رو به انحطاط رفت. چون یونان استقلال یافت، آتن پایتخت یونان گردید و روز به روز بر ترقی و رونقش افزوده شد و کارخانه های جدید در آن به کار افتاد.

ساختار آتن:

آتنپایتخت اساطیرییونان و مهد تمدن شهری غرباست. پلاکا قدیمی ترین بخش آتن است که برای بیشتر از 5000 سال مسکونی بوده است پلاکا که در شمال و شرق دامنه آکروپولیسواقع شده و سرشار از بناهای تاریخی نظیر مقبره ها و کلیساهای باستانی می باشد.معابد رایجترین و بهترین نوع شناخته شده معماری عمومی یونان است و معابد عملکرد یکسانی مانند کلیسای مدرن نداشت.

زیرا معابد زیر آسمان باز در اراضی شهری یا در معبدی مقدس و قبل از معابددیگر قرار می گرفت و همچنین به عنوان ذخیره کنجینه های مربوط به آیین چند خدایی بوده است.از دیگر فرمهای به کار رفته توسط یونانیها تولوس یا معبد دوار است که بهترین نمونه آن تولوس تئودوریوسدر شهر دلفی است. درون آتن هشت تپه بزرگ وجود دارند ازجمله آکروپولیسو خارج از آن کوه های پارنیتا پندلی و هیمه توسکه شهر را محاصره می کنند.

پر بیننده ترین هتل هاي آتن:

5 ستاره:

سمیرامیس, دیوانی آپلن پالاس اند اسپا,

4ستاره:

هتل تیتانیا, هتل پرزیدنت,

3ستاره:

هتل آتنس گلدن سیتی, آتنس سنتر اسکوار,

/ جهان / یونان / آتن / تورهای آتن