پاتایا

پاتایا:

پاتايا به عنوان يک تفرجگاه ساحلي با موقعيت شهري ، براي همه افراد با هر سليقه اي همه چیز دارد . بر خلاف اغلب سواحل تفریحی که برای لذت بردن درآنها وابسته به عوامل محیطی خواهید بود ، پاتایا تلاش می کند تا از تمام جهات بهترین باشد . اینجا تمام چیزهایی که برای استراحت ، تفریح ، جهانگردی و سرگرمی لازم دارید پیدا می شود . پاتایا می تواند همان جایی باشد که شما می خواهید .
پاتایا برای هر نوع بازدید کننده جایی ایده آل است . برای تفریح بچه ها ، انواع ورزش ها ، برای زوج ها  در هر سنی که باشند و به دنبال جایی برای استراحت و آرامش هستند ،... و آنهایی که فقط دنبال یک آفتاب داغ می گردند.
و اما شب ؛ هوا که تاریک می شود شما انتخاب های بیشتری خواهید داشت . بار هایی که در فضای باز قرار دارند ، کلوب های شبانه ، کاباره ها و البته دیسکو ها .
البته این بدان معنی نیست که شما در شب ها آرامش نخواهید داشت ، شما می توانید از مناطق شلوغ و پر تردد پاتایا کمی فاصله بگیرید و سراغ بارهای خلوت و آرامی بروید که معمولا کنار دریاچه ها و یا رودهای کوچک هستند و منظره بسیار رمانتیک و آرام بخشی دارند.
همچنین با تاریک شدن هوا فروشگاه ها هم رونق می گیرند و اغلب تا نیمه شب و حتی بعد از آن هم باز هستند.

اقامت در پاتایا :


در پاتایا همه جور اقامتگاه پیدا می شود . از هتل های لوکس و چند ستاره تا مسافرخانه های ارزان  . ولی تنها چیزی که آنها را از هم متمایز می کند قیمت آنها است . اینجا برخی هتل ها برای یک شب اقامت تا 300 دلار از شما طلب می کنند و از طرف دیگر با 5 دلار هم می توان اتاقی قابل تحمل پیدا کرد . پیشنهاد من به مسافران پاتایا این است که به هیچ عنوان بیش از 1000 ฿ برای هتل پرداخت نکنید .
در واقع برخی هتل ها پول نام ، نگهبان و باربر شیک پوش و لیموزینی که هیچگاه استفاده نخواهید کرد را از شما می گیرند .  اگر مدت اقامت شما در پاتایا بیش از یک هفته باشد می توانید از  تخفیف هم استفاده کنید .

موقعیت جغرافیایی پاتایا :

شهر ساحلی پاتایا در 150 کیلومتری جنوب شرق بانکوک واقع شده . با فاصله زمانی کمتر از دو ساعت از طریق جاده . و حدود 15 کیلومتر در امتداد ساحل شرقی خلیج تایلند کشیده شده است.
بزرگترین منطقه تفریحی تایلند که شامل دهکده های ماهیگیری ، مراکز صنعتی جدید ، شهر های chonburi ، sriracha ، bang saen ، rayongو بندر sattahip می شود . ساحل پاتایا صاف و شنی بوده و در افق آن جزایر معروف آن دیده می شود.

آب و هوای پاتایا :


پاتایا سه فصل دارد . از ماه نوامبر تا فوریه فصل گرم ، فصل گرم و مرطوب از مارچ تا مه ، و از ماه ژوئن تا اکتبر هم گرم و باران .
پس با این حساب تا جایی که می تونید سبک لباس بپوشید و فقط در ماه های نوامبر و دسامبر و اوایل ژانویه شب ها ممکن است کمی احساس خنکی کنید و این بستگی دارد به این که به هوای گرم عادت داشته باشید یا هوای سرد.

مردم پاتایا :

تعداد خارجی هایی که در پاتایا زندگی می کنند حیرت آور است . آدم های مختلف از گوشه و کنار دنیا زندگی در پاتایا را به دلیل سبک خاص زندگی در این شهر انتخاب کرده اند . شاید به همین دلیل باشد که درصد بیشتری از مردم پاتایا انگلیسی را هرچند دست و پا شکسته صحبت می کنند (حداقل بهتر از سایر نقاط تایلند) . نژاد مردم پاتایا هم کم کم دارد بین المللی می شود . یعنی بر اثر مخلوط شدن نژاد ها حالا دیگر بچه هایی را می بینید که کاملا اروپایی هستند . البته اکثریت با انگلیسی ها و اسکاتلندی هاست . مردمانی از آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، یونان ، قبرس ، ترکیه ، استرالیا ، هند ، پاکستان ، روسیه ،کشورهای عرب ، کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق و کمتر آمریکا . و جالب اینکه هرکدام نیز به حرفه خاصی مشغولند . ظاهرا اینجا هم هرکسی کار خودش .... . اکثر قریب به اتفاق خیاطی ها متعلق به هندی ها و پاکستانی هاست . انگلیسی ها و اسکاتلندی ها علاوه بر تملک تعداد زیادی هتل و آپارتمان و ویلا ، تقریبا هریک مدیریت یک یا چند بار را به عهده دارند . آمریکایی ها بیشتر دیسکو دارند و عرب ها هم Pub هایی که با رد شدن از کنارشان ناراحتی شنوایی می گیرید . ایتالیایی ها پیتزا فروشی دارند و ایرانی ها هم ( مثل اینجانب ) رستوران .

‎ +۹۸-۲۱-۸۸۰۱۵۱۸۳