یزد

سفر به استان یزد

استان یزد که مرکز آن شهر یزد است در حاشیه دشت کویر قرار دارد و به همین خاطر دارای زمستان های سرد و خشک و تابستان های گرم و طاقت فرساست اما با آغاز فصل بهار هوا لطافت خاصی به خود میگیرد. این استان از شمال با استان های خراسان جنوبی و کرمان، از جنوب با استان های کرمان و اصفهان، از شرق با استان های خراسان جنوبی و کرمان و از غرب با استان های فارس و اصفهان همسایه است و مسافران از طریق هوا، راه آهن و زمین به این استان سفر میکنند.

هتل های استان یزد

هتل های استان یزد هم سنتی هستند هم مدرن و شهر یزد به عنوان مرکز و مهمترین شهر استان یزد همیشه بیشترین تعداد مسافران را دارد و بیشتر هتل های استان یزد نیز در این شهر قرار دارند. اردکان، بافق، تفت، میبد و مهریز از دیگر شهرهای یزد هستند که برای سفر به آنها میتوانید هتل رزرو کنید.

تورهای استان یزد

استان یزد به دلیل سبک خاص معماری شهرهایش و اماکن دیدنی که دارد همیشه طرفداران بسیاری برای مسافرت دارد و به همین علت تورهای زیادی نیز به خصوص به مقصد شهر یزد برگزار میشود و از آنجایی که فصل بهار از نظر آب و هوایی مناسبتر است تورهای یزد معمولا در این فصل برگزار میشوند.

دیدنی های استان یزد

دره های سرسبز و مناطق ییلاقی، چشمه سارها، ارتفاعات و قله ها، غارها، حیات وحش و شکارگاه ها و به ویژه جاذبه های کویری از ویژگیهای جذاب طبیعت یزد است که بعضی از آنها جزء تفرجگاه های مهم مردم یزد محسوب میشوند. همچنین استان یزد جلوه های زیبایی از میراث فرهنگی و تاریخی ایران را در خود جای داده است. شهر یزد که به شهر بادگیرها معروف است و دومین شهر خشت خام و تاریخی جهان است بیشترین بخش این تاریخ را در بر گرفته است.

/ ایران / یزد