گلستان

سفر به استان گلستان

استان گلستان در شمال ایران قرار داشته و شهر گرگان مرکز آن است. این استان با داشتن مناطق و شهرستان های زیبا تعداد زیادی از گردشگران و طبیعت گردان را به سوی خود جذب میکند. راه های اصلی ورود به استان گلستان از طریق زمینی، راه آهن تهران-شمال، بزرگراه ساری-گرگان از استان مازندران، جاده جنگل گلستان از استان خراسان شمالی، جاده گردنه خوش ییلاق و جاده کوهستانی گردنه توسکستان از استان سمنان و جاده گمرک اینچه برون از ترکمنستان است. راه هوایی ورود به این استان نیز از فرودگاه گرگان می باشد.استان گلستان آب و هوای متنوعی دارد، در ارتفاعات آب و هوا معتدل و کوهستانی و در کوهپایه ها و قسمت های مرکزی، آب و هوا معتدل و مرطوب است.

هتل های استان گلستان

به خاطر جنگل های زیبا و بکر استان گلستان بیشتر هتل های این استان در مناطق جنگلی زیبا و در محیطی آرامش بخش قرار دارند. تمرکز هتل های استان گلستان بیشتر در شهر گرگان است که معمولا مقصد اصلی گردشگران برای اقامت است. در علی آباد، کردکوی و مینودشت نیز برای مسافرانی که به این شهرها وارد میشوند تعدادی هتل برای اقامت وجود دارد.

تورهای استان گلستان

جنگل زیبای ناهارخوران در بین گردشگران بیشترین طرفدار را در بین جاذبه های استان گلستان دارد و به همین علت بیشتر تورهای استان گلستان به مقصد این مکان زیبا برگزار میشوند. البته میتوانید با هواپیما یا وسیله شخصی به استان گلستان سفر کرده و از سایر نقاط زیبای این استان دیدن کنید.

دیدنی های استان گلستان

زیبایی ها و جاذبه های بکر و منحصر به فرد طبیعی در کنار آثار تاریخی، فرهنگی و باستانی، گردشگران را به سفر به گلستان علاقمند میکند. پارک جنگلی ناهارخوران با داشتن آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا یکی از تفرجگاه های اصلی مردم و مسافران استان گلستان است. پارك ملي گلستان نیز با داشتن اقليم هاي متفاوت و مناطق زيستي متنوع جنگلي، استپي و چشم اندازها و مناظر متبوع طبيعي از جمله جاذبه هاي گردشگري استان گلستان محسوب مي گردد. پارک جنگلی النگ دره، کردکوی و دلند نیز بخشی دیگر از دیدنی های استان گلستان هستند.

/ ایران / گلستان