مازندران

سفر به استان مازندران

مازندران از استانهای سرسبز در شمال ایران است که در کنار سواحل زیبای دریای خزر قرار گرفته است. مازندران از شمال به دریای خزر میرسد و از سمت غرب با استان قزوین و گیلان، از شرق با استان گلستان و از جنوب با استان های سمنان و تهران همسایه است.مازندران تنها استانی است که با سه محور هراز، کندوان و سوادکوه با مرکز کشور مرتبط است و چهار فرودگاه دشت ناز ساری، نوشهر، بیشه کلا بابلسر و رامسر مسیرهای هوایی برای سفر به استان مازندران هستند و راه آهن شمال، یکی از شعبه های اصلی راه آهن سراسری نیز از آن عبور میکند. علاوه بر آن جاده ساحلی از رامسر تا بابلسر نیز که از کنار دریا میگذرد از دیگر مسیرهای دسترسی در استان مازندران است. مازندران از استان های خوش آب و هوای ایران است و دو نوع آب و هوا دارد، آب و هوای معتدل خزری که تابستانهای گرم و مرطوب و زمستان های معتدل و مرطوب دارد و آب و هوای معتدل کوهستانی که زمستان های سرد و تابستانهای کوتاه دارد.

هتل های استان مازندران

در اکثر شهرهای مازندران به خاطر موقعیت قرارگیریشان در کنار دریای خزر و گردشگر پذیر بودن هتل های بسیاری برای اقامت وجود دارد و مقصدتان هر کدام از شهرهای این استان که باشد میتوانید برای اقامت هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. البته تمرکز بیشتر هتل های مازندران در شهرهای نور، نوشهر، محمودآباد، چالوس، رامسر، بابلسر، ساری و کلاردشت است.

تورهای استان گلستان

معمولا برای بیشتر تورهای مازندران به مقصد رامسر برنامه ریزی میشوند. بیشتر تورهایی که از مقصد تهران اجرا میشوند به صورت زمینی هستند و به مقصد مناطق جنگلی برگزار میشوند.

دیدنی های استان گلستان

دیدنی های طبیعی و شگفت انگیز زیادی در استان مازندران وجود دارد.شرایط آب و هوایی معتدل، مزارع و باغات و کشتزارهای زیبا، طبیعت گوناگون و مفرخ ساحلی، جنگلی و کوهستانی استان مازندران را به مقصدی جذاب برای مسافرت و تفریح تبدیل کرده است.

/ ایران / مازندران