خوزستان

سفر به استان خوزستان

استان خوزستان مهد اولین جوامع بشری بوده و آثار باستانی و کاخ های آن نشاندهنده سیر تکامل بشر در طول زمان است. استانی که طیف وسیعی از اقوام و فرهنگ ها را در خود جای داده است. برای سفر به استان خوزستان میتوانید از راه هوایی و از طریق فرودگاه های بین المللی اهواز، بهبهان، دزفول، گچساران، ماهشهر و مسجد سلیمان به این استان دسترسی داشته باشید و از راه زمینی نیز میتوان از شمال به استان لرستان ، از شمال شرقی و شرق به استان چهار محال و بختیاری، از شمال غربی به استان ایلام، از شرق و جنوب شرقی به استان کهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به استان بوشهر و خلیج فارس و از غرب به کشور عراق سفر کرد. بهترین زمان سفر به استان خوزستان پنج ماه آخر سال و نوروز است که هوا خنک تر بوده و از گرمای شدید خبری نیست.

هتل های استان خوزستان

اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای مهم آن بوده و به همین دلیل بیشتر هتل های استان خوزستان در این شهر قرار دارند. در بیشتر روزهای سال هتل ها جای خالی دارند البته در نوروز بهتر است حداقل ده الی بیست روز قبل از سفر هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها میتوانید زمان هایی که هتل ها تخفیف دارند اقدام به رزرو کنید.

تورهای استان خوزستان

برای سفر به استان خوزستان میتوانید با وسیله شخصی و یا هواپیما سفر کرده و هتل را نیز جداگانه رزرو کنید زیرا تورهای استان خوزستان معمولا تنوع چندانی ندارند.

دیدنی های استان خوزستان

اگرچه استان خوزستان در بیشتر فصول آب و هوای شرجی و بسیار گرمی دارد اما این آب و هوا باعث نشده که از مناظر طبیعی چشم نواز بی بهره بماند و در کنار این زیبایی های طبیعی ، اماکن و آثار تاریخی این استان را به مقصدی جذاب برای سفر تبدیل کرده اند.

/ ایران / خوزستان