تهران

سفر به استان تهران

تهران بزرگترین شهر و پایتخت ایران که به وسیله رشته کوه های البرز محاصره شده و از شمال به استان مازندران ، از جنوب به قم، از جنوب غربی به استان مرکزی، از غرب به استان البرز و از شرق به استان سمنان محدود میشود و مهمترین شهرهای آن دماوند، ورامین و ری است.تهران دارای دو فرودگاه بین المللی است که برای سفر مورد استفاده قرار میگیرند، همینطور پایانه های مسافربری شرق، غرب، جنوب و آرژانتین نیز محل ورود بسیاری از مسافران تهران از شهرها مختلف ایران است.شبکه خطوط راه آهن نیز محورهای ارتباطی دیگر برای سفر به این استان هستند. از نظر آب و هوایی استان تهران گرم و خشک است و زمستانهای سرد و تابستانهای بسیار گرمی دارد و به همین خاطر بهار و پاییز بهترین زمان سفر است.

هتل های استان تهران

شهر تهران مرکز جذب گردشگران بسیاری از اقصی نقاط ایران و جهان است و به خاطر مسافران زیادی که هر روز وارد این شهر بزرگ میشوند هتل های بسیاری در آن وجود دارد.

تورهای استان تهران

معمولا برای تهران از شهرهای دیگر تور خاصی وجود ندارد و اکثر تورها، تورهایی هستند که به صورت داخلی برگزار میشوند و یک روزه هستند. به طور معمول برای گردش در تهران مسافران به صورت انفرادی اقدام میکنند و به بازدید از جاذبه ها میروند.

دیدنی های استان تهران

در استان تهران جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری وجود دارد. امام زاده ها سهم به سزایی در این جاذبه ها دارند. از دیگر جاذبه های این استان مساجدی هستند که قدمت زیاد و معماری بسیار زیبا و چشم نواز دارند. حمام ها و قلعه ها، کلیساها، برج ها، پل ها و کاروانسراها آثاری هستند که هر کدام بیانگر گوشه ای از تاریخند و تمرکز بیشترشان در شهر تهران است. در کنار این جاذبه های تاریخی تعداد زیادی پارک با مناظردیدنی نیز در شهر تهران جلوه ی زیبایی به شهر بخشیده اند.

/ ایران / تهران