هتل های استانبول

2   Rooms
 
Adults
Children
Room 1   
همه هتل ها
جستجوی هتل

راهنمای رزرو هتل در استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه در کنار تنگه بوسفور و دریای مرمره قرار دارد و به همین دلیل تابستان های شرجی و زمستان های برفی و بارانی دارد. مسجدها ، بازارها ، حمام های ترکی وکلیساها لحظات شادی را در سراسر سفر برایتان فراهم می آورند. شروع سفر خود را می توانید از مسجد کبود سلطان احمد آغاز نمایید که از بخش های مختلف شهر قابل دیدن می باشد. بعد از قدم زدن در پل گالاتا به پارک مینیاتورک می توانید بروید و از آثار باستانی کوچکی که در آنجا وجود دارد، بازدید نمایید. بازار بزرگ آن دارای هزاران مغازه می باشد و بازار مصری های استانبول نیز بازاری از ادویه، میوه و سبزیجات می باشد که تجربه لذیذی را برایتان به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه آتالند برای اقامت در هتل های استانبول

هتل های اقتصادی

_ هتل اربوی (Erboy)

3ستاره، مرکز شهر استانبول، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل اربوی استانبول

این هتل زیبا و کوچک نزدیک به محله ی سلطان احمد نیز می باشد و همچنین مسافران می توانند وعده صبحانه ای دلچسب را نیز در هتل دریافت نمایند. این هتل به لحاظ دسترسی به ایستگاه تراموا در نزدیکی هتل، همچنین قرارگرفتن در مجاورت اماکن پرطرفدار توریستی، موقعیت بسیار مناسبی دارد هر چند درصورت همراه داشتن کودکان ممکن است اندکی با کمبود فضا در اتاق های کوچک هتل مواجه شوید. مسافرانی که با قطار از فرودگاه استانبول خارج می شوند به راحتی می توانند به این هتل برسند.

_ هتل بوتیک آروِن (Arven Boutique)
خیابان سلطان احمد، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل آرون استانبول
هتلی جمع و جور و به دور از شلوغی و هیاهوی شهری اما نزدیک به مسجد سلطان احمد، با اینترنت رایگان که قیمت بسیار مناسبی نسبت به امکاناتش دارد. هر اتاق دارای تخت های راحت، تهویه، سرمایش و گرمایش و سرویس بهداشتی بسیار تمیز است. کارکنان پذیرش به خوبی مسافران را راهنمایی و کمک می کنند.همچنین دسترسی مناسبی با توجه به ایستگاه اتوبوس نزدیک اش دارد. ضمنا این هتل شامل وعده ی صبحانه و همچنین پارکینگ رایگان می باشد.

_ هتل اسفندون (Sphendon)
3 ستاره تاپ، محله سلطان احمد، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل اسفندون استانبول
خدمات و مکان مطلوب، این هتل را از دیگر هتل ها متمایز نموده است. هتلی راحت، زیبا و ارزان قیمت با اتاق هایی تمیز و سرویس های حمام همراه با آب داغ. فاصله آن از بازار بزرگ و بازار ادویه و مسجد آبی به یک اندازه است همچنین هر روز صبحانه گرم و خوشمزه ی هتل اسفندون در انتظار شما خواهد بود. بام هتل نمای بسیار زیبایی از شهر دارد که در همه ساعات روز آرامش بخش است. از دیگر مزایای آن داشتن پارکینگ رایگان است.

_ هتل برسه (Berce)
3 ستاره، محله فاتح، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل برسه استانبول
در نزدیکی مسجد آبی واقع شده، کارکنان هتل بسیار مهربان و مهمان نواز بوده و از هیچ گونه کمکی دریغ نمی کنند و نمای عالی، صبحانه لذیذ و اتاق های بزرگ، تمیز و منظم، تجربه ی شما از اقامت در هتل برسه خواهد بود. پارکینگ رایگان و نزدیک بودن به مسجد سلطان احمد نیز از ویژگی های هتل برسه می باشد.

هتل های نرخ متوسط

_ هتل هریتیج ورلد (World Heritage)
3 ستاره، میدان سلطان احمد، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل هریتیج ورلد استانبول ترکیه
پارکینگ و اینترنت رایگان و محیطی امن و خانوادگی، اتاق های کوچک اما شیک و تمیز و برخورد صمیمانه و گرم کارکنان، اقامت دلپذیری را در استانبول تضمین می دهد. این هتل زیبا شامل وعده صبحانه نیز می باشد. موقعیت مکانی بسیار خوب و نزدیکی به ایستگاه تراموا از مزایای دیگر این هتل می باشد.

_ هتل باسیلیوس (Basileus)
3 ستاره تاپ، خیابان فاتح، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل باسیلیوس استانبول
با فاصله ی 10 دقیقه ای از مسجد ایاصوفیه و سلطان احمد و دسترسی بسیار خوب به اماکن دیدنی همچنین کارکنان مهمان نواز و صبحانه متنوع و خوشمزه، اتاق های بزرگ و جادار و تمیز، از امکانات این هتل هستند. در نهایت برغم آنکه هتل ممکن است کوچک به نظر برسد اما تجربه اقامت در آن توصیه می شود.

هتل های لوکس

_ هتل ویت (witt hotel)
4 ستاره تاپ، محله بی اوغلو، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل ویت استانبول ترکیه
یکی از هتل های لوکس و پرطرفدار استانبول، هتل ویت می باشد. این هتل موقعیت مناسبی داشته و به اکثر مکان های توریستی نزدیک است همچنین بالکن و بام آن منظره بی نظیری از شهر استانبول به مسافران می دهد. سوئیت های راحت با آشپزخانه مطلوب و فضای نشیمن دلچسب، که اقامتی دلپذیر را برای مسافران تامین می کند. بام هتل با نمای 360 درجه، منظره مساجد زیبا و برج گالاتا و تنگه بوسفور را پیش چشم می آورد. خدمات با کیفیت و به موقع در کنار آرامش و سکوت حاکم بر هتل، از دیگر خصایص ممتازبودن این هتل است.

_ هتل تمتم (tomtom hotel)
5 ستاره، محله کاراکوی در حوالی میدان تقسیم، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل تمتم استانبول ترکیه
هتل تمتم در نزدیکی تقسیم و سفارت ایتالیا است که به همین علت پلیس 24 ساعته بر این منطقه نظارت دارد و محیطی امن برای اقامت مسافران تامین می کند. هتل تمتم تنها 20 اتاق دارد و کارکنان آن فضایی را به وجود می آورند که همگی یکدیگر را عضوی از یک خانواده حس می کنند. اتاق های هتل ، جادار و بزرگ با سقف های بلند و حمام های سنگ مرمر و دکوراسیون داخلی بسیار جذاب هستند. صبحانه را در رستورانی روی بام هتل سرو می کنند و شما روزتان را با نمای بوسفور و برج گالاتاگا آغز خواهید کرد.

_ هتل رافلز(Raffles hotel)
5 ستاره، محله بشیکتاش، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor
هتل رافلز استانبول ترکیه
برای عده ای از مسافران ، اقامت در هتل فقط در حد یک بخش کوچک و الزامی سفر است. اما این تا وقتی است که آنها به هتل رافلز نیامده اند. هتل رافلز به نوبه ی خود تجربه ای خاص و به یاد ماندنی از سفر به استانبول را برایتان به یادگار خواهد گذاشت.غذاهای با کیفیت ، نمای مسجد سلطان احمد که یادآور شهری است که قدیم و جدید را به هم متصل می کند، اتاق های مدرن که پنجره شان رو به مساجد 1700 سال پیش باز می شود و داشتن استخری مطبوع از خصوصیات هتل رافلز می باشند.

هتل های به صرفه نسبت به قیمت

_ هتل خانه سفید استانبول (White House Hotel Istanbul)

4 ستاره، مرکز شهر، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل خانه سفید استانبول ترکیه

هتلی بسیار به صرفه با رضایت بالای مسافران و صرف وعده ی صبحانه ای دلچسب در فضای زیبا و روشن که از لحاظ دسترسی به بسیاری از نقاط جذاب و دیدنی استانبول از جمله مسجد ایاصوفیه، مسجد ابی و مجموعه ای از کلیساهای دیدنی و تاریخی استانبول همچنین استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی برای سفر به سایر مناطق شهر موقعیت مطلوبی دارد. کارکنان قابل اعتماد و مهربان که راهنمایی های بسیار مفیدی را برای گشت و گذاری دلنشین تر به شما رائه می دهند. رفت و آمد به فرودگاه و هتل نیز از طریق مترو بسیار آسان است.


_ هتل امیرا استانبول (Hotel Amira Istanbul)

4 ستاره، محله مصطفی پاشا، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل امیرا استانبول

در این هتل نیز وعده ی صبحانه به مسافران ارائه می شود هم چنین می توانید از منظره بسیار زیبای اطراف لذت ببرید و به صورت تلفیقی مسجد و کلیسا را با نمای آسمان درخشان استانبول حین صرف غذا تماشا کنید.

_ هتل عثمان هان (Osmanhan Hotel)

3 ستاره، محدوده مرکزی شهر، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل عثمان هان استانبول ترکیه

هتلی کوچک درعین حال راحت اما با فاصله ای 300 متری از مسجد آبی و سایر اماکن دیدنی استانبول که می توانید به مناطقی چون کلیساها و موزه های تاریخی با پیاده روی کوتاهی سر بزنید. برخورد کارکنان با گردشگران بسیار صمیمانه و مطلوب بوده همچنین می توانید از راهنمایی های آنان نیز درباره نقاط دیدنی شهر بهره مند گردید.

_ هتل سلطانیا (Sultania)

4 ستاره تاپ، محدوده خیابان فاتح، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل سلطانیا

یک خوشامدگویی گرم در هتل سلطانیا منتظر شما است. اتاق هایی راحت با تصاویری چشم نواز از سلاطین و ملکه های عثمانی که نماد تاریخ استانبول می باشد. هم چنین می توانید از حمام ترکی در هتل نیز البته با پرداخت هزینه جداگانه لذت ببرید.

هتل مارمارای(MARMARAY)

4 ستاره، با نرخ متوسط، محله فاتح، کسب رتبه بسیارخوب از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل مارمارای شهر استانبول

هتل مارمارای در شهر استانبول در منطقه فاتح واقع شده و در فاصله 15 دقیقه ای از میدان تقسیم قرار دارد. در نزدیکی این هتل می توان از بازار بزرگ، مسجد ایاصوفیه، قصر و موزه توپ کاپی دیدن کرد. هتل مارمارای دارای یک مرکز آبگرم با یک حمام ترکی سنتی، سونا و مجموعه ای از ماساژ درمانی همچنین وعده دلپذیر صبحانه است. ایستگاه قطار و بندر ینی کاپی در فاصله 400 متری از این هتل قرار دارند و یکی از زیبایی های این هتل نمای خلیج است که اقامتی منحصر به فرد را به گردشگران توراستانبول ارائه می دهد.

هتل گرند ازتانیک(Grand Oztanik)

4 ستاره، لوکس، محله بی اوغلو، کسب رتبه متوسط از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل گرند ازتانیک استانبول ترکیه

هتل گرند ازتانیک استانبول در میدان تقسیم واقع شده است و فاصله آن تا خیابان استقلال زیاد نیست. استخر سرپوشیده ، سونا ، اسپا، حمام ترکی ، سالن بدنسازی و سبد میوه ی استقبال از امکانات هتل گرند ازتانیک است. در هتل گرند ازتانیک صبحانه به صورت منو باز سرو می شود و گردشگران توراستانبول می توانند برای صرف ناهار و شام از رستوران های هتل ازتانیک استفاده نمایند.

هتل آوانتگارد تقسیم(Avantgarde Taksim)

4 ستاره، با نرخ متوسط، مرکزشهر، کسب رتبه بسیار خوب از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل آوانتگارد تقسیم استانبول

هتل آوانتگارد تقسیم در منطقه Abdulhakhamit در مرکز استانبول و در چند قدمی میدان معروف تقسیم قرار دارد. دکوراسیون زیبا و باشکوه، دسترسی آسان به نقاط تجاری و جاذبه های گردشگری استانبول و نزدیکی به ایستگاه مترو از جمله ویژگی های جالب توجه این هتل است. پارکینگ رایگان نیز از مزایای این هتل محسوب می شود. این هتل چهار ستاره 124 اتاق دارد که به تفکیک عبارتند از 10 اتاق Economy، نود و هشت اتاق دولوکس، 10 اتاق خانوادگی و 6 اتاق Grand Deluxe.

هتل نیپون(Nippon)

4 ستاره، با نرخ متوسط، محله تقسیم، کسب رتبه بسیار خوب از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل نیپون استانبول ترکیه

در طراحی این هتل از سبک ساده ی ژاپنی الهام گرفته شده است. با میدان معروف تقسیم فاصله چندانی ندارد و یک سالن ورزشی بسیار مجهز همچنین پارکینگ رایگان دارد. اتاق های این هتل همگی وای فای رایگان دارند و با سیستم تهویه هوا، مبلمان مدرن، تلویزیون صفحه تخت و یک یخچال کوچک تجهیز شده اند. برخی اتاق ها حتی یک آشپزخانه کوچک و یک جکوزی در حمام دارند.

هتل دابلتری هیلتون (DOUBLE TREE HILTON)

5 ستاره، لوکس، مرکز شهر، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل دابلتری هیلتون استانبول ترکیه

هتل دابلتری بای هیلتون استانبول-اولد تاون(Doubletree By Hilton Istanbul – Old Town) استانبول، هتلی زیبا در بخش قدیمی شهر استانبول با نمایی از جنس سنگ های زرد رنگ، هتلی مدرن و مجلل است و خدمات متنوعی به میهمانان خود ارائه می دهد از جمله لابی و پذیرش ٢۴ ساعته، تجهیزات صوتی و تصویری برای همایش ها، اینترنت پرسرعت بی سیم، امکانات کنفرانس و سرو غذا در اتاق اشاره کرد. این هتل زیبا در بخش جنوبی و اروپایی استانبول قرار دارد و تا بازار بزرگ استانبول فقط ۵ دقیقه فاصله دارد و همچنین این هتل تا برج گالاتا (Galata) چند دقیقه ای بیشتر فاصله ندارد. اتاق ها راحت و دارای یک میز کار با صندلی هستند و محصولاتی برای حمام سنتی ترکی در حمام خصوصی اتاق ها ارائه شده است. گزینه هایی نیز برای تفریح ​​و سرگرمی میهمانان در هتل دابلتری بای هیلتون استانبول قرار داده شده که عبارتند از وان آب گرم ، سونا، حمام ترکی، ماساژ،اینترنت برای کسب و کار،سالن زیبایی و خدمات اجاره اتومبیل. رستوران های هتل با تراسی زیبا و نمایی از شهر استانبول انواع غذاهای ترکی و بین المللی را سرو میکنند همچنین صبحانه به شکل بوفه سرو می شود.

هتل تایتانیک سیتی تقسیم(TITANIC CITY)

4 ستاره، نرخ متوسط، محله بی اوغلو، کسب رتبه بسیار خوب از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل تایتانیک استانبول ترکیه

هتل تایتانیک سیتی تقسیم، هتلی چهار ستاره و مدرن در مرکز شهر استانبول است.این هتل در نزدیکی محله پر جنب و جوش تقسیم - بهترین نقطه برای گشت و گذار در استانبول – و در کنار خیابان استقلال - که تقریباً در تمام ساعات شبانه روز مملو از جمعیت است – قرار دارد. میدان تقسیم خود یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول به شمار می رود و به خاطر داشتن رستوران ها، مغازه ها، کافه ها و فروشگاه های متعدد، یکی از مراکز شلوغ و پرطرفدار این شهر محسوب می شود.اصولاً در «تایتانیک سیتی» بیشتر کارایی برای مسافران تجاری مدنظر قرار بوده، لذا این هتل برای مسافران کاری و تجاری ایده آل است.

هتل پلازو دونیزوتی(PALAZZO DONIZETTI)

4 ستاره تاپ، نرخ متوسط، مرکز شهر، کسب رتبه عالی از دید مسافران سایت TripAdvisor

هتل پلازو دونیزوتی استانبول ترکیه

هتل پلازو دونیزوتی دارای دکوری کلاسیک و در عین حال لوکس می باشد و با فاصله کمی از میدان تکسیم و خیابان استقلال قرار دارد. این هتل سه رستوران دارد که یکی از آنها در فضای باز و با نمایی به سوی Golden Horn قرار دارد.

هتل الیت ورلد(ELITE WORLD)

5 ستاره، لوکس، کسب رتبه عالی ازدید مسافران سایت TripAdvisor

هتل الیت ورلد استانبول ترکیه

هتل Elite World، در موقعیت مناسبی ،در چند قدمی میدان معروف تقسیم واقع و به میهمانان خود اتاق های راحت و امکانات متنوع رفاهی را ارائه میکند. هتل 245 اتاق دارد که هر یک خیلی تمیز تزئین و به سبک کلاسیک مبله شده و دارای حمام های لوکس میباشد.میهمانان میتوانند از صرف انواع غذاهای ترکی و بین المللی در یکی از 6 رستوران و تریا واقع در هتل لذت ببرند. کافه خیابان هتل نیز، محل مناسبی برای صرف غذا و تماشای آمد و شد مردم میباشد.از امکانات رفاهی هتل میتوان به استخر سرپوشیده مجلل ،استخر کودکان ، سالن تناسب اندام ، حمام سنتی و ترکی اشاره کرد. میهمانان همچنین میتوانند از امکانات کامپیوتری رایگان واقع در اماکن عمومی هتل بهره مند شوند.هتل در چند قدمی خیابان منحصر به فرد استقلال که پر از رستوران ، مغازه و بوتیک میباشد ؛ قرارداشته و حدودا 3 کیلومتر با کاخ تاپکاپی ، مسجد کبود و بازار بزرگ شهر فاصله دارد.

کنراد هیلتون (Conrad Istanbul Bosphorus)

5 ستاره، محله بشیکتاش، لوکس، کسب رتبه عالی ازدید مسافران سایت TripAdvisor

هتل کنراد هیلتون اتانبول ترکیه

هتل کنراد هیلتون که برنده ی جوایز متعددی نیز بوده دارای نمایی ‏منحنی شکل و یک تراس بزرگ بر روی پشت بام با چشم اندازی گسترده ‏به تنگه بسفر و استانبول آسیایی می باشد. این هتل دارای هر دو ‏نوع استخر سرپوشیده و روباز نیز هست.‏

هتل به سبک معاصر دکور شده و اتاق های آن فضای مخصوص نشیمن و کار ‏و حمامی از جنس مرمر به همراه معروف ترین برندهای لوازم بهداشتی ‏دارند. هتل در سال 2014 بازسازی شده و هر اتاق جدید در آن مجهز ‏به تلویزیون ال سی دی با کانال های ماهواره ای ، پرده و قفل های ‏الکترونیکی می باشد.‏

هتل کنراد استانبول دارای یک سالن غذاخوری با نام منظره ‏‎ Manzaraبا ‏خدمات صبحانه ، ناهار و شام با آشپزخانه ی باز است که غذاهای ‏مدیترانه ای را همراه با مناظری از بسفر و شبه جزیره ی تاریخی ‏ارائه می دهد.‏

هتل دیوان(DIVAN)

5 ستاره، محله شیشلی، لوکس، کسب رتبه عالی ازدید مسافران سایت TripAdvisor

هتل دیوان استانبول ترکیه

هتل دیوان استانبول در سال 2011 در منطقه شيشلي ساخته شد. این هتل با ميدان تکسيم 10 دقيقه پياده فاصله دارد. از ویژگی های منحصر به فرد این هتل امکانات بسيار خوب جهت برگزاري سمينارها و کنفرانس ها است که برای گروه های بیزنسی گزینه بسیار خوبیست . این هتل دارای ۱۴۴ اتاق می باشد گه این اتاق ها دارای دکوراسیون شیک و مدرن هستند که با فرهنگ سنتی ترکیه آمیخته شده اند. رستوران هتل دیوان نیز با غذا های ترکی و بین المللی پذیرای مهمانان تور استانبول می باشد. امکانات این هتل عبارتند از کرایه اتومبیل، سالن غذا خوری، آمادگی پذیرش ۲۴ ساعته، امکانات اتاق VIP، ارائه خبرنامه، صرف صبحانه در اتاق، نظافت اتاق، تحویل سریع اتاق،سیستم گرمایشی ، اتاق های ویژه معلواین، تورهای داخلی، کافی شاپ، آسانسور، ریلکسیشن با ماساژ، تبادل ارز، لاندری، باشگاه ورزشی، امکان دریافت بلیط، سونا، امکان برگزاری همایش، خشکشویی، خدمات کپی و ارسال فکس، اتاق های عاری از آلودگی سیگار، اتو کشیدن البسه، مرکز تجارت.

هتل گراند حیات(GRAND HYATT)

5 ستاره، محله شیشلی، لوکس، کسب رتبه عالی ازدید مسافران سایت TripAdvisor

هتل گراند حیات استانبول

هتل گراند حیات استامبول هتلی لوکس و مجلل با امکانات مدرن از هتل های 5 ستاره استانبول در منطقه تقسیم در قلب شهر استانبول میباشد که با بهترین و مجهزترین امکانات تفریحی رفاهی از مهمانان تور تراستقبال میکند ;ساحل نزدیک هتل است و در پیاده راهِ سنگفرش شده ی اطراف هتل می توانید علاوه بر بار، رستوران و کلاب های شبانه ی فراوان و مراکز خرید استانبول، به حمل و نقل عمومی نیز دسترسی داشته باشید.. قیمت هتل گرند حیات استانبول و موقعیت خوب آن برای هر نوع سفر به استانبول (کاری , تفریحی ) بسیارمناسب میباشد.

هتل سوییس بوسفور(SWISS BOSPHORUS)

5 ستاره، محله بشیکتاش، لوکس، کسب رتبه عالی ازدید مسافران سایت TripAdvisor

هتل سوییس بوسفور استانبول ترکیه

این هتل در مرکز شهر استانبول قرار دارد .جزو گروه هتل های لوکس سویس هتل است که در سراسر دنیا هتل دارد . این هتل مجلل توسط باغهای بزرگ احاطه شده است. کلاٌ این هتل تعداد 497 اتاق دارد و به علاوه برای مسافرینی که مدت زمان طولانی در این هتل اقامت خواهند داشت نیز تعداد 63 فقره سوئیت دارد. امکانات هتل شامل : سرویس نگهداری کودکان .ماساژ. جکوزی .استخر رو باز و سرپوشیده .سونا .مرکز سلامت .آبگرم .سولاریوم .حمام ترکی .تنیس.مرکز بدنسازی و اتاقهای مخصوص ماه عسل و... می باشد.

قیمت هتل های استانبول

با وارد کردن تاریخ در قسمت جستجوی بالا می توانید قیمت هتل های استانبول را بصورت آنلاین ملاحظه نمایید. این قیمت ها با تمامی سایت های معتبر رزرواسیون بین المللی قابل قیاس بوده و در بسیاری موارد پایین تر است.

چگونه قیمت های تخفیف دار در شهر استانبول را پیدا کنم

پس از جستجوی هتل های استانبول در تاریخ مورد نظر، با استفاده از بخش فیلتر نتایج هتل می توانید گزینه هتل های تخفیف دار را مشاهده نمایید. این هتل ها در آن تاریخ معین حراج قیمت نموده اند.

کمترین قیمت هتل استانبول

با انتخاب گزینه فیلتر نتایج از قیمت کم به زیاد می توانید کمترین نرخ را پیدا نمایید. ارزان ترین هتل هیچ وقت نمی تواند گزینه مناسبی باشد. زیرا هیچ ارزانی بدون دلیل نیست. به همان نسبت بایستی انتظار کیفیت پایین تر را داشته باشید.

کدام قسمت شهرهتل بگیرم، بهتر است

مهمترین اصل در انتخاب هتل، موقعیت آن هتل است. هرچه قدر هتل به مرکز اصلی شهر نزدیک باشد، بهتر است. با این حال با توجه به هدف سفر شما ممکن است موقعیت هتل برای شما در اولویت بعدی باشد:
- سفرهای تفریحی:
در سفرهای تفریحی بهتر است در مرکز شهر استانبول، هتل خود را انتخاب کنید. حتی اگر به نسبت هتل های مشابه گرانتر باشد و آن یک دلیل ساده دارد: صرفه جویی در کرایه تاکسی و زمان.
- سفر کاری:
اگر برای مسافرت کاری به استانبول سفر کرده اید بهتر است کرایه تاکسی در مدت اقامت خود را به مبلغ هر شب اقامت خود در هتلی که از مرکز شهر دور است، اضافه کنید سپس هزینه ها را با هزینه هر شب اقامت در هتل های مرکز شهر مقایسه نمایید.

قابل توجه

ممکن است شما هتلی بهتر و با قیمت پایین تر در مناطق دورتر نسبت به مرکز شهر پیدا کنید اما باید هزینه کرایه تاکسی برای هر شب اقامت را در نظر بگیرید.

محله های معروف استانبول

محله های شهر استانبول در ترکیه:
_میدان تقسیم(Taksim Meydanı)و خیابان استقلال(İstiklal Caddesi) ؛ شناخته شده ترین و مشهور ترین مرکز مدرن شهر
نام میدان تقسیم یا تکسیم از نام آب انبار سنگی بزرگی که در ضلع غربی میدان قرار داشت، گرفته شده است. مهم ترین اثر تاریخی در این میدان، بنای یادبود استقلال است که توسط هنرمند ایتالیایی پیترو کانونیکا در سال 1928 با تصویری از آتاتورک(بنیانگذار ترکیه نوین) ساخته شده و ابتدای خیابان استقلال را زینت بخشیده است و محل دور زدن ترامواهای جابجاکننده گردشگران است. در قسمت شمالی بنای یادبود و رو به خیابان جمهوری، جنگ استقلال ترکیه به صورت نمادین ساخته شده و در قسمت شرقی و غربی بنا، سربازانی قرار دارند که پرچم ترکیه را به عنوان نمادی از ارتش ترکیه حمل می کنند. از مزیت های این محله نیز دسترسی بسیار راحت به وسایل نقلیه عمومی می باشد. پایانه مترو و اتوبوس در میدان تقسیم استانبول قرار گرفته اند. خیابان استقلال از میدان تقسیم شروع شده همچنین در این خیابان خودروها اجازه تردد نداشته و تمامی بخش های خیابان به صورت سنگفرش و محل عبور عابرین پیاده می باشد.
بسیاری از هتل ها و رستوران های لوکس، بارها، کلاب های شبانه، سالن های سینما و مراکز خرید استانبول در نزدیکی میدان تقسیم و خیابان استقلال قرار گرفته اند، و این موضوع باعث تردد شبانه روزی جمعیت زیادی از پیر و جوان، توریست ها و افراد محلی در این منطقه گردیده است. فست فودهای بین المللی مک دونالد، کی اف سی، پیتزا هات و برگر کینگ شعباتی در خیابان استقلال دارند همچنین باقلوای معروف استانبولی را در قنادی ها و کافه های رنگارنگ میدان تقسیم همراه با یک فنجان چای می توانید تجربه کنید، شاید هم به مزه کردن بلال، بلوط داغ، بستنی، نوعی صدف داغ و یا نان های محلی ترکی از دستفروش ها تمایل بیشتری داشته باشید. برندهای مطرحی مانند دیزل، زارا، مانگو، گس، دبنهامز در کنار برندهای ترکی مثل کاتن و .. برای خرید در این منطقه بویژه البسه خوش دوخت ترکی نیز بسیار مناسب هستند.
_ بشیکتاش و اورتاکوی (Beşiktaş & Ortak y)؛
در قرن 19 نویسنده فرانسوی پییر لوتی ساحل بوسفر بین بشیکتاش و اورتاکوی را چنین توصیف نمود: « خطی سفید همچون برف، قرارداده شده در لبه ی دریا، روی اسکله ای چون سنگ مرمر». نام این محله در ترکی استانبولی به معنای گهواره سنگی و بی شک یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق استانبول است. محله بشیکتاش در جنوب تنگه بوسفر و در قسمت اروپایی استانبول قرا گرفته همچنین جزو مناطق قدیمی و پرجمعیت شهر می باشد که توریست ها آن را به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری می شناسند. استادیوم بزرگ ژیمناستیک بشیکتاش(BJk inonu Stadium) که متعلق به تیمی به نام عقاب های سیاه است، نیز دراین منطقه قرار دارد. شمال این منطقه، مسیر قصر طلایی قرار گرفته است با مجموعه ای از کلوب های شبانه مجلل که در حال اجرا می باشند. این روستاهای ماهیگیری در روزگاران گذشته امروزه تبدیل به اولین منطقه از لحاظ املاک و تبدیل به اسکله ای واقعی شده است.
هتل های محله بشیکتاش نیز محل مناسبی برای اقامت بوده و معروف ترین آن هتل 5 ستاره چراغان در کنار بوسفر می باشد البته این هتل قبلا کاخ چراغان بوده که امروزه تغییر کاربری داده است و بسیار دیدنی می باشد. از جمله سایر تفریحاتی که توصیه می شود حتما در منطقه بشیکتاش امتحان کنید، گشت زنی در بازار خیابانی بشیکتاش در نزدیکی موزه ناوال، بازار ماهی فروشان منطقه، سر زدن به رستوران های کوچک و درعین حال ممتاز و باکیفیت بشیکتاش، بازدید از موزه نیروی دریایی(Denhz) استانبول با مجموعه ای از اشیا تاریخی ترکیه که مربوط به دریانوردی در دوران عثمانی با ماکت هایی از قایق های سلاطین به نام Caiquesاست، گردش تفریحی در دریا با قایق های کروز از سواحل اروپایی و آسیایی، تماشای مسابقه فوتبال، بازدید از کاخ دلمه باغچه، گردش در پارک ییلدیز که بین کاخ چراغان و کاخ ییلدیز واقع شده، بازدید از مسجد اورتاکوی و مقبره بارباروسا دریاسالار مشهور دوره عثمانی.
_ بی اوغلو(Beyoğlu)؛ با عنوان شهر جدید یا پرا
منطقه ای در بخش اروپایی استانبول و بخش شمالی خلیج طلایی شامل میدان تقسیم، خیابان استقلال و اطراف آن واقع شده و از طریق پل گالاتا به بخش قدیمی شهر شامل منطقه سلطان احمد و بازار بزرگ است. بی اوغلو پر از هتل ها و آپارتمان ها با نرخ های گوناگون و بهترین منطقه برای اقامت است زیرا تعداد زیادی رستوران، کافه، بوتیک، پاساژ در این منطقه شرایط را برای مسافرت و خرید با هر بودجه ای متناسب ساخته است. بسیاری از سفارتخانه های اروپایی نیز در این منطقه قرار گرفته و به همین دلیل علاوه بر جلوه اروپایی، از اعیان ترین مناطق شهر و جایگاهی برای تعداد زیادی از اقلیت های غیر مسلمان در شهر و جامعه دیپلماتیک خارجی شد. از نقاط دیدنی محله بی اوغلو می توان به بازار ماهی در بانک پازاری و درست در انتهای خیابان استقلال و مجاور ورودی پاساژ سی سک قرار گرفته است، موزه اینوسنس(Masumiyet M zesi) که در سال 2012 بازسازی شده و براساس رمان به نام«استانبول» اثر اورهان پاموک برنده جایزه نوبل است که زندگی روزانه در این شهر را در طول نیمه دوم قرن 20 به تصویر میکشد، موزه پرا، دیدنی های میدان تکسیم و خیابان استقلال
_ سلطان احمد(sultan ahmed)؛ قلب استانبول قدیم در منطقه آسیایی
در بخش شرقی این منطقه قصر توپکاپی قرار گرفته است که در واقع مرکز حکومت عثمانی و محل اقامت تمام فرمانروایان این سلسله بوده است. این قصر رو به تنگه بوسفر و در دهانه شاخ طلایی واقع شده و پشت آن دو مرکز دیدنی تاریخی یعنی مسجد آبی یا سلطان احمد و ایاصوفیه قرار گرفته است. میدان ارابه رانی یا هیپودروم، باسیلیکا سیسترنا، موزه موزائیک(خانه موزاییک های به جامانده از کاخ بزرگ روم یا همان اقامتگاه اشرافی اولین امپراتورهای رومی) برای تجسم قسطنطنیه آن زمان مناسب است. پارک گول هانی فضایی پر شده از درختان چنار، چمن، آلاچیق و گل کاری های لذتبخش برای کسب آرامش و موزه تاریخ علوم و فن آوری در اسلام که بخش غربی پارک قرار گرفته است. موزه باستان شناسی استانبول متشکل از آثار به جامانده از هزاران سال حکمرانی تمدن های موجود در ترکیه و همچنین ایاصوفیه کوچک که برای دو قدیس به نام های سرگیوس و باکوس توسط یوستینیانوس ساخته شده، حمام ایاصوفیه خرم سلطان که سال 2011 رو به عموم باز شد، حمام Cağaloğlu که البته خدمات گرانی دارد، حمام سلیمانیه که با هنر دست معمار سنان مزین گردیده است و تنها مختص زوج ها و خانواده ها بوده و مجردها حق ورود ندارند.

_میدان تقسیم(Taksim Meydanı) و خیابان استقلال(İstiklal Caddesi) ؛ شناخته شده ترین و مشهور ترین مرکز مدرن شهر

میدان تقسیم استانبول ترکیه

نام میدان تقسیم یا تکسیم از نام آب انبار سنگی بزرگی که در ضلع غربی میدان قرار داشت، گرفته شده است. مهم ترین اثر تاریخی در این میدان، بنای یادبود استقلال است که توسط هنرمند ایتالیایی پیترو کانونیکا در سال 1928 با تصویری از آتاتورک(بنیانگذار ترکیه نوین) ساخته شده و ابتدای خیابان استقلال را زینت بخشیده است و محل دور زدن ترامواهای جابجاکننده گردشگران است. در قسمت شمالی بنای یادبود و رو به خیابان جمهوری، جنگ استقلال ترکیه به صورت نمادین ساخته شده و در قسمت شرقی و غربی بنا، سربازانی قرار دارند که پرچم ترکیه را به عنوان نمادی از ارتش ترکیه حمل می کنند. از مزیت های این محله نیز دسترسی بسیار راحت به وسایل نقلیه عمومی می باشد. پایانه مترو و اتوبوس در میدان تقسیم استانبول قرار گرفته اند. خیابان استقلال از میدان تقسیم شروع شده همچنین در این خیابان خودروها اجازه تردد نداشته و تمامی بخش های خیابان به صورت سنگفرش و محل عبور عابرین پیاده می باشد.
بسیاری از هتل ها و رستوران های لوکس، بارها، کلاب های شبانه، سالن های سینما و مراکز خرید استانبول در نزدیکی میدان تقسیم و خیابان استقلال قرار گرفته اند، و این موضوع باعث تردد شبانه روزی جمعیت زیادی از پیر و جوان، توریست ها و افراد محلی در این منطقه گردیده است. فست فودهای بین المللی مک دونالد، کی اف سی، پیتزا هات و برگر کینگ شعباتی در خیابان استقلال دارند همچنین باقلوای معروف استانبولی را در قنادی ها و کافه های رنگارنگ میدان تقسیم همراه با یک فنجان چای می توانید تجربه کنید، شاید هم به مزه کردن بلال، بلوط داغ، بستنی، نوعی صدف داغ و یا نان های محلی ترکی از دستفروش ها تمایل بیشتری داشته باشید. برندهای مطرحی مانند دیزل، زارا، مانگو، گس، دبنهامز در کنار برندهای ترکی مثل کاتن و .. برای خرید در این منطقه بویژه البسه خوش دوخت ترکی نیز بسیار مناسب هستند. هتل های الیت ورلد(ELITE WORLD)، پلازو دونیزوتی(PALAZZO DONIZETTI)، هتل نیپون(Nippon)، آوانتگارد تقسیم(Avantgarde Taksim) و هتل خانه سفید استانبول(White House Hotel Istanbul) در محدوده ی میدان تکسیم و خیابان استقلال واقع گردیده اند.

_ بشیکتاش و اورتاکوی (Beşiktaş & Ortakoy)

محله بشیکتاش استانبول

در قرن 19 نویسنده فرانسوی پییر لوتی ساحل بوسفر بین بشیکتاش و اورتاکوی را چنین توصیف نمود: « خطی سفید همچون برف، قرارداده شده در لبه ی دریا، روی اسکله ای چون سنگ مرمر». نام این محله در ترکی استانبولی به معنای گهواره سنگی و بی شک یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق استانبول است. محله بشیکتاش در جنوب تنگه بوسفر و در قسمت اروپایی استانبول قرا گرفته همچنین جزو مناطق قدیمی و پرجمعیت شهر می باشد که توریست ها آن را به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری می شناسند. استادیوم بزرگ ژیمناستیک بشیکتاش(BJk inonu Stadium) که متعلق به تیمی به نام عقاب های سیاه است، نیز دراین منطقه قرار دارد. شمال این منطقه، مسیر طلایی قرار گرفته است با مجموعه ای از کلوب های شبانه مجلل که در حال اجرا می باشند. این روستاهای ماهیگیری در روزگاران گذشته امروزه تبدیل به اولین منطقه از لحاظ املاک و تبدیل به اسکله ای واقعی شده است.
هتل های محله بشیکتاش نیز محل مناسبی برای اقامت بوده و معروف ترین آن هتل 5 ستاره چراغان در کنار بوسفر می باشد البته این هتل قبلا کاخ چراغان بوده که امروزه تغییر کاربری داده است و بسیار دیدنی می باشد. از جمله سایر تفریحاتی که توصیه می شود حتما در منطقه بشیکتاش امتحان کنید، گشت زنی در بازار خیابانی بشیکتاش در نزدیکی موزه ناوال، بازار ماهی فروشان منطقه، سر زدن به رستوران های کوچک و درعین حال ممتاز و باکیفیت بشیکتاش، بازدید از موزه نیروی دریایی(Denhz) استانبول با مجموعه ای از اشیا تاریخی ترکیه که مربوط به دریانوردی در دوران عثمانی با ماکت هایی از قایق های سلاطین به نام Caiquesاست، گردش تفریحی در دریا با قایق های کروز از سواحل اروپایی و آسیایی، تماشای مسابقه فوتبال، بازدید از کاخ دلمه باغچه، گردش در پارک ییلدیز که بین کاخ چراغان و کاخ ییلدیز واقع شده، بازدید از مسجد اورتاکوی و مقبره بارباروسا دریاسالار مشهور دوره عثمانی. همچنین هتل سوییس بوسفور(SWISS BOSPHORUS)، کنراد هیلتون (Conrad Istanbul Bosphorus) و هتل رافلز(Raffles hotel) نیز در این منطقه دیدنی و بسیار زیبا قرارگرفته اند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بالای صفحه قسمت اطلاعات هتل ها مراجعه نمایید.

_ بی اوغلو(Beyoğlu)؛ با عنوان شهر جدید یا پرا

محله سلطان احمد استانبول ترکیه

منطقه ای در بخش اروپایی استانبول و بخش شمالی خلیج طلایی شامل میدان تقسیم، خیابان استقلال و اطراف آن واقع شده و از طریق پل گالاتا به بخش قدیمی شهر شامل منطقه سلطان احمد و بازار بزرگ است. بی اوغلو پر از هتل ها و آپارتمان ها با نرخ های گوناگون و بهترین منطقه برای اقامت است زیرا تعداد زیادی رستوران، کافه، بوتیک، پاساژ در این منطقه شرایط را برای مسافرت و خرید با هر بودجه ای متناسب ساخته است. بسیاری از سفارتخانه های اروپایی نیز در این منطقه قرار گرفته و به همین دلیل علاوه بر جلوه اروپایی، از اعیان ترین مناطق شهر و جایگاهی برای تعداد زیادی از اقلیت های غیر مسلمان در شهر و جامعه دیپلماتیک خارجی شد. از نقاط دیدنی محله بی اوغلو می توان به بازار ماهی در بانک پازاری و درست در انتهای خیابان استقلال و مجاور ورودی پاساژ سی سک قرار گرفته است، موزه اینوسنس(Masumiyet M zesi) که در سال 2012 بازسازی شده و براساس رمان به نام«استانبول» اثر اورهان پاموک برنده جایزه نوبل است که زندگی روزانه در این شهر را در طول نیمه دوم قرن 20 به تصویر میکشد، موزه پرا، دیدنی های میدان تکسیم و خیابان استقلال. هتل ویت(witt hotel)، هتل تایتانیک سیتی تقسیم(TITANIC CITY)، هتل گرند ازتانیک(Grand Oztanik) با مشروح اطلاعاتی که در قسمت های بالاتر ذکر شد، در این محله قرار دارند.

_ سلطان احمد(sultan ahmed)؛ قلب استانبول قدیم در منطقه آسیایی

مسجد ایاصوفیه استانبول ترکیه

در بخش شرقی این منطقه قصر توپکاپی قرار گرفته است که در واقع مرکز حکومت عثمانی و محل اقامت تمام فرمانروایان این سلسله بوده است. این قصر رو به تنگه بوسفر و در دهانه شاخ طلایی واقع شده و پشت آن دو مرکز دیدنی تاریخی یعنی مسجد آبی یا سلطان احمد و ایاصوفیه قرار گرفته است. میدان ارابه رانی یا هیپودروم، باسیلیکا سیسترنا، موزه موزائیک(خانه موزاییک های به جامانده از کاخ بزرگ روم یا همان اقامتگاه اشرافی اولین امپراتورهای رومی) برای تجسم قسطنطنیه آن زمان مناسب است. پارک گول هانی فضایی پر شده از درختان چنار، چمن، آلاچیق و گل کاری های لذتبخش برای کسب آرامش و موزه تاریخ علوم و فن آوری در اسلام که بخش غربی پارک قرار گرفته است. موزه باستان شناسی استانبول متشکل از آثار به جامانده از هزاران سال حکمرانی تمدن های موجود در ترکیه و همچنین ایاصوفیه کوچک که برای دو قدیس به نام های سرگیوس و باکوس توسط یوستینیانوس ساخته شده، حمام ایاصوفیه خرم سلطان که سال 2011 رو به عموم باز شد، حمام Cağaloğlu که البته خدمات گرانی دارد، حمام سلیمانیه که با هنر دست معمار سنان مزین گردیده است و تنها مختص زوج ها و خانواده ها بوده و مجردها حق ورود ندارند. هتل های هریتیج ورلد(World Heritage)، اربوی(Erboy)، هتل اسفندون(Sphendon) که ذکر آن رفت، در این محله قرار دارند.

نکته مهم

برای اطلاعات تکمیلی درباره سفر به استانبول با کمترین هزینه و بهترین خدمات مسافرتی می توانید به قسمت تور استانبول مراجعه نمایید. انواع تورهای فرهنگی، تفریحی، تاریخی و مهم ترین فستیوال های شهر استانبول ترکیه در این قسمت قابل دسترسی است.

Basileus

/ جهان / ترکیه / استانبول / هتل های استانبول