هتل خارجی:گارانتی کمترین نرخ

3   Rooms
 
Adults
Children
Room 1   

هتل خارجی:گارانتی کمترین نرخ

همه هتل ها
جستجوی هتل

چگونه هتل خارجی رزرو کنیم؟

ما روزانه قیمت های هتل ها را به روز می نماییم تا اطمینان دهیم که شما هنگامی که توسط ما هتلی را رزرو می نمایید قیمت های پایینی را پرداخت نموده اید. ما شما را متقاعد می نماییم که هتل خود را با ارزان ترین نرخ رزرو نموده اید، اگر شما قیمتی از این ارزانتر یافتید ما اختلاف قیمت را به شما پرداخت می نماییم. این کار بهترین ضمانت قیمت ما می باشد و این فقط یکی از راه هایی است که آتالند به شما کمک خواهد نمود تا بهترین هتل را بیابید.
 • اطمینان می یابید که آتالند هرگز در قیمت شکست نخواهد خورد.
 • قیمت تا روز قبل از ورود به هتل بررسی خواهد شد.
 • رزرواسیون در بیش از 240000 هتل در سراسر دنیا انجام خواهد شد.
 • بازپرداخت به سرعت انجام می شود اگرچه بانک شما 30 روز به طول می انجامد تا این فرایند را به انجام برساند.

تعاریف مربوط به رزواسیون

 • رزرو : هرگونه نگهداری و اختصاص مکان ( اتاق، سوئیت، آپارتمان و …) در هتل، برای مدت زمان مشخص رزرو نامیده می شود.
 • متقاضی رزرو: فردی که شخصاً یا به نمایندگی از شخص دیگری با مراجعه مستقیم و یا کتباً از طریق ارسال نامه، نمابر و یا از طریق امکانات اینترنتی و وب سایت تقاضای رزرو اتاق برای مدت زمان مشخص نماید.
 • پذیرنده رزرو: مدیر هتل و یا نماینده قانونی وی که اجازه انجام رزرو در هتل را دارد و مسئول و مجاز به تایید و یا امضای برگ رزرو است.
 • موضوع رزرو: عبارت است از محلی که مهمان در تاسیسات گردشگری (اقامتی) اسکان خواهد یافت؛ شامل اتاق ، سوئیت ، آپارتمان و … که در تقاضای رزرو متقاضی قید شده است.
 • مدت و زمان رزرو : تاریخ ورود مهمان که بعد از ساعت 15 روز ورود شروع شده و تا قبل از ساعت 12 روز خروج ادامه خواهد داشت.
 • مبلغ رزرو (پیش پرداخت): وجه نگهداری مکان، به عنوان پیش پرداخت به صورت علی الحساب و معمولاً معادل هزینه یک شب اقامت خواهد بود که می بایست توسط متقاضی به حساب هتل واریز و رسید آن جهت صدور برگ رزرو به بخش رزرواسیون هتل نمابر یا تحویل شود.
 • واچر (تائیدیه رزرو) : هرگونه تایید مکتوب و یا رسید الکترونیکی که توسط پذیرنده رزرو به شخص متقاضی رزرو (چاپی، ایمیلی و پیامکی) تحویل داده شود واچر گویند که می بایست حتما ً ممهور به مهر هتل و یا از طریق کانال های رسمی الکترونیکی هتل بوده و کلیه مشخصات رزرو از جمله موضوع رزرو، نام میهمان، مبلغ پیش پرداخت، تاریخ ورود و خروج و … در آن قید شده و دارای شماره و تاریخ باشد.

شرایط انجام رزرو

 • پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش پرداخت توسط هتل، متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده، نسبت به واریز وجه به حساب بانکی هتل اقدام و فیش واریزی یا حواله بانکی (شامل واریز نقدی به حساب، انتقال کارت به کارت در شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) را به شماره تماس هتل نمابر و یا ایمیل نماید.
 • هتل موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی (و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو، نسبت به تائید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تایید رزرو به میهمان اقدام نماید.
 • رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه هتل فاقد اعتبار می باشد و هتل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 • هتل درخصوص جاماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر میهمانان هیچگونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه میهمانان در روز مقرر به هتل مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد.
 • در صورت رزرو در قالب تور مقررات خاص تور در هتل اعمال خواهد شد.
 • برابر با تعرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد زیر 2 سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف، افراد بین 2 الی 6 سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیمه بهاء و برای افراد بالای 6 سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد.
 • به نرخ های هتل 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود، در صورت افزایش نرخ مالیات ما به تفاوت نرخ دریافت می گردد.

بخش سه : شرایط پذیرش

 • ساعت ورود به هتل ملاک محاسبه نبوده و ساعت تخلیه اتاق قبل از ساعت 12 ظهر و تحویل اتاق بعد از ساعت 15 می باشد.
 • میهمان می بایست درهنگام ورود به هتل برگ تایید رزرو و اصل فیش یا حواله بانکی (چاپی و یا الکترونیکی) را به مسئول پذیرش ارائه نماید.
 • همراه داشتن شناسنامه عکس دار میهمانان و همراهان در زمان ورود و اقامت و رعایت شئونات اسلامی و مقررات هتل الزامی است
 • در صورت درخواست میهمان جهت افزایش زمان اقامت تا ساعت 18 ، معادل 50% و پس از آن هزینه کامل اقامت یک شب از میهمان دریافت می گردد.
 • در صورتیکه میهمان قبل از ساعت 15 مراجعه نماید ، هتل وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق میتواند همکاری لازم را داشته باشد.
 • هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.
 • در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، شامل پرداخت هزینه نفر اضافه بوده و منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد..
 • میهمان موظف است در پایان اقامت رزرو شده نسبت به تخلیه اتاق در ساعت مشخص توسط هتل اقدام نماید و در صورت تمایل به تمدید، با هماهنگی و توافق پذیرش هتل ممکن خواهد بود.

لغو یا تغییر رزرو

 • تغییر تاریخ اقامت، تغییر نام رزرو کننده و لغو رزرو از لحظه تایید رزرو تا ساعت 18 روز قبل از ورود، مشمول خسارت، معادل 15% از هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده و از ساعت 18 به بعد معادل هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده خواهد بود.
 • در صورتی که رزرو انجام شده به دلایل زیر توسط هتل لغو گردد، کلیه وجه دریافتی از میهمان بدون اخذ هرگونه هزینه ای به وی مسترد خواهد شد : دلایل امنیتی دولتی. عدم سرویس دهی هتل به علت موارد فورس ماژور مانند قطع برق، آتش سوزی و… قرار داشتن در لیست سیاه.
 • هتل تنها در تاریخ ورود رزرو، اتاق را جهت میهمان خالی نگه می دارد و در صورت عدم مراجعه میهمان تا ساعت 12 روز بعد، رزرو کنسل گردیده و هزینه آن معادل یک شب کامل به تعداد اتاق های رزرو شده کسر میگردد.
 • چنانچه بعد از انجام رزرو، نرخ اتاق ها و خدمات درخواستی در هتل تغییر نماید رزروکننده موظف است ما به التفاوت هزینه اتاق و خدمات جانبی اعلام شده را پرداخت نماید.
 • در صورت درخواست رزرو جهت میهمانان کویتی با شماره 38038-051 تماس حاصل نمایید در غیر اینصورت رزرو معتبر نمی باشد.

ساعت ورود و خروج هتل ها

 • به طور معمول و کلی ساعت ورود به هتل ها check in ساعت 14 می باشد و ساعت قانونی خروج یا check outs ساعت 12 ظهر است. اما در بعضی هتل ها این ساعات متفاوت بوده و یا در صورت تقاضای مسافر برای تغییر این ساعات و موافقت هتل ،ساعت ورود و خروج هتل ، متفاوت خواهد بود.

انواع درجه بندی هتل

 • هتل هاي 2 ستاره: هتل دو ستاره مستلزم داشتن بعضي اما نه همه موارد زير مي باشد : خانه داري بسيارخوب ، دکوراسيون جذاب و وجود تلويزيون رنگي در تمام اتاقها ، مبلمان با کيفيت، داراي رستوران با قابليت ارايه سرويس در هر وعده غذايي ، استخر شنا ، خدمات رساني به اتاق ها ، ورودي هتل با ظرفيت مناسب ، تخت هايي با اندازه معمولي و بزرگتر، سرويس حمام خوب و زيبا ، امکانات تفريحي ، حوله و صابون با کيفيت بالا ، پرسنل آموزش ديده و لاندري روم سرويس .
 • هتل هاي 3 ستاره: در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارايه مي گردد و به طور شايسته مديريت مي شود ، اين نوع هتل ها داراي چشم انداز زيبا و امکانات گسترده اند . سه ستاره مستلزم داشتن بعضي و نه همه موارد زير مي باشد : نظافت و خانه داري و نگهداري عالي ، هال ورودي بزرگ با طراحي جذاب ، فضاي پذيرش فعال 24 ساعته ، اتاق هاي بزرگ و راحت ، بدون سر و صدا با نور کافي و فضاي نشيمن با دکوراسيون جذاب و گاهي نقاشي روي ديوار، مبلمان با کيفيت بالا ، سيستم مرکزي تهويه هوا و سيستم حرارتي ، اتاق هاي مفروش شده با کيفيت بالا و داراي تشک هاي عالي ، ترموستات کنترل درجه دما ، سرويس حمام زيبا که بعضي از آنها داراي وسايل آرايشي ، صابون وحوله با کيفيت عالي است ، محدوده زماني گسترده جهت سرويس دهي به اتاق ها ، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق يکي کنار تخت و ديگري در حمام يا روي ميز ، استخر شنا در محوطه ساختمان يا نزديک آن ، خدمات بيدار کردن ، وجود بيش از يک رستوران با غذاي عالي ، امکانات تفريحي براي ميهمان مانند سونا ، گلف و . . . ارايه خدمات مخصوص از قبيل اتاق ملاقات ، پارک اتومبيل توسط مستخدم .
 • هتل هاي 4 ستاره: اين هتلها نه تنها بايد کليه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه بايد از خود هويتي داشته باشند . تأمين راحتي و آسودگي ميهمانان هدف اصلي کارکنان مي باشد ، آنها آموزش ديده، کارآمد و آگاه و مؤدب مي باشند اين نوع هتل ها داراي امکانات متنوعي هستند . ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضي و نه همه موارد زير مي باشد : خانه داري و نگهداري فوق العاده از هتل ، اتاق و فضاي سبز ، هال ورودي لوکس، مبلمان بسيار خوب ، فضاهاي عمومي ، آثار هنري ، چشم انداز محيط طبيعي و فوق العاده ، فضاي مناسب و دکوراسيون جذاب براي پذيرش ، رزوراسيون بسيار سريع و کارآمد ، کارکنان متعهد با يونيفرم ، وجود دربان ، مديريت متخصص ، تجهيزات عالي رستوران و غذاهاي متنوع ، خدمات رساني عالي به اتاقها ، وجود اتاقهاي بزرگ با نور کافي و مبل مناسب و زيبا ، داراي تلويزيون و دکوراسيون عالي و تزئين شده با کارهاي هنري ، داراي تشک راحت و پتوي اضافه و تخت هاي بزرگ و معمولي، سرويس دهي بصورت دو مرتبه در روز به اتاق ها ، حمام بسيار تميز با صابون وسايل آرايش و حوله ، جعبه کمک هاي اوليه ، آيينه مناسب جهت اصلاح و آرايش، سيستم خشک کن دست، سيستم روشنايي هوشمند در حمام و اتاق خواب و ساير امکانات مثل حمل و نقل ، روزنامه رايگان و ...
 • هتل هاي 5 ستاره: اين نوع هتل ها در رديف اول قرار دارند . قوانين واستاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کيفيت آن همواره بايد ثابت نگه داشته شود ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضي و نه همه موارد زير مي باشد : معماري و دکوراسيون زيبا و منحصر به فرد ، نگه داري و خانه داري حرفه ای و مداوم ، داراي بيش از 100 اتاق ، هال ورودي ، اتاق مهمان ، فضاي عمومي تزئين شده با کارهاي هنري ، مفروش شده با کيفيت بالا ، لابي بسيار زيبا ، دفتر پذيرش بسيار منظم در فضاي کافي و آرام ، داراي نگهبان و سرويس 24 ساعته ، پرسنل آموزش ديده و متعهد ، تزئين اتاقها با استفاده از اشياء عتيقه ، داراي 3 تلفن ( کنار تخت ، روي ميز و داخل حمام ) ، تميز کردن اتاق بصورت دو مرتبه در روز ، سرويس حمام زيبا و مدرن ، داراي رستوران عالي و غذاهاي متنوع و سرويس غذا دهي ، امکانات رستوران جذاب ، سرويس حمل و نقل ، مغازه و فروشگاه پوشاک ، يخچال در داخل اتاقها با انواع نوشيدني .

سطح خدمات هتل ها

 • World class service که به آنها هتل های لوکس و پنج ستاره هم گفته می شود و بیشتر مدیران تجاری و چهره های سرشناس سیاسی و افراد مشهورو ثروتمندان را هدف قرار می دهند. امکانات آنها شامل رستوران های مجلل ،پیشخدمت مخصوص ، تسهیلات غذاخوری خصوصی و دربان و اتاق استراحت با کیفیت است.
 • Mid-Range Service هتل های 3 یا 4 ستاره که بخش بزرگی از مسافران را به خود جلب می کند . خدمات آنها خیلی لوکس و دقیق نیست اما مناسب و کافی است دارای wifi هستند
 • Budget / Limited Service این هتل ها ، اتاق های تمیز و راحت و ارزان را ارائه می دهند. و نیاز ای اولیه ی مهمان ها را تامین می کنند. این هتل ها ، مناسب کسانی است که می خواهند با کتمرین هزینه سفر کنند و از هزینه های اضافی دوری کنند و فقط اقامت راحتی داشته باشند.

انواع اتاق ها در هتل

 • اتاق یک نفره: اتاق يک نفره که سينگل ناميده مي شود که يک تخت دارد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده مي شود .
 • اتاق دو نفره: اتاق دو نفره که دبل يا توئين ناميده مي شود . دبل اتاقي است که يک تخت دو نفره به هم چسبيده دارد و توئين اتاقي است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده مي شود .
 • اتاق سه نفره: اتاق سه نفره که تريپل ناميده مي شود . داراي 3 تخت تک نفره و يا يک تخت تک نفره و يک تخت دونفره به هم چسبيده مي باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده مي شود .
 • سوئيت Suit: به اتاقي گفته مي شود که قسمت جلوي آن مختص پذيرايي و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضي از هتل ها قسمت پذيرايي در پايين و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلکس ) البته مي توان در سوئيت يک آشپزخانه کوچک نيز داير نمود .
 • آپارتمان Apartment: عبارت است ازيک هال و پذيرايي با يک ، دو و يا سه اتاق خواب که هر کدام داراي دو تخت است . در صورتي که دواتاقه باشد، معمولاً يک اتاق ( دبل ) يک تخت دو نفره و اتاق ديگر توئين، دو تخت يک نفره خواهد داشت .هر آپارتمان يک حمام مشترک و يک آشپزخانه کوچک دارد. در قسمت پذيرايي به تعداد کافي صندلي يا مبل راحتي وجود دارد .
 • استوديو Studio: به اتاق هايي گفته مي شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذيرايي ديده مي شود ولي در صورتي که مبلها يا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد يافت، از اين رو روزها اتاق پذيرايي و شبها اتاق خواب است .البته کاناپه ها طوري ساخته شده اند که مي توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جاي داد. اتاق استوديو حمام نيز دارد، استوديو مي تواند آشپزخانه کوچکي نيز داشته باشد .
 • کانکتد روم Connected Room: دو اتاق تودرتو را مي گويند، هر دو اتاق به راهرو اصلي هتل راه دارد و هر کدام به تنهايي يک اتاق کامل است و حمام جداگانه اي هم دارد، اين دو اتاق به وسيله يک در از وسط به هم متصل است. چنانچه يک خانواده چهار نفره ، چنين اتاقي را درخواست نمايد ، بچه ها در يک اتاق و پدر و مادر در اتاق ديگر اقامت خواهند نمود ، بدون اين که درب راهرو اصلي را باز کنند، دو اتاق از درب وسط مي توانند با هم در ارتباط باشند .
 • کابانا Cabana: اتاقي است هم کف، که پنجره آن به محوطه اي باز مي شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنين اتاقي مي تواند براي تعويض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نمايد .
 • فيستا سوئيت Fiesta Suite: اين نوع سوئيت ها معمولاً درهتل هایي قرار دارند که داراي سالن عروسي است و پس از پايان مجلس عروسي ، براي استراحت و خواب در اختيار عروس و داماد قرار مي گيرد . معمولاً مخارج اين سوئيت قبلاً جزو هزينه هاي مجلس عروسي منظور گرديده و حساب جداگانه اي ندارد .

انواع تخت در هتل

 • اکسترا بد Extra Bed ـ تختخواب تاشو: تختخوابهاى اضافى را اکسترابد مى نامند. اين تختها در طبقات هتل وجود دارد و براساس فرمى که رسپشن به خانه دارى مى دهد، در اختيار اتاقها گذاشته مى شود. اين تختها از نوع تاشو مى باشند و علت اين که بايستى طى صدور فرمى تحويل شود اين است که بابت تخت اضافى، وجه اضافى از مسافر دريافت مى شود که به حساب اتاق منظور مى گردد. از اين فرم نسخه اى نيز به صندوق مى رود تا وجه تخت اضافى به حساب اتاق نوشته شود .
 • تختخواب بچه: مسافرينى که بچه همراه خود دارند، معمولاً نياز به تختخواب بچه دارند، زيرا تختخوابهاى مسافرين براى بچه مناسب نيست و احتمال دارد بچه از روى تختهاى معمولى و مخصوص بزرگسالان به زمين بيفتد. اين نوع تختها طى فرمى که قبلاً اشاره شد به اتاق ، اضافه مى شود و وجه اضافى نيز به حساب منظور مى گردد. تختخواب بچه ، روتشکى مشمع نيز دارد که مانع از رسيدن رطوبت از بچه به تشک مى شود.

انواع سرويس دهی در هتل

 • (O.R) Only Room: يعني اتاق جهت اقامت بدون هيچگونه وعده غذائي.
 • (B.B) Bed & Breakfast: يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه در روز.
 • (H.B) Half Board: يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه و يک وعده نهار يا شام. مثلاً سرويس H.Bدر دبي معمولاً به يک وعده صبحانه و يک وعده نهار اطلاق گرديده در حالي که همان سرويس در ترکيه (منطقه آنتاليا و منطقه درياي اژه) به يک وعده صبحانه و يک وعده شام اطلاق مي گردد.
 • F.B) Full Board): يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه ، يک وعده ناهار و يک وعده شام. در بعضي از هتل ها اين سرويس بصورت سرويس Full board plus يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه ، يک وعده ناهار ، يک وعده شام و نوشيدني ها هنگام صرف ناهار و شام ارائه مي گردد .
 • All Inclusive: يعني اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده هاي غذائي شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و شام و نوشيدني هاي رايگان اين سرويس معمولاً در هتل هاي واقع شده در شهرهاي ساحلي نظير کوش آداسي ، بودروم ، مارماريس ، آنتاليا و . . . ارائه مي گردد و بسته به نوع نوشيدني ارائه شده مثلاً توليد داخل يا خارج کشور و اينکه در چه ساعاتي از شبانه روز ارائه مي گردد داراي واژه هاي متفاوتي است نظير Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive. در بعضي از هتل هائي که چنين سرويسي ارائه مي گردد استفاده رايگان از ورزشهاي آبي از قبيل جت اسکي ، اسکي روي آب ، غواصي ، ماساژ و . . . براي يکبار در طول اقامت جزئي از سرويس مي باشد .

مشتری هتل ها

 • Business Hotels این نوع هتل ها ،بیشترین تعداد را در میان همه ی ها دارند و در درجه اول میزبان مسافران تجاری بوده و در مرکز شهر یا مناطق تجاری واقع شده اند. هتل های بیزینس همچنین ، مقصد گروه های توری و یا توریست های تنها می باشند. امکانات مهمان ها در این هتل ها شامل؛ روزنامه های روز و قهوه، صبحانه و تلفن محلی رایگان.
 • Airport Hotels به طور معمول تجار را و همچنین مسافران بین راهی و کسانی که شب را می خواهند بمانند و بعد به سفر ادامه دهند و یا کسانی که پروازشان کنسل شده و یا حتی کارکنان هواپیما ،را هدف قرار می دهند.
 • Suite Hotels این نوع از هتل ها در حال حاضر در صنعت هتل داری ، بسیار رو به رشدند و مطابق آخرین متد های روز پیشرفت می کنند. این هتل ها دارا اتاق نیشمن و اتاق خواب به صورت تفکیک شده دارند . افراد حرفه ای اعم از مدیران مالی ، وکلا ،و تجار ، بیشتر جذب این هتل ها میشوند. چرا که به راحتی می توانند در فضاهای جداگانه کار و استراحت کنند.
 • Extended Stay Hotels تقریبا شبیه هتل سوئیت ها هستند. اما یک آشپزخانه و امکانات آشپزی اضافه تر دارند و برای کسانی مناسب است که میخواهند بیشتر از یک هفته بمانند و نمیخواهند از امکانات هزینه بر هتل استفاده کنند.
 • Serviced Apartments مناسب اقامت طولانی و یا حتی دائمی است و مسافر ،اجاره نامهای را امضا میکند که از حداقل یک ماه تا یک سال اقامت داشته باشند.خانه ها شمال اتاق نشیمن،بالکن شخصی،اتاق خواب،ماشین رختشویی و لوازم آشپزخانه هستند و هفته ای یک بار تمیزکار اتاق را نظافت می کند.
 • Resort Hotels در کوه یا جزیره و یا هر جای عجیب دیگری که خارج از شهر باشد ، واقع شده اند.این هتل ها دارای امکانات تفریحی از قبیل زمین تنیس،گلف ،اسکی و شنا هستند و تجربه ای خاص و به یاد ماندنی برای مسافر به ارمغان می آورند
 • Bed and Breakfast / Homestays شامل خانه هایی با چند اتاق است که مالک هتل در همانجا اقامت دارد و مسئول سرو صبحانه است.
 • Timeshare / Vacation Rentals اقامت در این هتل ها به صورتی است که مهمان ها ،برای مدت زمان خاصی مالک محل اقامتشان هستند
 • Casino Hotels هتل هایی هستند که مخصوص شرطبندی و قمار اند و غذا ها و نوشیدنی های لوکس در آنها سرو می شود.
 • Conference and Convention Centres تمرکز این هتل ها بر روی ملاقات های کاریی و کنفرانس ها است و مخصوص کسانی است که در کنفرانس شرکت کرده اند و می خواهند شب را هم بمانند. امکانات ویدئو کنفرانس ،تجهیزات دیداری شنیداری ،خدمات تجاری و آرایش قابل تنظیم و راحت صندلی ها است و بیشتر خارج ار کلان شهر ها دائر هستند و امکانات تفریحی مانند گلف و تنیس و شنا هم دارند.

رده بندی سن مسافران در هتل

 • بزرگسال Adult افراد بيش از 12 سال و با علامت اختصاري ADL نشان داده مي شود .
 • اطفال 2-6 سال Child کودکاني هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمي يابد و با علامت اختصاري CHD2-6 نشان داده مي شود .
 • اطفال 6-12 سال Child کودکاني هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت از نوع سفري اختصاص مي يابد و با علامت اختصاري CHD6-12 نشان داده مي شود .
 • نوزاد Infant کودکان زير دوسال که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمي يابد و با علامت اختصاري INF نشان داده مي شود .

رزرو هتل در Booking.com

هنگامی که از سایت Booking.com هتلی رزرو می نمایید، هزینه اقامت در هتل از کارت اعتباری شما و یا آژانس مسافرتی رزرو کننده کسر نخواهد شد و هتل در هنگام اقامت شما به صورت حضوری آن را از شما دریافت خواهد کرد و مبلغ مورد نظر در کارت اعتباری از حالت بلوکه خارج خواهد شد.
از آنجا که در صورت عدم رفتن شما به هتل این مبلغ از حساب آژانس کسر خواهد شد، آژانس مسافرتی این مبلغ را از شما گرفته و نزد خود نگه می دارد تا زمانی که شما برگشته و به شما عودت می دهد. بنابراین شما علاوه براین که یک بار هزینه اقامتتان را به آژانس پرداخت می نمایید که هنگام برگشت به شما عودت داده شود، یکبار نیز در هتل باید آن را پرداخت نمایید.

رزرو هتل در Booking.com برای چه کسانی مناسب می باشد؟

رزرو هتل در این سایت برای افراد مقیم خارج از کشور که دارای کارت اعتباری هستند مناسب و مقرون به صرفه می باشد زیرا در هنگام رزرو هتل مبلغ از حسابشان بلوکه می شود و در زمان اقامت مبلغ را پرداخت نموده و حسابشان از حالت بلوکه خارج خواهد شد. اما برای افراد داخل کشور که کارت اعتباری ندارند و باید از طریق آژانس مسافرتی هتل را رزرو نمایند مناسب نمی باشد زیرا باید مبلغ را به آژانس پرداخت نمایند تا زمانی که برمی گردند و مبلغ به آنها عودت داده شود، همچنین باید در زمان اقامت نیز مجدداً هزینه هتل را پرداخت نمایند.
بنابراین با اینکه ممکن است شما هتلی را باقیمت کمتری در سایت Booking.com بیابید در صورتی که دارای کارت اعتباری نمی باشید مقرون بصرفه نمی باشد که از آن سایت رزروی را انجام دهید.

هتل هاي ارزان و هتلهاي گران

هتل های مرکز شهرها و یا نزدیک به مراکز شهرها معمولاً به دلیل صرفه جویی در هزینه تاکسی گران تر از سایر هتل ها هستند.

هتل های زنجیره ای یا هتلهای تک

هتل زنجیره ای به هتل هایی گفته می شود که متعلق به یک شرکت و در قالب یک برند هستند ، همانند هتل های هیلتون ، هایت ، شرایتون، جمیرا... معمولاً از یک سبک و رویه در رزرواسیون و پذیرایی از میهمانان پیروی می کنند.
اگر در شرایط موقعیت مکانی یکسان هتل ها را مقایسه می کنید و از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند ، هتل زنجیره ای رزرو کنید بهتر است ، چون آنها به صورت سیستماتیک اطلاعات رزرو اقامت شما را ذخیره می کنند و در مسافرت های بعدی به هتل های آنان در شهرهای مختلف دنیا، لحاظ می کنند.

در رتبه بندی جدیدی که شرکت توسعه و بازاریابی گردشگری MKG ارائه داده است، گروه هتل های اینترکانتیننتال (IHG) به عنوان اولین گروه، آکور (Accor) به عنوان اولین اپراتور هتل و هالیدی این به عنوان اولین برند هتلداری دنیا معرفی شده اند.
اکثر گروه هتل های پیشرو در دنیا و برندهای برتر در عرضه هتل های خود، رشد داشته اند، اما به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی مواجه بوده اند. بریتانیا برتری خود را حفظ و چین نیز خود را به عنوان یک عنصر کلیدی در صنعت هتلداری معرفی کرده است. یکی از مهمترین چالش هایی که برترین هتلهای دنیا در سال های اخیر با آن مواجه بوده اند، گسترش سیستم های توزیع جهانی هتل و گرایش مسافران به رزرو هتل از طریق وبسایت های معتبر گردشگری بوده است. گروه هتل های بزرگ باید بتوانند ارتباط عمیق تری با سیستم های توزیع جهانی هتل ها و وبسایت های پرطرفدار گردشگری برقرار کنند.
طبق گفته جورج پنایوتیس مدیر عامل گروه MKG گروه هتل ها برای ورود به بازارهای جدید با هم رقابت می کند، اما تغییرات زیادی در هتل های بالای جدول ایجاد نشده است. اینترکنتیننتال به لطف رشد قابل ملاحظه برند هالیدی این، جایگاه مسلم خود را حفظ کرده است و و هیلتون با رشد هتل هایش در ۲ سال اخیر در جایگاه دوم قرار گرفته است که این جایگاه در سال گذشته متعلق به Wyndham بود. ماریوت با توسعه هتل هایش در خارج از آمریکا توانسته است جایگاه خود را به عنوان سومین گروه هتل، تثبیت کند و در میان ۴ گروه هتلی قرار گیرد که تعداد اتاق هایش بیش از ۶۰۰۰۰۰ است.
گروه هتل های Choice با کمک برند Comfort Inn که از سال ۲۰۱۲ تا کنون رشد قابل ملاحظه ای داشته است در جایگاه پنجم، بالاتر از گروه هتل های Accor قرار گرفت و هتل آکور با به کارگیری سیستم های مدیریت هتل و ارتقای نمایندگی های خود، توانسته است با ۳۳۶۸۰۰ اتاق، خود را به عنوان اولین مجری هتل در سرتاسر دنیا معرفی کند.
پایین جدول شاهد تغییرات چشمگیری نبود، فقط گروه هتل های Starwood و Best Western رشد قابل ملاحظه ای داشتند و گروه هتل های Carlson نیز رشد خوبی را در سال ۲۰۱۳ تجربه نکرد.
همانطوری که در جدول ملاحظه می فرمایید گروه هتل های چینی Home Inns با ۲۱ درصد رشد، بیشترین میزان رشد را در میان ۱۰ گروه هتل برتر دنیا به خود اختصاص داده است و اگر به همین ترتیب پیش برود، به زودی در میان ۳ گروه هتل نخست قرار می گیرد.

گروه هتل های پیشرو در سالهای اخیر برای جذب برندهای مختلف هتل به رقابت پرداخته اند. بر اساس رتبه بندی برترین برندها، هالیدی این در جایگاه نخست و Best Western که با متحد کردن برندهای مختلف تحت پوشش خود، سالها در رتبه اول قرار داشت، در جایگاه دوم قرار گرفت. با این وجود این برند به لحاظ میزان رشد در آمریکا رتبه نخست را دارد.
برند Ibis با یکپارچه کردن برند های Etap و All Seasons رشد چشم گیری داشت و در طول یکسال، ۷ پله صعود کرد و بالاتر از برند چینی Home Inns قرار گرفت. کاهش عرضه هتل های Days Inn در بازار داخلی(آمریکا) باعث شد رشد منفی را در این سال تجربه کند. Crowne Plaza نیز با هدف به دست آوردن سهم بیشتری از بازار گردشگری ، MICE توسعه قابل ملاحظه ای داشته است. طبق گفته جورج پنایوتیس در سال ۲۰۱۳ ما شاهد رقابت گروه هتل های پیشرو برای یکپارچه کردن برندها و ایجاد برندهای قوی تر و افزایش تعداد هتل هایشان بوده ایم. هالیدی این و Ibisدر این کار موفق عمل کردند و برندهای قوی تری را ایجاد کردند
چه زمانی با قیمت مناسب هتل رزرو کنیم؟
هرچه زودتر از موعد سفر هتل را رزرو نمایید قیمت های پایین تری پیدا خواهید کرد و مشمول تخفیف در پرداخت زودتر خواهید شد. اما حتماً به شرایط کنسلی و تاریخ کنسلی هتل دقت فرمایید که زمان کافی برای کنسل یا تغییر تاریخ داشته باشید و مشمول جریمه نشوید.

قیمتی که در سایتها اعلام می شود شامل کدام خدمات هتل است؟
معمولاً خدمات شامل قیمت اتاق، در توضیحات هر اتاق نوشته می شود ، در سایت آتالند با کلیک بر روی دکمه خدمات اتاق می توانید خدمات مشمول قیمت را ملاحظه فرمایید.

ده هتل برتر جهان از نظر کاربران Tripadvisor

 • هتل گراند کرانِنهُلف Grand Hotel kronenhof در سویس
 • آپر هاوس The upper House در چین
 • گیلی لنکانفوشی مالدیوز Gili Lankanfushi Maldives در مالدیو
 • نایارا هتل Nayara Hotel, Spa & Garden در کاستاریکا
 • اوبری یودایویلاس The Oberoi Udaivilas در هند
 • کاسا گانگوتنا Casa Gangotena در اکوادور
 • لیندوس بلو Lindos Blu در یونان
 • اس تی. رجیس پونتا میتا ریزورت The St. Regis Punta Mita Resort در مکزیک
 • هتل اوبریو مومبای The Oberoi Mumbai در هند
 • ترامپ اینتر نشنال هتل trump International Hotel & Tower Toronto در اونتاریو
ما روزانه قیمت های هتل ها را به روز می نماییم تا اطمینان دهیم که شما هنگامی که توسط ما هتلی را رزرو می نمایید قیمت های پایینی را پرداخت نموده اید. ما شما را متقاعد می نماییم که هتل خود را با ارزان ترین نرخ رزرو نموده اید، اگر شما قیمتی از این ارزانتر یافتید ما اختلاف قیمت را به شما پرداخت می نماییم. این کار بهترین ضمانت قیمت ما می باشد و این فقط یکی از راه هایی است که آتالند به شما کمک خواهد نمود تا بهترین هتل را بیابید.
اطمینان می یابید که آتالند هرگز در قیمت شکست نخواهد خورد.
قیمت تا روز قبل از ورود به هتل بررسی خواهد شد.
رزرواسیون در بیش از 240000 هتل در سراسر دنیا انجام خواهد شدبازپرداخت به سرعت انجام می شود اگرچه بانک شما 30 روز به طول می انجامد تا این فرایند را به انجام برساند.
تعاریف مربوط به رزواسیون
رزرو : هرگونه نگهداری و اختصاص مکان ( اتاق، سوئیت، آپارتمان و …) در هتل، برای مدت زمان مشخص رزرو نامیده می شود.
متقاضی رزرو: فردی که شخصاً یا به نمایندگی از شخص دیگری با مراجعه مستقیم و یا کتباً از طریق ارسال نامه، نمابر و یا از طریق امکانات اینترنتی و وب سایت تقاضای رزرو اتاق برای مدت زمان مشخص نماید.
پذیرنده رزرو: مدیر هتل و یا نماینده قانونی وی که اجازه انجام رزرو در هتل را دارد و مسئول و مجاز به تایید و یا امضای برگ رزرو است.
موضوع رزرو: عبارت است از محلی که مهمان در تاسیسات گردشگری (اقامتی) اسکان خواهد یافت؛ شامل اتاق ، سوئیت ، آپارتمان و … که در تقاضای رزرو متقاضی قید شده است.
مدت و زمان رزرو : تاریخ ورود مهمان که بعد از ساعت 15 روز ورود شروع شده و تا قبل از ساعت 12 روز خروج ادامه خواهد داشت.
مبلغ رزرو (پیش پرداخت): وجه نگهداری مکان، به عنوان پیش پرداخت به صورت علی الحساب و معمولاً معادل هزینه یک شب اقامت خواهد بود که می بایست توسط متقاضی به حساب هتل واریز و رسید آن جهت صدور برگ رزرو به بخش رزرواسیون هتل نمابر یا تحویل شود.
واچر (تائیدیه رزرو) : هرگونه تایید مکتوب و یا رسید الکترونیکی که توسط پذیرنده رزرو به شخص متقاضی رزرو (چاپی، ایمیلی و پیامکی) تحویل داده شود واچر گویند که می بایست حتما ً ممهور به مهر هتل و یا از طریق کانال های رسمی الکترونیکی هتل بوده و کلیه مشخصات رزرو از جمله موضوع رزرو، نام میهمان، مبلغ پیش پرداخت، تاریخ ورود و خروج و … در آن قید شده و دارای شماره و تاریخ باشد.
(H.B) Half Board يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه و يک وعده نهار يا شام. مثلاً سرويس H.Bدر دبي معمولاً به يک وعده صبحانه و يک وعده نهار اطلاق گرديده در حالي که همان سرويس در ترکيه (منطقه آنتاليا و منطقه درياي اژه) به يک وعده صبحانه و يک وعده شام اطلاق مي گرددF.B) Full Board) يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه ، يک وعده ناهار و يک وعده شام. در بعضي از هتل ها اين سرويس بصورت سرويس Full board plus يعني اتاق جهت اقامت همراه با يک وعده صبحانه ، يک وعده ناهار ، يک وعده شام و نوشيدني ها هنگام صرف ناهار و شام ارائه مي گردد .
All Inclusiveيعني اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده هاي غذائي شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و شام و نوشيدني هاي رايگان اين سرويس معمولاً در هتل هاي واقع شده در شهرهاي ساحلي نظير کوش آداسي ، بودروم ، مارماريس ، آنتاليا و . . . ارائه مي گردد و بسته به نوع نوشيدني ارائه شده مثلاً توليد داخل يا خارج کشور و اينکه در چه ساعاتي از شبانه روز ارائه مي گردد داراي واژه هاي متفاوتي است نظير Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive. در بعضي از هتل هائي که چنين سرويسي ارائه مي گردد استفاده رايگان از ورزشهاي آبي از قبيل جت اسکي ، اسکي روي آب ، غواصي ، ماساژ و . . . براي يکبار در طول اقامت جزئي از سرويس مي باشد .
مشتری هتل ها
Business Hotels این نوع هتل ها ،بیشترین تعداد را در میان همه ی ها دارند و در درجه اول میزبان مسافران تجاری بوده و در مرکز شهر یا مناطق تجاری واقع شده اند. هتل های بیزینس همچنین ، مقصد گروه های توری و یا توریست های تنها می باشند. امکانات مهمان ها در این هتل ها شامل؛ روزنامه های روز و قهوه، صبحانه و تلفن محلی رایگان.
Airport Hotels به طور معمول تجار را و همچنین مسافران بین راهی و کسانی که شب را می خواهند بمانند و بعد به سفر ادامه دهند و یا کسانی که پروازشان کنسل شده و یا حتی کارکنان هواپیما ،را هدف قرار می دهند.
Suite Hotels این نوع از هتل ها در حال حاضر در صنعت هتل داری ، بسیار رو به رشدند و مطابق آخرین متد های روز پیشرفت می کنند. این هتل ها دارا اتاق نیشمن و اتاق خواب به صورت تفکیک شده دارند . افراد حرفه ای اعم از مدیران مالی ، وکلا ،و تجار ، بیشتر جذب این هتل ها میشوند. چرا که به راحتی می توانند در فضاهای جداگانه کار و استراحت کنند.
Extended Stay Hotels تقریبا شبیه هتل سوئیت ها هستند. اما یک آشپزخانه و امکانات آشپزی اضافه تر دارند و برای کسانی مناسب است که میخواهند بیشتر از یک هفته بمانند و نمیخواهند از امکانات هزینه بر هتل استفاده کنند.
Serviced Apartments مناسب اقامت طولانی و یا حتی دائمی است و مسافر ،اجاره نامهای را امضا میکند که از حداقل یک ماه تا یک سال اقامت داشته باشند.خانه ها شمال اتاق نشیمن،بالکن شخصی،اتاق خواب،ماشین رختشویی و لوازم آشپزخانه هستند و هفته ای یک بار تمیزکار اتاق را نظافت می کند.
Resort Hotels در کوه یا جزیره و یا هر جای عجیب دیگری که خارج از شهر باشد ، واقع شده اند.این هتل ها دارای امکانات تفریحی از قبیل زمین تنیس،گلف ،اسکی و شنا هستند و تجربه ای خاص و به یاد ماندنی برای مسافر به ارمغان می آورند
Bed and Breakfast / Homestays شامل خانه هایی با چند اتاق است که مالک هتل در همانجا اقامت دارد و مسئول سرو صبحانه است.
Timeshare / Vacation Rentals اقامت در این هتل ها به صورتی است که مهمان ها ،برای مدت زمان خاصی مالک محل اقامتشان هستند
Casino Hotels هتل هایی هستند که مخصوص شرطبندی و قمار اند و غذا ها و نوشیدنی های لوکس در آنها سرو می شود.Conference and Convention Centres تمرکز این هتل ها بر روی ملاقات های کاریی و کنفرانس ها است و مخصوص کسانی است که در کنفرانس شرکت کرده اند و می خواهند شب را هم بمانند. امکانات ویدئو کنفرانس ،تجهیزات دیداری شنیداری ،خدمات تجاری و آرایش قابل تنظیم و راحت صندلی ها است و بیشتر خارج ار کلان شهر ها دائر هستند و امکانات تفریحی مانند گلف و تنیس و شنا هم دارند.
سن مسافر
بزرگسال Adult افراد بيش از 12 سال و با علامت اختصاري ADL نشان داده مي شود .
اطفال 2-6 سال Child کودکاني هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمي يابد و با علامت اختصاري CHD2-6 نشان داده مي شود .
اطفال 6-12 سال Child کودکاني هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت از نوع سفري اختصاص مي يابد و با علامت اختصاري CHD6-12 نشان داده مي شود .
نوزاد Infant کودکان زير دوسال که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمي يابد و با علامت اختصاري INF نشان داده مي شود .
رزرو هتل در Booking.com
هنگامی که از سایت Booking.com هتلی رزرو می نمایید، هزینه اقامت در هتل از کارت اعتباری شما و یا آژانس مسافرتی رزرو کننده کسر نخواهد شد و هتل در هنگام اقامت شما به صورت حضوری آن را از شما دریافت خواهد کرد و مبلغ مورد نظر در کارت اعتباری از حالت بلوکه خارج خواهد شد.
از آنجا که در صورت عدم رفتن شما به هتل این مبلغ از حساب آژانس کسر خواهد شد، آژانس مسافرتی این مبلغ را از شما گرفته و نزد خود نگه می دارد تا زمانی که شما برگشته و به شما عودت می دهد. بنابراین شما علاوه براین که یک بار هزینه اقامتتان را به آژانس پرداخت می نمایید که هنگام برگشت به شما عودت داده شود، یکبار نیز در هتل باید آن را پرداخت نمایید.
رزرو هتل در Booking.com برای چه کسانی مناسب می باشد؟
رزرو هتل در این سایت برای افراد مقیم خارج از کشور که دارای کارت اعتباری هستند مناسب و مقرون به صرفه می باشد زیرا در هنگام رزرو هتل مبلغ از حسابشان بلوکه می شود و در زمان اقامت مبلغ را پرداخت نموده و حسابشان از حالت بلوکه خارج خواهد شد. اما برای افراد داخل کشور که کارت اعتباری ندارند و باید از طریق آژانس مسافرتی هتل را رزرو نمایند مناسب نمی باشد زیرا باید مبلغ را به آژانس پرداخت نمایند تا زمانی که برمی گردند و مبلغ به آنها عودت داده شود، همچنین باید در زمان اقامت نیز مجدداً هزینه هتل را پرداخت نمایند.
بنابراین با اینکه ممکن است شما هتلی را باقیمت کمتری در سایت Booking.com بیابید در صورتی که دارای کارت اعتباری نمی باشید مقرون بصرفه نمی باشد که از آن سایت رزروی را انجام دهید.
هتل هاي ارزان و هتلهاي گران
هتل های مرکز شهرها و یا نزدیک به مراکز شهرها معمولاً به دلیل صرفه جویی در هزینه تاکسی گران تر از سایر هتل ها هستند.
هتل های زنجیره ای یا هتلهای تک
هتل زنجیره ای به هتل هایی گفته می شود که متعلق به یک شرکت و در قالب یک برند هستند ، همانند هتل های هیلتون ، هایت ، شرایتون، جمیرا... معمولاً از یک سبک و رویه در رزرواسیون و پذیرایی از میهمانان پیروی می کنند.
اگر در شرایط موقعیت مکانی یکسان هتل ها را مقایسه می کنید و از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند ، هتل زنجیره ای رزرو کنید بهتر است ، چون آنها به صورت سیستماتیک اطلاعات رزرو اقامت شما را ذخیره می کنند و در مسافرت های بعدی به هتل های آنان در شهرهای مختلف دنیا، لحاظ می کنند.
در رتبه بندی جدیدی که شرکت توسعه و بازاریابی گردشگری MKG ارائه داده است، گروه هتل های اینترکانتیننتال (IHG) به عنوان اولین گروه، آکور (Accor) به عنوان اولین اپراتور هتل و هالیدی این به عنوان اولین برند هتلداری دنیا معرفی شده اند.
اکثر گروه هتل های پیشرو در دنیا و برندهای برتر در عرضه هتل های خود، رشد داشته اند، اما به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی مواجه بوده اند. بریتانیا برتری خود را حفظ و چین نیز خود را به عنوان یک عنصر کلیدی در صنعت هتلداری معرفی کرده است. یکی از مهمترین چالش هایی که برترین هتلهای دنیا در سال های اخیر با آن مواجه بوده اند، گسترش سیستم های توزیع جهانی هتل و گرایش مسافران به رزرو هتل از طریق وبسایت های معتبر گردشگری بوده است. گروه هتل های بزرگ باید بتوانند ارتباط عمیق تری با سیستم های توزیع جهانی هتل ها و وبسایت های پرطرفدار گردشگری برقرار کنند.
طبق گفته جورج پنایوتیس مدیر عامل گروه MKG گروه هتل ها برای ورود به بازارهای جدید با هم رقابت می کند، اما تغییرات زیادی در هتل های بالای جدول ایجاد نشده است. اینترکنتیننتال به لطف رشد قابل ملاحظه برند هالیدی این، جایگاه مسلم خود را حفظ کرده است و و هیلتون با رشد هتل هایش در ۲ سال اخیر در جایگاه دوم قرار گرفته است که این جایگاه در سال گذشته متعلق به Wyndham بود. ماریوت با توسعه هتل هایش در خارج از آمریکا توانسته است جایگاه خود را به عنوان سومین گروه هتل، تثبیت کند و در میان ۴ گروه هتلی قرار گیرد که تعداد اتاق هایش بیش از ۶۰۰۰۰۰ است.
گروه هتل های Choice با کمک برند Comfort Inn که از سال ۲۰۱۲ تا کنون رشد قابل ملاحظه ای داشته است در جایگاه پنجم، بالاتر از گروه هتل های Accor قرار گرفت و هتل آکور با به کارگیری سیستم های مدیریت هتل و ارتقای نمایندگی های خود، توانسته است با ۳۳۶۸۰۰ اتاق، خود را به عنوان اولین مجری هتل در سرتاسر دنیا معرفی کند.
پایین جدول شاهد تغییرات چشمگیری نبود، فقط گروه هتل های Starwood و Best Western رشد قابل ملاحظه ای داشتند و گروه هتل های Carlson نیز رشد خوبی را در سال ۲۰۱۳ تجربه نکرد.
همانطوری که در جدول ملاحظه می فرمایید گروه هتل های چینی Home Inns با ۲۱ درصد رشد، بیشترین میزان رشد را در میان ۱۰ گروه هتل برتر دنیا به خود اختصاص داده است و اگر به همین ترتیب پیش برود، به زودی در میان ۳ گروه هتل نخست قرار می گیرد.
گروه هتل های پیشرو در سالهای اخیر برای جذب برندهای مختلف هتل به رقابت پرداخته اند. بر اساس رتبه بندی برترین برندها، هالیدی این در جایگاه نخست و Best Western که با متحد کردن برندهای مختلف تحت پوشش خود، سالها در رتبه اول قرار داشت، در جایگاه دوم قرار گرفت. با این وجود این برند به لحاظ میزان رشد در آمریکا رتبه نخست را دارد.
برند Ibis با یکپارچه کردن برند های Etap و All Seasons رشد چشم گیری داشت و در طول یکسال، ۷ پله صعود کرد و بالاتر از برند چینی Home Inns قرار گرفت. کاهش عرضه هتل های Days Inn در بازار داخلی(آمریکا) باعث شد رشد منفی را در این سال تجربه کند. Crowne Plaza نیز با هدف به دست آوردن سهم بیشتری از بازار گردشگری ، MICE توسعه قابل ملاحظه ای داشته است. طبق گفته جورج پنایوتیس در سال ۲۰۱۳ ما شاهد رقابت گروه هتل های پیشرو برای یکپارچه کردن برندها و ایجاد برندهای قوی تر و افزایش تعداد هتل هایشان بوده ایم. هالیدی این و Ibisدر این کار موفق عمل کردند و برندهای قوی تری را ایجاد کردند
چه زمانی با قیمت مناسب هتل رزرو کنیم؟
هرچه زودتر از موعد سفر هتل را رزرو نمایید قیمت های پایین تری پیدا خواهید کرد و مشمول تخفیف در پرداخت زودتر خواهید شد. اما حتماً به شرایط کنسلی و تاریخ کنسلی هتل دقت فرمایید که زمان کافی برای کنسل یا تغییر تاریخ داشته باشید و مشمول جریمه نشوید.
قیمتی که در سایتها اعلام می شود شامل کدام خدمات هتل است؟
معمولاً خدمات شامل قیمت اتاق، در توضیحات هر اتاق نوشته می شود ، در سایت آتالند با کلیک بر روی دکمه خدمات اتاق می توانید خدمات مشمول قیمت را ملاحظه فرمایید.
ده هتل برتر جهان از نظر کاربران Tripadvisor
1. هتل گراند کرانِنهُلف Grand Hotel kronenhof در سویس
2. آپر هاوس The upper House در چین
3. گیلی لنکانفوشی مالدیوز Gili Lankanfushi Maldives در مالدیو
4. نایارا هتل Nayara Hotel, Spa & Garden در کاستاریکا
5. اوبری یودایویلاس The Oberoi Udaivilas در هند
6. کاسا گانگوتنا Casa Gangotena در اکوادور
7. لیندوس بلو Lindos Blu در یونان
8. اس تی. رجیس پونتا میتا ریزورت The St. Regis Punta Mita Resort در مکزیک
9. هتل اوبریو مومبای The Oberoi Mumbai در هند
10. ترامپ اینتر نشنال هتل trump International Hotel & Tower Toronto در اونتاریو
هتل های شهرها