بلیط هواپیمای قشم

1
0
0

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیمای قشم

برای رزرو بلیط هواپیمای قشم در باکس بالا، ابتدا مبدا و مقصد و سپس تاریخ ( رفت و برگشت و یا رفت) و تعداد افراد را مشخص کرده و بر روی علامت جستجو کلیک نمایید. (دقت نمایید در هنگام خرید بلیط، سن نوزاد – زیر 2 سال – و سن کودکان – 2 تا 12 سال – را به درستی وارد نمایید)

فرودگاه بین المللی منطقه آزاد قشم

فرودگاه بین المللی قشم که با نام “فرودگاه دیرستان” در نزدیکی روستای دَیرِستان در مرکز جزیره قشم نیز شناخته می شود، یکی از ۵ فرودگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران می باشد که در سال ۱۳۷۶ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون روزانه با بیش از ۱۰ پرواز داخلی و خارجی در مسیرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و دبی یکی از فرودگاههای بزرگ جنوب کشور محسوب می شود.

پرواز ایرلاین های مهم به فرودگاه قشم

پروازها به مقصد قشم توسط هواپیمایی های قشم ایر،ماهان، ایران ایر، معراج و هواپیمایی آتا صورت می گیرد . پروازهای فرودگاه قشم از تهران به جزیره قشم و از قشم به تهران همه روزه برقرار است اما پرواز به شهرهایی چون مشهد و اصفهان ، تنها دو روز در هفته انجام می شود.

هواپیمایی قشم یکی از هواپیمایی های دولتی ایرانی است که در سال ۱۳۷۲ با اجاره نمودن هواپیما فعالیت پروازی خود را با نام فراز قشم شروع کرد. این شرکت در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید.شرکت هواپیمایی قشم علاوه بر انجام پروازهای داخلی، عتبات عالیات و دمشق، پروازهای خارجی به مقاصد دبی، شارجه، راس الخیمه، منامة بحرین و همچنین بانکوک را برقرار نموده است.

قوانین هواپیمایی قشم در فرودگاه

ساعاتی که بر روی بلیط یا رسید مسافر درج شده، ساعت حرکت هواپیماست. هیچ پروازی به علت عدم حضور مسافر در زمان مقرر به تاخیر نمی افتد و در اینگونه موارد هیچگونه مسئولیتی پذیرفته نخواهد شد. بنابراین توصیه میشود در پروازهای داخلی 1 ساعت و 30 دقیقه قبل از زمان پرواز به باجه پذیرش مراجعه کنید و توجه داشته باشید که باجه های پرواز در پروازهای داخلی 20 دقیقه قبل از زمان پرواز بسته میشوند.

قوانین حمل بار در هواپیما

مسافرين محترم مي توانند اشياء ذيل را بعنوان بار دستي مجاز حمل نمايند

- يك پالتو ،شال (شنل) يا پتو، يك چتريا عصا، يك كيف دستي زنانه يا مردانه، مقدار متناسبي نشريه يا يك كتاب جيبي، يك دوربين عكاسي كوچك يا دوربين شكاري، گهواره كوچك دستي و غذاي كودك، صندلي تاشو وعصاي بيمار، يك دستگاه لپ تاپ

به دلايل ايمني ، اشياء خطرناك مندرج در ذيل ، نبايد در جامدان مسافر حمل شوند

- گازهاي متراكم شده ( با انجماد بالا ، قابل اشتعال ،غير قابل اشتعال و سمي ) مانند بوتان ، اكسيژن ،نيتروژن مايع ، سيلندر اكسيژن تنفسي

- مواد خورنده مانند اسيدها، مواد قليايي، جيوه اي وباطري هاي حاوي اسيد مايع

- مواد منفجره ، مهمات ، مواد آتش بازي و نور افشاني

- مواد يا مايعات قابل اشتعال مانند گاز فندك ، كبريت ، رنگ ، تينرها و مواد محترقه

- مواد راديواكتيو كيفهاي دستي و يا چمدانهاي مجهز به سيستمهاي هشدار دهنده

- مواد اكسيد كننده مانند پودر سفيد كننده ، پروكسيدها

- سموم و مواد عفوني مانند حشره كشها ، نابود كننده علفهاي هرز و ميكروبهاي زنده آزمايشگاهي

- سايركالاهاي خطرناك مانند مواد مغناطيسي ، مضر و حساسيت زا

*مسافر مجاز است داروها و لوازم آرايشي به مقدار محدود و مورد نياز در طي سفر حمل نمايد ، مانند اسپرهاي مو، عطر وداروهاي حاوي الكل . حمل بسياري از اين مواد بصورت محموله هوايي و در بسته بندي مناسب تحت مقررات بارامكان پذير مي باشد .

قوانین مربوط به کودکان در هواپیمایی قشم

- آن دسته از مسافرين پروازهاي هواپیمایی قشم كه كمتر از 2 سال سن داشته باشند ، تحت عنوان طفل شناسائي شده و بدون امكان رزرو جا ( صندلي ) حداكثر 10% از بهاي مسير مسافرت را پرداخت مي نمايند. همچنين 10 كيلوگرم بار مجاز براي اين مسافر توسط هواپیمایی قشم به صورت مجاني حمل خواهد شد.

- مسافرين بالاتر از 2 سال و كمتر از 12 سال تمام ، تحت عنوان كودك با حق رزرو جا ( صندلي ) حداكثر 50%در پروازهاي داخلي و%75 درپروازهاي بين المللي بهاي بليط مسير مسافرت را پرداخت مي نمايند و مانند يك مسافر بزرگسال مجاز به حمل 30 كيلوگرم بار توسط هواپیمایی قشم خواهند بود.

- مسافرين بين 5 تا 12 سال سن، مي توانند در مسيرهاي پروازي هواپیمایی قشم بدون حضور همراه در سفر، مسافرت نمايند. صدور بليط براي اين گروه از مسافران تنها با تكميل فرم كودك بدون همراه و امضا آن توسط ولي ، يا ارائه مدرك مثبته به عنوان قيم كودك و نيز با ارائه وكالتنامه رسمي از طرف ولي يا قيم به شخص ثالث صورت خواهد پذيرفت. اگر مسير پروازي كودك رفت و برگشتي باشد، به دليل احتمال عدم حضور ولي يا قيم و يا شخص تعيين شده در مقصد، تكميل فرم مربوط جهت برگشت كودك در دفتر صادركننده بليط در مبدا و درج مهر دفتر صادر كننده الزامي است.

چه کسانی نیاز به مجوز پزشکی برای پرواز دارند

- مسافريني كه بيماري هاي مسري و واگيردار دارند.

- مسافريني كه به دليل بيماري يا شرايط فيزيكي ، رفتارهاي غير طبيعي و نا معمول نشان مي دهند كه راحتي و امنيت ديگر مسافران و يا خدمه را بر هم مي زنند و يا خطري براي امنيت و نظم پرواز محسوب مي گردند.

- مسافريني كه به تجهيزات ويژه جهت حفظ سلامت خود در حين پرواز نیاز دارند.

- مسافريني كه نمیتوانند از صندلی های معمولی هواپیما استفاده کنند.

- مسافرين باردار در مواردي كه مربوط به بارداري هاي با شرايط خاص مي گردند.

يك نسخه از اين مجوز بايد 48 ساعت قبل از پرواز به آژانس مورد نظر ارايه گردد. نسخه ديگري هم بايد به كاركنان هواپیمایی قشم در بخش پذيرش تحويل داده شود.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

قشم آب وهوایی گرم و مرطوب دارد و زمستان و اواسط بهار حسابی پرطرفدار می شود. برای خرید بلیط قشم در این زمان ها باید کمی زودتر اقدام کنید. در تابستان و حتی اوایل پاییز، سفر به این جزیره دوست داشتنی، به دلیل گرمای بیش از حد هوا کمی سخت است. اما در این روزها بلیط هواپیمای قشم را راحت تر و ارزان تر پیدا می کنید.

پروازهای چارتری قشم

نوع پروازها در کنار قیمت آنها در لیست بلیط ها هنگامی که جستجو می کنید نوشته شده است ، معمولا پروازهای چارتری در حقیقت صندلی های اجاره شده توسط آژانس های مسافرتی می باشند که به منظور فروش همراه تور استفاده می شود ، در بعضی مواقع نیزبه تنهایی فروش می رود ، باید دقت کنید که پروازهای چارتری قابل تغییر نام و یا کنسلی نمی باشند ، لذا در هنگام خرید آنها بایستی دقت فرمائید .

پروازهای سیستمی قشم

پروازهای منظمی که در برنامه خطوط هواپیمایی وجود دارد و طبق جدول زمانبندی طولانی مدت توسط ایرلاین ها اجرا می شود . این پروازها مطابق قوانین و مقررات هر ایرلاین قابل تغییر و عودت در زمان معین می باشد .

درباره سفر به قشم بیشتر بدانیم

علاوه بر بلیت هواپیمای قشم ، شما می توانید هتل های قشم را نیز به صورت آنلاین از سایت آتالند رزرو فرمائید. همچنین اطلاعات سفر به قشم و دیدنی های قشم به همراه رستوران های قشم به صورت کامل در سایت آتالند به همراه نظرات مسافران در دسترس می باشد .

فیلتر بلیط
ساعت پرواز
 • صبح
 • عصر
 • شب
نوع پرواز
 • موجود
 • چارتر
 • سیستمی
 • اکونومی
 • بیزینس
ایرلاین
 • همه
 • ایران ایر IR
 • ماهان W5
 • کیش ایر Y9
 • قشم ایر QB
 • ایران ایر تور B9
 • کاسپین RV
 • کاسپین IV
 • تابان HH
 • آسمان EP
 • نفت NV
 • آتا I3
 • زاگرس ZV
 • پویا ZV
 • آزال J2
هتل های قشم