سفارت دانمارک

تلفن سفارت:
22601363-22607020-021 
Email سفارت:
info@iran-embassy.dk 
سایت سفارت:
www.ambteheran.um.dk 
آدرس سفارت:
الهيه، خ دكتر شريعتي، خ دشتي، پلاك 28 
توضیحات:

ساعات کاری سفارت دانمارک در ایران

ساعت کاری سفارت دانمارک برای امور مربوط به ویزا روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 12 می باشد.

*توجه

روادید برای اقامت کوتاه مدت (کمتر از سه ماه) در دانمارک و سایر کشورهای عضو شنگن صادر می شود. اشتغال در طول اقامت تحت پوشش روادید امکان پذیر نیست. ملیت های کشورهایی که از مقررات دریافت ویزا معاف هستند می توانند در حوزه شنگن برای حداکثر سه ماه اقامت داشته باشند اما اجازه کار ندارند.

اقامت و مجوز کار

برای اقامت های بیش از سه ماه به اضافه اقامت های مرتبط با تحصیل و اشتغال، از جمله اوپر (خدمه خانگی) مجوز اقامت و /مجوز کار مورد نیاز است. اما قوانین جداگانه ای برای کشورهای اسکاندیناوی (نوردیک)، اعضای اتحادیه اروپا، و سویس و لیختاین ایشتاین جاری است.

مجوز اقامت و اشتغال

مدارک مورد نیاز و مراحل رسیدگی به تقاضا

- اطلاعات جامع درباره قوانین مجوز اقامت (اقامت بیش از سه ماه ) و کار در دانمارک و اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز که باید به همراه فرم تقاضا ارائه گردد در وب سایت اداره مهاجرت دانمارک، Danish Immigration Service، موجود می باشد. فرم های تقاضا را می توان از این سایت دائلود کرد و بعد از تکمیل ارائه نمود که همگی آنها جهت تصمیم گیری به اداره مهاجرت ارسال می گردند.

محل پذیرش فرم های تکمیلی تقاضا

- تقاضا برای اقامت و مجوز کار در نمایندگی های دانمارک مثل سفارتخانه ها یا بعضی از کنسولگریها در کشور محل سکونت و یا کشور محل اقامت دائم و قانونی شخص در سه ماه گذشته، قابل پذیرش می باشد.علاوه براین، مجوز اقامت و / یا کار توسط دفتر تایپه سازمان تجارت دانمارک در شهر تایپه نیز صادر می شود.

- در لیست کنسولگریها و نمایندگی های دانمارک علامت vis نشانگر این است که نمایندگی اجازه صدور مجوز اقامت و کار را دارا می باشد.

- کنسولگریهای افتخاری اجازه صدور چنین مجوزهایی را ندارند. بعضی از کنسولگریهای افتخاری با مجوز خاص می توانند نسبت به پذیرش تقاضا اقدام و آن را به سفارت ناظر خود ارسال نمایند.

- در لیست نمایندگی های سیاسی و کنسولگری علامت اختصاری postoph نشان از این است که کنسولی مجوز دریافت تقاضا برای مجوز اقامت و / یا کار را دارا می باشد. در این موارد، اگر مجوز صادر شده باشد متقاضی جهت دریافت مجوز شخصا به سفارتخانه مراجعه می نماید.

- جهت رفاه حال متقاضی، صدور مجوز اقامت و /یا کار را می توان به سفارتخانه دیگری در مسیر سفر متقاضی به دانمارک ارجاع داد.

- تقاضا برای اقامت و /یا کار در سفارتخانه های زیر هم قابل رسیدگی می باشد:

- سفارت نروژ در برزیلیا، مانیل، لیلنگوآ و زاگرب

- سفارت سوئد در برن و رباط

- هیچ سفارتخانه دیگری که در چارچوب همکاریهای شنگن نمایندگی دانمارک را بر عهده دارد نمی تواند به تقاضاهای مجوز اقامت و /یا کار رسیدگی نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانمارک

- اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه دو سری کپی از صفحه اول گذرنامه

- دوقطعه عکس 3 * 4(جدید،رنگی،تمام رخ، با زمینه روشن)

- کپی از تمام صفحات شناسنامه

- کپی از تمام صفحات سند مالکیت به نام فرد متقاضی

- گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک به همراه ریز پرینت سه ماه آخر برای دارندگان حساب های جاری

- کپی از قراردادهای سپرده های کوتاه مدت یا بلند مدت برای دارندگان حساب های سپرده

- حداقل مانده موجودی حساب حداقل 50000000 میلیون تومان می باشد. (بابت هر نفر)

- مدارک شغلی: برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ه ا: کارت بین المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیات علمی

- برای صاحبان شرکت های خصوصی( مدیر عامل،عضو هیات مدیره ...)کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت

- برای کارمندان بخش دولتی: کپی از آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی

- برای کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با گواهی سابقه بیمه 1 سال قبل از سفر از تامین اجتماعی

- برای کسبه: کپی از جواز کسب/ کارت بازرگانی

- کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی(آمریکا – کانادا – شنگن – سوییس – انگلیس – استرالیا)

- ضمانت نامه بانکی حداقل 25 میلیون تومان (بابت هر نفر)

تمامی مدارک می بایست به انگیسی ترجمه شود. (با مهر و امضا رسمی دارالترجمه)

پرسش های متداول

1- چگونه می توانم ویزای دیدار خانواده درخواست دهم؟

- برای درخواست ویزای دیدار خانواده داشتن دعوت نامه از شخص مقیم دانمارک الزامی است.

2- چگونه می توانم ویزای تجاری درخواست دهم؟

برای درخواست ویزای تجاری، می بایست دعوت نامه شما به همراه اطلاعات تماس شما از طرف شرکت دعوت کننده در دانمارک مستقیماً برای سفارت دانمارک در تهران ارسال شده و کپی به متقاضی ارسال شده باشد.

3- چگونه می توانم لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دیدار خانواده / تجاری و فرم های درخواست ویزا را تهیه کنم؟

- شما می توانید لیست مدارک و فرم های درخواست ویزا را از وب سایت www.iran.um.dk دانلود کنید و یا بین روز های دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 تا 12:00 با مراجعه به سفارت دریافت کنید.

4- چنانچه به صورت آنلاین و یا در دانمارک برای گرفتن اقامت درخواست داده ام، چگونه می توانم برای انجام انگشت نگاری به سفارت مراجعه کنم؟

- چنانچه به صورت آنلاین و یا در دانمارک برای گرفتن اقامت درخواست داده اید، جهت انجام انگشت نگاری داشتن وقت قبلی الزامی است. گرفتن وقت قبلی از ارگان کارگزاری جهت درخواست روادید ضروری می باشد.

- لیست مدارک مورد نیازبرای انگشت نگاری را از وب سایت www.iran.um.dk دانلود کنید و یا بین روز های دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 تا 12:00 با مراجعه به سفارت دریافت کنید.

هزینه روادید

هزینه روادید در زمان ارائه درخواست از متقاضیان بصورت نقدی و به مبلغ 60 یورو و تنها از طریق سفارت دریافت خواهد شد. حضور و مصاحبه شخص شما (متقاضی) الزامی است. این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند. گذرنامه های متقاضیان می بایست حاوی نمونه امضا بوده و تا سه ماه پس از اتمام سفر اعتبار داشته باشد. در زمان ارائه ی درخواست ویزا گذرنامه های پیشین خود را ارائه نمایید.

نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

پکیج خدمات ارائه شده توسط شرکت آتالند

- رزرو هتل با ارائه سربرگ

- وقت سفارت

- رزرو بلیط

- بیمه مسافرتی

اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی اخذ ویزای کشور دانمارک را می توانید از بخش ویزای دانمارک مشاهده فرمایید.