سفارت ایران در استرالیا

تلفن سفارت:
+61 62907000 
Email سفارت:
ambassador@iranembassy.org.au 
سایت سفارت:
www.iranEmbassy.org.au 
آدرس سفارت:
25 Culgoa Circuit, O'Malley ACT 2606, Australia 
توضیحات:

اطلاعات سفارت ایران در استرالیا

ساعات کاری سفارت روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ( به استثنای تعطیلات رسمی) از ساعت 9 صبح الی 14 بوده و پاسخگویی به تلفن های بخش کنسولی همه روزه بجز شنبه و یکشنبه و تعطیلات رسمی از ساعت 15:30 الی 17 می باشد.

*برای تماس با دفتر سفیر و سایر بخشها، غیر از بخش کنسولی (عدد 1)، پس از گرفتن شماره سفارت، عدد اعلام شده توسط اپراتور را شماره گیری نمایید.

پیگیری مراسلات: 0262907000

نمابر : 0262902825

تارنما: http://canberra.mfa.ir

ایمیل دفتر سفیر: amb.office@iranembassy.org.au

پرسش های متداول

سؤالات مربوط به خروج مکرر

1. برای درخواست خروج مکرر چقدر باید پول پرداخت کنم؟

جواب: براي درخواست خروج مكرر همزمان با درخواست تغيير محل اقامت و تجديد گذرنامه مي بايست اقدام نموده و بهمراه فرم هاي لازم ارسال نمايند ضمناٌ نيازي به پرداخت هزينه نمي باشد.ليكن ارسال فرم براي اولين بار طبق مقررات الزامي است. صدور گذرنامه 141 دلار استراليا ( جهت افراد زير 18 سال 70 دلار استراليا ) تغيير محل اقامت 21 دلار استراليا

2. خروج مکرریعنی چه؟

- در صورت درج خروج مكرر جهت افراد در گذرنامه ايراني آنها كه با تغيير محل اقامت از ايران به استراليا صورت ميگيرد افراد هنگام خروج از ايران با گذرنامه صادره سفارت نياز به مراجعه به اداره گذرنامه نيروي انتظامي كشور و دريافت مجوز خروج از كشور ندارند.

*توجه

- آقايان جهت درج خروج مكرر نياز به كارت پايان خدمت يا معافيت دارند.

- خانم هاي متاهل جهت درج خروج مكرر نياز به اجازه رسمي همسر ايراني خود دارند.(لازم بذکر است در صورت ارسال مدارک از طریق پست امضاء شوهر میبایست به تائید مراجع ذیصلاح استرالیا رسیده باشد)

- فرزندان زير 18 سال جهت درج خروج مكرر نياز به رضايت پدر دارند.

سؤالات مربوط به ویزا

1. به یکی از نمایندگی کشورها در کانبرا مراجعه کرده ام و گفته اند برای تقاضای ویزا باید به ایران سفر کنم و به نمایندگی آن کشور در تهران مراجعه کنم، آیا راه حلی وجود دارد تا به ایران سفر نکنم و در استرالیا تقاضای ویزای کشور مربوطه را بنمایم؟

- مقررات مربوط به صدور ويزاي كشورها مبتني بر مقررات آن كشور بوده و سفارت آن كشور جوابگو خواهد بود.

2. من یک ایرانی – استرالیائی هستم. به بیان دیگر من یک ایرانی هستم که شهروند ی استرالیا را نیز دریافت کرده ام، حداکثر چند ماه می توانم در ایران زندگی کنم، آیا می توانم بدون محدودیت در ایران بمانم؟

- هر فردي كه داراي پدر ايراني مي باشد در صورت داشتن شناسنامه و گذرنامه ايراني خود ميتواند به مدت نامحدودي به عنوان شهروند ايراني در ايران زندگي نمايد.

3. نحوه رضایت دادن به همسر برای دریافت ویزا و آمدن به استرالیا به چه صورت است؟

- نحوه دريافت ويزا استراليا تابع مقررات اداره مهاجرت استراليا و سفارت استراليا در تهران مي باشد.