سفارت انگلستان

تلفن سفارت:
64052000-64052219-021 
Email سفارت:
iranconsulate.lon@mfa.gov.ir 
سایت سفارت:
london.mfa.ir 
آدرس سفارت:
خ فردوسي ، پلاك 198 
توضیحات:

اطلاعات سفارت انگلستان

سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 14:30 فعال میباشد.

خدمات کنسولی سفارت انگلستان

- در صورتی که به کمک کنسولی نیاز دارید، با وزارت امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع با شماره تلفن ۰۰۴۴۲۰۷۰۰۸۱۵۰۰ تماس بگیرید. در صورتی که به کمک های اضطراری کنسولی، از جمله مدارک سفر اضطراری، نیاز دارید با سفارت سوئد در تهران با شماره تلفن ۰۰۹۸۲۱۲۳۷۱۲۲۰۰ تماس بگیرید.

- اتباع بریتانیایی که در ایران متقاضی دریافت اولین گذرنامه یا تمدید گذرنامه بریتانیایی خود هستند باید با استفاده از گذرنامه دیگر (در صورتی که تابعیت دوگانه داشته باشند) از ایران خارج شده و در جای دیگری درخواست اعتبار کامل گذرنامه بریتانیایی را تحویل دهند.

روادید

خدمات مرتبط با صدور انواع روادید در مرکز تقاضای روادید و مهاجرت بریتانیا در تهران ارایه می گردد.

اطلاعات ویزای انگلستان

ویزای کشور انگلستان در انواع ویزای شش ماهه انگلستان ، ویزای یک ساله انگلستان و ویزای 5 ساله انگلستان صادر میگردد.

نکات مهم در ارتباط با ویزای انگلستان

-کلیه مسافران باید یا دعوت نامه داشته باشند یا ویزای کشورهای دیگر را داشته باشند یا ثابت شود که مسافر قصد اقامت دائم را ندارد ولی داشتن دعوت نامه بسیار ضرورت دارد خصوصا در ارتباط با مسافرینی که ویزای کشورهای دیگر را ندارند.

مدارک لازم برای ویزای انگلستان

- اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار و كپي از 10 صفحه اول + اصل گذزنامه باطل شده و کپی از ویزاهای قبلی - شینگن, انگلستان, کانادا, ----استرالیا, نیوزیلند, آمریکا ... (در صورت موجود بودن)

- دو قطعه عكس 4*6 رنگي جديد با زمينه سفيد , کاملا از روبرو , بدون عینک و کلاه

- اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی و همسر (در صورت تأهل) همراه با كپي از تمام صفحات

- اصل و ترجمه پرینت گردش مالی 6-2 ماهه حساب جاري / پس انداز و موجودی حساب (از واحد بین الملل بانک)

- اصل و ترجمه سند مالكيت: منزل مسكوني , زمين , باغ , ويلا , مغازه ... به نام مسافر يا همسر مسافر, و مدارک دال بر درآمد ناشی از ----اجاره ملک , بهره بانکی , اوراق مشارکت و ...

- اصل و ترجمه مدارک اشتغال : پروانه , جواز كسب معتبر با تأیید صنف مربوطه - پروانه بهره برداری , گواهينامه فعاليت صنعتي - كارت بازرگانی -----روزنامه آگهي تاسيس و تغييرات شرکت - جواز مطب, کارت نظام پزشکی - عضویت هیأت علمی, کارت دانشجویی - کارت کارمندی, حکم -----بازنشستگی, کارت بازنشستگی - کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار همراه با اصل ليست بیمه, دفترچه بیمه و فيش حقوقی -----(در گواهی اشتغال ذکر نام مسافر, میزان درآمد, طول مدت استخدام, تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ رفت و برگشت تور, و مهر و امضای مدیر -----عامل بر روی سربرگ شرکت ضروری است) به همراه کپی مدارک

- بیمه نامه مسافرتی برای تمام مدت اقامت و کپی

- پرینت رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و کپی

- اصل دعوت نامه شخصی, فامیلی / پکیج تورهای تفریحی, تورهای نمایشگاهی, تورهای علمی, تورهای شرکت در کنگره ها و سمینارها

هزینه روادید

هزینه روادید در زمان ارائه درخواست از متقاضیان بصورت نقدی و به مبلغ 60 یورو و تنها از طریق سفارت دریافت خواهد شد. حضور و مصاحبه شخص شما (متقاضی) الزامی است. این قاعده در مورد کودکان زیر سن قانونی نیز صدق می کند. گذرنامه های متقاضیان می بایست حاوی نمونه امضا بوده و تا سه ماه پس از اتمام سفر اعتبار داشته باشد. در زمان ارائه ی درخواست ویزا گذرنامه های پیشین خود را ارائه نمایید.

نکته امنیتی بسیار مهم

مقابل سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام خدمات ویزا را میدهند. توجه داشته باشید که این افراد که بعضا مدعی همکاری با سفارت هستند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

پکیج خدمات ارائه شده توسط شرکت آتالند

- رزرو هتل با ارائه سربرگ

- وقت سفارت

- رزرو بلیط

- بیمه مسافرتی

اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی اخذ ویزای کشور انگلستان را می توانید از بخش ویزای انگلستان مشاهده فرمایید.