چین

چین،نگاهی به تاریخ و فرهنگ


چین سرزمینی گسترده ای است که از انواع لهجه ها و آب و هوا، نقاط دوردست استوایی تشکیل شده اسن . مثل این است که چند کشور را در خود جمع کرده است. فرقی نمیکند که شما اهل چه تفریحاتی باشید،چه توریست داخل شهری باشید یا اهل راهپیمایی و کوهنوردی یا روچرخه سواری، چین برای همه ی اینها بهترین مکانها را پیشنهاد خواهد داد. از دریاچه یاقوت کبود در تبت گرفته تا بیابان های مغولستان،دوچرخه سواری در قله های کارست ،مدهوش شدن از تراس های برنج،پیاده روی روی دیوار چین، گم شدن در جنگلهای بامبو همگی لذت سفر به چین اند. برای اطلاعات بیشتر به تور های چین مراجعه کنید.


بهترین زمان سفر به چین


اوج سفر توریستها به چین بین ماه می تا آگوست یعنی همان تابستان است.در این زمان هزینه ی مکان و تورها گرانتر است. در سپتامبر و اکتبر و بین فوریه تا آپریل کمی خلوت تر می شود و هوا سرد می شود. از نوامبر تا فوریه توریست خارجی بسیار کم است و لی توریست داخلی بیشتر اشت و مکانو تورهای داخلی گران میشوتد که دلیل آن سال نوی چینی است.


ویزای چین


ویزای چین برای ایرانیان الزامی است و چون از نوع لیبل دار است ،اینترنتی صادر نمیشود. برای اطلاعات بیشتر بخش ویزای چین را ملاحظه فرمائید.


پول رایج چین


پول رایج چین یوآن، می باشد که با علامت ¥ نشان داده می شود.در اقتصادی ترین حالت روزی 200 یوان برای موزه های رایگان ،حمل و نقل،غذا لازم است. 200تا400 یوان متوسط هزینه و برای مسافرت لوکس بالای 400 یوان هزینه خواهید کرد.

/ جهان / چین