اندونزی

اندونزی

جمهوری اندونزی کشوری است مرکب از جزیرههای بسیار که در مجمعالجزایر مالایا بین هندوچین و استرالیا قرار گرفته است. پایتخت آن جاکارتا است.

اندونزی چهارمین کشور پر جمعیت دنیا است و مسلمانان آن از هر کشور دیگری بیشترند.

تاریخ اندونزی :

تا1942 میلادی اندونزی متعلق به هلند بود و از 1942 تا 1945 تحت اشغال ژاپن در آمد. در 17 اوت 1945، ملیون به رهبری دکتر احمد سوکارنو و دکتر حتی اعلام جمهوری کردند. چهار سال تمام میان نیروهای هلند و اندونزی جنگ بود. در نهایت در سال 1949 موافقتنامهای امضا شد كه طبق مفاد آن، همه سرزمین اندونزی بجز گینه نو بحکومت موقت (جمهوری) ایالات متحده اندونزی واگذار شد. در16 دسامبر 1949، دکتر سوکارنو به ریاست جمهوری این كشور انتخاب گردید.

جغرافیای اندونزی:

مجموعهای از جزایر (قریب به 3000 جزيره بزرگ و کوچک) است كه در جنوب شرقي آسیا در اقيانوس کبیر قرار دارد. سابقاً این جزایر در تصرف هند و به هندِ هلند موسوم بود ولی بعد از آنکه کشوری مستقل و آزاد گردید، اندونزی نام گرفت. مساحت این كشور 1919000 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر جاکارتا است که در جزیره جاوه قرار دارد و سابقاً باتاویا نامیده میشد. شهر مهم آن سورابایا است. این كشور دارای معادن قلع، نفت، ذغالسنگ و مس است و توتون، برنج، قهوه و كائوچو جزو محصولات كشاورزی این كشور است

مردم اندونزی :

جمعیت این كشور در حدود 238 میلیون نفر است كه از این رقم 90 درصد مسلمان و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند. زبان رسمی آنان اندونزیایی است ولی به زبانهای مختلف گویش مینمایند.

جاذبه های اندونزی

معبد empul holyspring – tegallalang

celuk gold & silver smith

غار باستانی geo gojah

Rafting در رودخانه ayung – spa treatment

nusa dua- tanjung benoa (شامل ورزشهای آبی ) پارک gwk وبلندترین تندیس جهان

cruise جزیره lembongan – روستای lembongan بندر benoa

معبد taman ayun – دریاچه ulun danu bedugul- جنگل میمونها (alas kedaton ) معبد صخره ای tanah lot

شهرهای اندونزی

/ جهان / اندونزی