کوالالامپور

کوالالامپور، گردهمایی گنبد و آسمان خراش

شهری را تصور کنید که افق آن با مناره ها و گنبدهای سبک مغولی و آسمان خراش ها نشانه گذاری شده و خیابان هایش پر از غرفه های غذاهای مختلف است که با سایه بان های درختی پوشیده شده است. مردم امروز کوالالامپور، متشکل از تعداد کمی از چینی های اصیل و مالایی های آینده نگری است که سال ها قبل این شهر را از یک جنگل بکر تراشیدند و بنا کردند. برای اینکه با مردم آنجا صمیمی شوید، می توانید از طریق سرگرمی های قدیمی شان با آنها ارتباط برقرار کنید؛ یعنی خرید کنید و غذا بخورید. وقت گذراندن در پاساژهای لوکس و خنک، یا رفتن به بازارهای مرکز شهر برای خرید صنایع دستی و سوغات، می تواند یک روز قشنگ از سفرتان را رقم زند. کوالالامپور، تعداد زیادی ساختمان های مختلف از آثار تاریخی، تا آسمان خراش های فلزی را در دل خود جای داده است. شهر پر از پارک های سرسبز، مرکز خرید های بزرگ، بازارهای خیابانی شلوغ، مساجد ومعبدهای رنگارنگ و زیبای مربوط به هندی ها و چینی ها و مالایی هاست. در کنار احترام به همه مذاهب و عقاید، هنر مدرن و تکنولوژی، زبان مشترک قشرهای مختلف شهر به حساب می آید. در بخش تور های کوالالامپور با فرصت های استثنایی آشنا شوید.

شهر الکترونیک آسیایی


در کوالالامپور چیزی که قابل توجه است، غذا است. هرنوع غذای سنتی محلی آسیایی می توانید در اینجا پیدا کنید، صبحانه را با پوپیا شروع کنید، اسنک و مرغ تند را در جین بیفیلدز بخورید و به محله ی چینی ها برای خوردن یک کاسه اسم لاکسا بروید. هم چنین می توانید برای صرف عصرانه جایی در هتل مجستیک رزرو کنید و برای شام به رستوران جین الور بروید. شاید در این شهر با این منظره مواجه شوید که برای اینکه فضای بیشتری وجود داشته باشد، ساختمان های قدیمی راخراب می کنند و به جای آن برج می سازند. اما برای حل این مشکل، یک سیستم سریع حمل و نقل در دست ساخت است. برای خرید سوغات بهتر است به بازار مرکزی بروید هم چنین می توانید به اطراف محله ی چینی ها یا مسجد هند بروید.

امروزه کولالامپور توسط دو نسل چینی و مالایایی اداره می شود که این مکان را از جنگلی دست نخورده به شهر کنونی درآورده اند. قبل از این که انگلیسی ها این شهر را به عنوان پایتخت مالزی در اواخر قرن 19 میلادی انتخاب کنند و ساختمان های باشکوه ایستاده باشند، کولالامپور از چند دهه پیش وجود داشته است. امروزه کوالالامپور پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به حساب می آید که مستقیما زیر نظر دولت اداره می شود. کوالالامپور و مناطق اطراف آن به عنوان منطقه ای مستقل در دل ایالت سلانگور قرار دارند. قدمت مالزی به اواسط قرن نوزدهم میلادی می رسد که در آن هنگام، حاکم مالایی عده ای را برای کار در معادن قلع به این منطقه فرستاد. . البته باید بدانید که پایتخت اداری و حکومتی مالزی، شهر پوتراجایا است.

کوالالامپور به معنای خلیج گلی است وجمعیتی بیش از 1.5 میلیون نفر را در خود جای داده است. ترکیب دو جهان سنتی و نوین مالزیایی ها در خیابان های شهر چشمگیر است. تمام اقوام مالزی در این شهر زندگی می کنند. کوالالامپور شبیه سفر به درون تونل زمان است. مالزی تا سال 2020 تبدیل به یک کشور کاملا مدرن و صنعتی می شود. شما آسمان خراش های مدرن را در مقابل خانه و مغازه های قدیمی در صفوف مرتب می بینید. برای مشتاقان خرید کوالالامپور یک بهشت است. شهر نشینی کوالالامپور پراکنده است به نظر می رسد مناطق مسکونی در سراسر این شهر وجود دارد.

هتل های کوالالامپور

کوالالامپور معروف است به هتل های پنج ستاره معتبر زنجیره ای، که اقامتی راحت و با کیفیت را تضمین می کنند. اگربه قصد سفر تفریحی می روید هتل های مرکز شهر را، حتی اگر گران به نظر رسید، انتخاب کنید چون با این کار، خیلی در زمان صرفه جویی کرده اید و به مکان های بیشتری می توانید سربزنید. برای اینکه انتخاب آگاهانه ای در مورد هتل ها داشته باشید می توانید در قسمت هتل های کوالالامپور هزینه، مکان و امکانات هتل ها را با جزئیات مشخص، مشاهده کنید.

تورهای کوالالامپور

وسایل حمل و نقل آراسته ی سنتی مالزی

نکته ی جالب در مورد سفر به مالزی، این است که کل سال هوا برای سفر به آنجا مساعد است و هر زمان که تصمیم گرفتید بروید، مطمئن باشید که کوالالامپور منتظر دیدار شماست. همچنین تورها به صورت 7 روزه تکی و یا ترکیبی با سنگاپور و یا تورهای نمایشگاهی ارائه می شوند. بهترین گردش در کوالالامپور این است که از میدان merdeka که در قلب شهر است شروع کنید و تا جنوب شرقی میدان که مرکز تجاری مدرن می باشد، دیدن کنید . lake garden با آرامش و سکوت خود می تواند استراحتگاهی باشد تا از آن آشفتگی و فعالیت های شهری به آرامش مطبوعی برسید. موزه ملی و مجلس مالزی را نیز در این قسمت می توان یافت.

می توانیم این شهر را به مناطق زیر تقسیم کنیم که هر کدام ویژگی و جذابیت مخصوصی را دارد:

مرکز شهر:

در این مکان قدیمی و باستانی می توانید ساختمان های مستعمراتی و اداری را در میدان merdeka بینید. همچنین ساختمان سلطان عبدالصمد در میدان استقلال کوالالامپور قابل مشاهده است.

GOLDEN TRIANGLE:

این منطقه در شمال شرقی مرکز شهر واقع است.فروشگاههای زنجیره ای وهتل های 5 ستاره و برجهای PETRONAS در این منطقه واقع اند.

TUANKU ABDUL RAHMAN:

بازارهای سنتی رنگارنگ کوالالامپور در شمال مرکز شهر واقع است .

BRICK FIELDS :

این منطقه در قسمت جنوبی مرکز شهر واقع است که به هندوستان کوچک معروف است و از ساری فروشی ها و رستوران های هندی پر شده است. راه آهن اصلی کوالالامپور در این منطقه واقع است.

DAMANSARA , HARTAMAS:

این منطقه در غرب شهر قرار گرفته است که مجموعه ای از رستوران ها در آن وجود دارد. این منطقه به طور مجازی با قسمت شمالی petaling jaya ترکیب شده است.

NORTHERN SURBURBS:

این منطقه عظیم شمال، چندین منطقه جذاب مثل غار های BATU، باغ وحش طبیعی و موسسه تحقیقاتی جنگل مالزی را در خود دارد.

MPANG A:

در قسمت شرقی شهر واقع است و به شهر کره ای ها معروف است. اکثر سفارتخانه ها در این منطقه قراردارند.

در خصوص زمان اجرای تورها و خدمات آن ها می توانید از بخش تورهای کوالالامپور اطلاعات مفیدی به دست آورید...

دیدنی های کوالالامپور

غار باتو، از دیدنی های جذاب کوالالامپور

کوالالامپور از طبیعت بی نظیر مالزی بی بهره نبوده، در نتیجه برای فاصله گرفتن از هیاهوی شهری و مدرنیته، اکو پارک جنگلی یا پارک میراث تون عبدالرازک نمونه های بی نظیری از طبیعت و سرسبزی و حیوانات خاص مالزی بوده که دنیاهای قشنگی برای تجربه کردن هستند. اگر به دانستن تاریخ و فرهنگ علاقه مندید، موزه هنرهای اسلامی، میدان مردکا، بنای سلطان عبدالصمد و نمایش موزیکال مالایی ظرافت و ذوق مردمانش را تمام و کمال نشان می دهد. معابد کوالالامپور، مثل معبد لینگ سن و تین هو خود، دنیای پر رمز و راز و رنگارنگی هستند که باید سر حوصله وقت گذاشت و زیبایی هایش را کشف کرد، عکس گرفت و به یادگار برد. پارکهای موضوعی کوالالامپور هم، با بهره گیری از تکنولوژی بالا ، کلی سرگرمیهای خوب برای گردشگران تدارک دیده اند، که از این جمله می توان به پارک سانوی لاگون اشاره کرد. سایر مناطق دیدنی در کوالالامپور عبارتند از:

برجهای دوقلوی پتروناس
مناره کوالالامپور
میدان استقلال (Dataran Merdeka)
مسجد نگارا
مسجد جامع کوالالامپور
مرکز تجارت جهانی پوترا

برای اینکه قبل از سفر به کوالالامپور اطلاع خوبی از دیدنی های و مکان های تفریحی و خرید آن داشته باشید، می توانید بخش دیدنی های کوالالامپور را مطالعه کنید...

رستوران های کوالالامپور

یکی از جذابیتهای کوالالامپورغذاهای خوشمزه آن است. ازغذای نسی لمک که غذای ملی مالزی است گرفته ، تا کاری لاسکا که یک سوپ نودل با ادویه نارگیل است را باید چشید و لذت برد. به طور کلی، غذاهای دریایی مثل خرچنگ فلفلی آنجا، پرطرفدار و معروف است . برای آشنایی بیشتر با تنوع غذاها به رستوران های کوالالامپور سربزنید.

برجهای دوقلوی پتروناس

مناره کوالالامپور

میدان استقلال Dataran Merdeka

مسجد نگارا

مسجد جامع کوالالامپور

مرکز تجارت جهانی پوترا