کاشان

سفر به کاشان، پایتخت گل و گلاب ایران

باغ های گل کاشان

کاشان شهر کوچه پس کوچه های ساکت و آرام با خانه هایی به جا مانده از دوران باستان با دیوارهای خشت و گلی که قدم زدن در میان آنها به قدم زدن در تاریخ می ماند.شهری که از دیرباز علاوه بر فرشهای زیبا و پر رنگ و لعابش به ابریشم و سرامیک و کاشی و گلاب و باغهای پرگل قمصر زبانزد بوده است.شهری با بادگیرهای متعدد و مناظری بدیع که یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های بشر، تپه سیلک، را در خودش جای داده است.با سفر به کاشان با گوشه ای از تاریخ کهن ایران آشنا میشوید.

هتل های کاشان

برای اقامت در کاشان هم هتل های سنتی و هم هتل های مدرن را می توانید انتخاب کنید. مطمئنا اقامت در هتل های سنتی و تاریخی هیجان انگیزتر است که خودشان بخشی از جاذبه های شهر هستند و در هر شهری امکان اقامت در این هتل ها وجود ندارد.اما اگر به ماندن در این هتل ها علاقه ای ندارید میتوانید هتل های مدرنی را که امکانات خوبی هم میدهند انتخاب کنید. قبل از سفر هتل های کاشان را مقایسه و سپس انتخاب کنید.

تورهای کاشان

باغ فین کاشان

تورهای کاشان معمولا به شکل تورهای کویر و یا گلابگیری برنامه ریزی میشوند اما علاوه بر اینها تورهای دیگری نیز برای گردش در شهر وجود دارد. همچنین با وسیله نقلیه شخصی نیز میتوانید به کاشان سفر کنید.بهترین زمان برای سفر اوایل بهار تا آخر اردیبهشت است چون بعد از آن هوا بسیار گرم میشود. اما در این زمان به خاطر مراسم گلابگیری شهر بسیار شلوغ است. پاییز هم فصل مناسبی برای سفر است که هم شهر خلوت تر و هم هوا خنک تر است و به راحتی میتوانید از همه جا به راحتی دیدن کنید. برای سفر با تور، قسمت مربوط به تورهای کاشان را مطالعه کنید.

دیدنی های کاشان

وقتی اسم کاشان می آید اولین چیزهایی که به ذهن میرسد مراسم گلابگیری و باغ زیبای فین است که هر کدام برای گردشگران جذابیت خاص خودش را دارد. اما کاشان مملو از جاذبه های تاریخی و طبیعی زیباست که بسیار جالب توجه اند.از تپه سیلک که یکی از قدیمی ترین مکان های زندگی بشر است گرفته تا باغ ها و آتشکده ها و آبشارهایی که بسیار زیبا هستند. قبل از سفر با جاذبه های کاشان بیشتر آشنا شوید.

غذا و رستوران در کاشان

برای غذا خوردن در کاشان هم رستوران های سنتی با حال و هوای قدیمی و هم رستوران های مدرن را میتوانید انتخاب کنید. اگرچه تعداد رستوران های این شهر زیاد نیست اما همان تعداد کم هم غذای خوب ارائه میدهند.پس نگران غذاخوردن در این شهر نباشید و با خیال راحت سفر کنید. خوراک گوشت و لوبیا سفید یکی از غذاهای سنتی و معروف کاشان است. غذای دیگری که حتما باید خوردن آن را در رستوران های سنتی تجربه کنید شفته سماق است. قیمه ریزه یا کوفته ریزه یکی دیگر از غذاهای اهالی کاشان است. علاوه بر این غذاهای متنوع، نوشیدنیهای کاشان نیز که با عرقیات دست ساز تهیه میشوند و معروفترین آنها شربت خاکشیر و اسفرزه است را نباید از دست داد.در بخش رستوران های کاشان میتوانید اطلاعات بیشتری از رستوران ها کسب کنید.