مسکو

مسکو، شهر انعکاس های درخشان


یادواره های دوره ی شوروی همه جای شهر پراکنده است نشان از قهرمانی های به خاک افکنده و پیروزی های در جنگ است. موزه هایش شما را به گذشته متصل کرده و آن را به شما می شناساند.تندیس های لنین و استالین، تاریخ جماهیر شوروی در موزه ی جنگ سرد ،شما را با تاریخ وتماشای غروب مسکو بر فراز گنبد ها و آسمان خراش های نقره ای رنگ، حال و هوای حاکم بر روسیه آشنا میکند. برای اطلاع و انتخاب پکیج ها به بخش تور های مسکو مراجعه فرمائید.

هتل های مسکو


هتل فورسیزن مسکو

در نزدیکی به اماکن تاریخی،میدان سرخ دارای هتل های چهار و پنج ستاره است که برای صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در مناطق Patrinarch Ponds و Arbat نیز هتل ها با کیفیت های مختلف واقع شده اند. برای مشاهده ی اطلاعات دقیق هتل ها به بخش هتل های مسکو مراجعه فرمائید.

تور های مسکو


بهترین زمان سفر به مسکو، فصل تابستان می باشد. و تورها به صورت تکی مسکو 7روزه و یا ترکیبی با سنت پترزبورگ و سوچی ارائه می گردد. برای اطلاع و انتخاب پکیج ها به بخش تور های مسکو مراجعه فرمائید.

دیدنی های مسکو


کلیسای جامع مسیح ناجی

میدان سرخ به عنوان قلب تپنده ی مسکو، قطعا اولین بازدید شما در شهر خواهد بود. تماشای نمای خارجی بی نظیر کاخ کرملین و معماری خارق العاده ی کلیسا ی سن بازیل نماد سفر به مسکو است.برای تماشای منظره 360 درجه ی تپه های اسپرو حتما به پارک ویکتوری بروید و عکسهای خوش آب و رنگ سفر به مسکو را در آنجا بگیرید.همچنین تور های شخصی و خاصی هم در مسکو ارائه میشود که برای علاقمندانش بشیار مهیج خواهد بود ؛مثلا تور تیراندازی و یا بازدید از متروی زیبای مسکو.برای آشنایی با هنر روسی، به گالری هنر های زیبای پوسکین رفته و هنر معاصر را دریابید و یا به موزه ی لنین بروید.حتما ساعاتی را به تماشای رقص باله در سالن های اپرای مسکو اختصاص دهید.برای آشنایی بیشتر به دیدنی های مسکو سر بزنید.

رستوران های مسکو


بورشت ،غذای سنتی روسیه

غذاهای روسی،ایتالیایی، گرجی، اروپایی و امریکایی و بین المللی در این شهر قابل دسترس اند.شیرینی زنجبیلی تولا،بورش و بلینی روسی را حتما امتحان کنید. برای مشاهده ی غذاها به بخش رستوران های مسکو مراجعه فرمائید.یک روز عالی در مسکو

مسکو شهریست با پایه ی قرون وسطی و شاخه هایی از مدرنیته. کاخ کرملین و میدان سرخ همچنان
قلب جغرافیایی و معنوی مسکو هستند که این شهر را به مکانی ایده آل برای شروع گشت و گذار تبدیل می کند.

صبح گاه

سحرخیز باشد و کامروا! صبح خیلی زود به میدان سرخ بروید تا در میان هجوم جمعیت گم نشوید. میدان سنگ فرش گسترده ای که با بناهای ایدبود تاریخی و جاذبه های معماری فراوانی احاطه شده است. اطراف میدان را بگردید، سری به آرامگاه لنین (Lenin's Mausoleum) بزنید، فروشگاه های مرکز خرید GUM (State Department Store GUM) را نگاهی بیاندازید و کلیسای جامع سنت باسیل (St Basil's Cathedral) را از نظر بگذرانید. در باغ اسکندر (Alexander Garden) پرسه بزنید و مراسم تغییر نگهبان در مقبره ی سرباز گمنام را نظاره گر باشید.
باقی صبح را به گشتن در کاخ کرملین، نماد روسیه، تخصیص دهید. در کمال تعجب ساختمان های قابل توجه درون مجموعه، کلیسایی هستند که اکثرا توسط ایوان سوم در قرن پانزدهم ساخته شده اند. نقاشی های دیواری کلیسای جامع دورمیشن (Dormition Cathedral) را از نظر بگذرانید، به دنبال مقبره ی ایوان مخوف در کلیسای جامع فرشته ی مقرب (Archangel Cathedral) بگردید و شمایل های کلیسای جامع بشارت (Annunciation Cathedral) را تحسین کنید.

بعدازظهر

اطراف کلیسای جامع مسیح ناجی که آسمان جنوب غربی کرملین را احاطه کرده، بگردید. استالین کلیسای اصلی که متلعق به قرن نوزدهم بود را نابود کرد تا پیروزی اش بر ناپلئون را نشان دهد. این جایگزین مجلل در سال 1997 به مناسبت تولد 850 سالگی مسکو ساخته شد. از سمت کلیسای جامع پلی از روی رودخانه ی مسکو رد می شود که منظره ی پانورامای برج های کرملین و کلیسا را ارمغان می دهد.
از کنار Krymskaya naberezhnaya که بگذرید، مسیری عالی برای پیاده روی خواهید یافت. مجسمه ی غول پیکر پتر کبیر در میان گل ها و فواره ها سر به آسمان کشیده است. پارک مجسمه های Art Muzeon که مملو از مجسمه های شوروی ایست که در دوران ضد شوروی از پایه بریده شده بودند. در حال حاضر این نمادها به کمک هنر معاصر به نمایش گذاشته شده اند.
آن طرف خیابان، پارک گورکی (Gorky Park) پاتوق نوپرست هاست که می توانید باقی روز خود را در آن بگذرانید. این پارک مسیری 16 کیلومتری دارد که مناسب دوچرخه یا اسکیت سواری است که هر دو برای کرایه کردن موجودند. در این پارک مسابقات تنیس روی میز و کلاس های رقص برگزار می شود. گزینه ی دیگر برای گذراندن بعدازظهر می تواند موزه ی گاراژی هنر معاصر (Garage Museum of Contemporary Art) باشد که همیشه چیزی نو برایتان خواهد داشت.

عصر

می توانید عصر خود را در پارک گورکی به خوردن شام و لذت بردن از آسمان پر ستاره بگذرانید. اما اگر می خواهید زندگی شبانه ی مسکو را از دست ندهید، به کارخانه ی سابق شکلات سازی اکتبر سرخ (Red October) برگردید که در حال حاضر مرکز پساصنعتی هنر، طراحی و زندگی شبانه است. قلب مجموعه موسسه ی معماری، رسانه و طراحی استرلکا (Strelka Institute for Architecture, Media & Design) که اغلب محل برگزاری نمایشگاه، فیلم و کنسرت است.