قم

سفر به قم، پایتخت مذهبی ایران


قم دومین شهر مذهبی ایران بعد از مشهد و مدفن حضرت فاطمه معصومه دختر امام موسی بن جعفر، پیشوای هفتم شیعیان است. قم مرکزی ترین شهر مرتبط با حوزه علمیه و روحانیون است و به همین خاطر سالانه گردشکران بسیاری به قصد زیارت و کسب علوم دینی به این شهر سفر میکنند. این شهر که در دل کویر قرار گرفته مردمانی مومن، متدین و خونگرم و تاریخی کهن دارد. با سفر به قم علاوه بر زیارت با بسیاری مکان های جالب و دیدنی آشنا میشوید.

هتل های قم


به دلیل تعداد زیاد زائران و گردشگرانی که هر روزه به قم وارد میشوند هتل های زیادی نیز در شهر وجود دارد که اکثر آنها در اطراف حرم قرار گرفته اند.این هتل ها بسته به فاصله از حرم و راحتی دسترسی به آن هزینه های متفاوتی دارند. چون همیشه این شهر پذیرای مسافران است بهتر است اگر قصد اقامت در هتل را دارید قبل از سفر نسبت به رزرو هتل مورد نظرتان اقدام کنید.

دیدنی های قم


زیارت از حرم مطهر حضرت معصومه بی شک اولین واصلی ترین دلیل سفر به شهر قم است اما علاوه بر این بارگاه مطهر قم به خاطر تاریخ کهن دارای مکان های دیدنی و تاریخی بسیاری است که شاید بسیاری از گردشگران از وجود آنها بیخبر باشند. خانه های تاریخی، قلعه ها، مساجد و زیارتگاه های بسیاری در این شهر و اطراف آن وجود دارد. تیمچه بزرگ قم در بازار قم یکی از مکان هایی است که مورد توجه گردشگران است. همچنین رفتن به مکان های تفریحی مانند پارک جنگلی بوستان علوی در انتهای بلوار الغدیر را نیز نباید فراموش کرد. با دیدنی های قم بیشتر آشنا شوید.

غذا و رستوران در قم


مردم قم نیز مانند سایر شهرهای ایران سبک غذایی مخصوص به خود را دارند. یکی از غذاهای خوشمزه که در قم به وفور یافت میشود فلافل است. تقریبا در اکثر خیابان های قم فلافل فروشیهای متعددی وجود دارد که بیشتر آنها در اطراف حرم حضرت معصومه و خیابان های صفاییه و چهارمردان هستند. همچنین قم یکی از شهرهایی است که بیشترین تنوع آبگوشت و آش را دارد. علاوه بر اینها پیشنهاد میشود در سفر به این شهر کباب ها و چلوگردن های خوشمزه ی رستوران های قم را نیز امتحان کنید.