شهرکرد

سفر به شهرکرد، بام ایران


شهرکرد دشتی وسیع، پرآب و حاصلخیز محصور شده در بین رشته کوه های زاگرس با دارابودن طبیعت زیبا و آب و هوای معتدل و خنک تابستانی به یکی از مقاصد جذاب برای سفر تبدیل شده است. تپه های باستانی و سفالینه های تاریخی که در این شهر کشف شده نشان دهنده ی قدمت طولانی شهرکرد است. با سفر به شهرکرد با جلوه ای زیبا از طبیعت ایران روبرو خواهید شد.

هتل های شهرکرد


نگران مکان اقامتتان در شهرکرد نباشید، اگرچه تعداد هتل ها زیاد نیست اما امکانات خوبی که این هتل ها ارائه میدهند آنها را به مکانی مناسب برای اقامت تبدیل کرده است. قبل از سفر هتل مورد نظرتان را با توجه به هدفتان از سفر و موقعیت قرارگیری هتل و همچنین بودجه ای که در نظر گرفته اید در قسمت هتل های شهرکرد بررسی کنید.

دیدنی های شهرکرد


شهرکرد مملو از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری است که نباید دیدنشان را از دست داد. وجود فضای سبز و سایه سار درختان مفرح با امکانات رفاهی و بهداشتی در روزهای گرم تابستان گردشگران زیادی را میهمان بوستانهای شهرکرد ازجمله پارک ملت، پارک بانوان، پارک لاله (پارک ورودی شهر) و ... می کند.. از جمله مکان های تاریخی شهرکرد می توان به آبشار شیخ علیخان و تالاب سولگان اشاره کرد. همچنین در نزدیکی شهرکرد، جاذبه های طبیعی فراوانی وجود دارد که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب میکند.

غذا و رستوران های شهرکرد


آبگوشت نخود غذای محلی شهرکرد

بدون تردید لذت بخش ترین قسمت هر سفر چشیدن طعم غذاهای مخصوص شهر مقصد است. یکی از غذاهای سنتی و معروف شهرکرد که بیش از سه هزار سال است دربین مردم شهرکرد رواج دارد آشی به اسم (شنگ و موچه) است. حلیم برنجی و گوش کندم، تاس کباب و گوش نخولوبیا از دیگر غذاهای محلی مردم شهرکرد است. رستوران های سنتی بسیاری در سطح شهر وجود دارند که میتوانید غذاهای سنتی شهر را در آنجا نوش جان کنید. همچنین اگر به خوردن غذاهای سنتی علاقه ندارید میتوانید به فست فودها سری بزنید.