ساری

ساری، شهر طبیعت اسرار آمیز

ساری یکی از شهرهای زیبای مازندران با طبیعتی بکر و زیباست که در مجاورت دریا قرار گرفته و اطراف آن را جنگل های سرسبز و زیبا پوشانده است.با سفر به این شهر میتوانید هم از مناطق طبیعی و هم جاذبه های تاریخی آن لذت ببرید. تالاب ها، چشمه ها، جنگل های سرسبز با درختان سربه فلک کشیده و چشم اندازهای خیره کننده که روح و ذهن را آرامش میبخشد و طبیعت دوستان را به سوی خود فرا میخواند. برای آشنایی بیشتر با شهر ساری به این شهر زیبا سفر کنید.

هتل های ساری

ساری شهری سرسبز است و با اقامت در هتل های آن میتوانید از طبیعت زیبا و آرامش بخش آن نهایت استفاده را ببرید. اگرچه تعداد این هتل ها زیاد نیست و انتخاب را محدود میکنند اما همین تعداد کم هتل نیز امکانات خوبی را ارائه میدهند و بیشترشان در محدوده ی جنگلی و به دور از هیاهو و شلوغی قرار گرفته اند. در قسمت هتل های ساری میتوانید با موقعیت و امکانات هتل ها بیشتر آشنا شوید.

تورهای ساری

فصل بهار و اوایل تابستان بهترین زمان سفر به شهرهای شمالی است. هوا خنکتر و بارندگی کمتر است و از گرمای شرجی اواسط تابستان هم خبری نیست البته تعطیلات عید بسیار شلوغ و پر ترافیک است. معمولا تورهای زیادی به مقصد ساری انجام نمیشود اما میتوانید هم از راه زمینی و هم هوایی به ساری سفر کنید. میتوانید برای سفر هوایی پرواز ساری را از بخش پروازهای داخلی تهیه کنید و هتل مورد نظرتان را نیز از قسمت هتل های ساری انتخاب کنید.

دیدنی های ساری

طبیعت و سرسبزی شهر ساری و همجواری با دریای زیبای خزر شاید اولین چیزی باشد که همه ی توجه ها را به خود جلب میکند اما در کنار این طبیعت زیبا جاذبه های تاریخی و کهن نیز در این شهر وجود دارد که میتواند بسیار جالب توجه باشد. اگر به سمت دریا می روید فرح آباد یکی از مناطق زیبای ساری برای گشت و گذار است که در آنجا میتوانید از کاروانسرای شاه عباسی دیدن کنید.بازدید از چشمه های باداب سورت را از دست ندهید که یکی از شاهکارهای زیبای طبیعت است و یکی از ویژگیهای آن داشتن خاصیت درمانی است.یکی از جاذبه ها ی سفر به ساری خرید صنایع دستی و سوغاتی مانند صنایع چوبی، حصیر، گلیم و ... است.در میدان ساعت ساری نیز چندین مغازه صنایع دستی وجود دارد که میتوانید سری به آنها بزنید. با جاذبه های ساری بیشتر آشنا شوید.

غذا و رستوران های ساری

مرغ شکم پر از غذاهای خوش طعم ساری

خوردن غذاهای محلی یکی از جذابترین قسمت های سفر به شهرهای شمالی کشور است. در ساری نیز مانند دیگر شهرهای شمالی به خاطر آب و هوای خوب و همجواری با دریا و جنگل تنوع غذایی زیاد بوده و میتوانید غذاهای خوش طعم ساری را در رستوران های خوب این شهر نوش جان کنید.در جاده فرح آباد انواع رستوران های محلی قرار دارد که غذاهای خوشمزه ای سرو میکنند، همچنین در بلوار داراب و خیابان فرهنگ و توکلی نیز میتوانید رستوران های خوبی برای صرف غذا پیدا کنید.غذاهای محلی مازندران اکثرا با سبزیهای معطر، رب انار و گردو تهیه میشوند و طعم بسیار خوبی دارند، غذاهای مانند مرغ ترش، ماهی شکم پر، مرغ شکم پر، سیرانار، کدو پلو، نازخاتون و بسیاری غذاهای محلی دیگر که خوردنشان لذت سفر را چند برابر میکند. برای آشنایی از نام و آدرس رستورانها میتوانید از قسمت رستوران های ساری کمک بگیرید