رودسر

سفر به رودسررودسر شهری زیبا و تاریخی در شرقی ترین قسمت استان گیلان است که در میان چشم انداز زیبای کوه و جنگل و دریا قرار گرفته و با جاذبه ای طبیعی و تاریخی بسیاری که دارد به مکانی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است. آب و هوای خوش کوهستانی و رطوبت دریا و مردمان خونگرم و مهمان نواز این شهر، رودسر را به شهری تبدیل کرده که هر فردی با هر سلیقه ای را به خود جذب میکند.

هتل های رودسر


دریای زیبای رودسر باعث شده که بیشتر هتل های این شهر در نوار ساحلی شهر ساخته شوند که با اقامت در این هتل ها به دلیل نزدیکی ساحل و جنگل میتوانید از چشم انداز هر دو بهره برده و آرامش را حس کنید. هتل های رودسر اگرچه زیاد نیستند اما همین تعداد اندک نیز به خوبی از میهمانانشان پذیرایی میکنند.

دیدنی های رودسر


رودسر شهری است با طبیعتی بکر و زیبا که تقابل جنگل و کوه و دریا منظره ای زیبا را به وجود آورده است. یکی از دیدنی ترین نقاط رودسر، جواهردشت است که دشت های وسیع و سرسبزش چشم اندازی زیبا دارد.قله سماموس که در اکثر مواقع پوشیده از برف است، واجارگاه شهری که به داشتن باغ های میوه و مرکبات و چای معروف است، قلعه بندبن و بسیاری دیدنی های طبیعی و تاریخی ، رودسر را به شهری زیبا تبدیل کرده است.

غذا و رستوران های رودسر


به خاطر موقعیت قرارگیری رودسر در کنار دریا و مناطق سرسبز جنگلی این شهر تنوع غذایی بسیاری دارد و یکی از غذاهایی که خاستگاه آن رودسر است و بسیار پرطرفدار است ماهی مالاتا یا ماهی فیویج است. ترش تره، میرزا قاسمی، آلو مسما، سیرقلیه، ماهی کباب و کباب ترش بعضی از غذاهای خوش طعم رودسر است که میتوانید تعدادی از آنها را در رستوران های رودسر نوش جان کنید