دهلی

سفر به دهلی ، شهر کوچه پس کوچه های شلوغ

نمای یکی از کوچه های دهلی

به دهلی خوش آمدید... شهر 25 میلیون نفری پر از آثار تاریخی از امپراطوری های پایان یافته. دهلی نو، شهرتنوع و گوناگونی در همه چیزاست. از بناهای مسلمانان مغول گرفته تا بازارهای گرد و خاکی و شهرسازی به سبک دوران استعمار و مراکز خرید، همگی متنوع هستند. ممکن است، منظره ی جار و جنجال در خیابان ها، بعضی مسافرها را اذیت کند، ولی اگر کمی صبر کنید، حتما حتما عاشق این شهر می شوید. جاهایی که کمتر کسی میشناسد ، مثل تماشای غروب باغ لودی و قوالی (یک جور موسیقی اسلامی) در منطقه نظام الدین، مماسفرت شما رو یک مرحله دگرگون میکند. راهی که بشود ، به لایه های عمیق تر دهلی نفوذ کنید، این است که یک گشت شهری بگیرید و برید از دهلی قدیم تا جمنا را کامل بگردید. یا اینکه با مترو به مناطق 12 گانه دهلی ،ارزان سفر کنید. برای آشنایی با انواع پکیج های مسافرتی به دهلی به نور های دهلی مراجعه نمایید

هتل Oberoi Udaivilas Udaipur

در مورد هتل های دهلی باید گفت که نباید توقع چندانی داشت و ممکن است یک هتل خیلی اسم و رسم دار باشد ولی آنقدر تمیز نباشد. پس اگر روی نظافت حساسید حتما هتل 5 ستاره رزرو کنید یا اینکه قبل از سفر نظر بقیه مسافرها را روی سایت ها بخوند و بعد اقدام کنید. نکته ی مهم دیگر، در نظر گرفتن فاصله هتل ،تا اماکن دیدنی یا خرید یا هر جایی که شما به خاطرش سفر کردید، است .اگر هتل دور از مرکز شهر میگیرید، باید هزینه تاکسی را به آن اضافه کنید و اگر وقتتان برای شما مهم است بهتراست، به جای پرداخت هزینه ی تاکسی، هتل گرانتر ولی نزدیکتر رزرو کنید تا سریعتر به مقصد برسید.برای اطلاع دقیق تر از کیفیت و مکان هتل ها میتوانید به بخش هتل های دهلی مراجعه کنید.

تورهای دهلی

معبد آکشارهام

تورهای دهلی معمولا همراه با شهرهای آگرا و جیپور با عنوان مثلث طلایی ارائه میشود که 7 روزه و 10 روزه هستند و بهترین زمان سفر به آنجا از مهر ماه تا فروردین است. در بخش تورهای دهلی نو سایت اطلاغات دقیق تری از تورها داشته باشید.

دیدنی های دهلی

آرامگاه همایون

همانطور که گفتیم دهلی و کلا کشور هند ،مهد تنوع است ...تنوع در همه چیز، از رنگ و نژاد گرفته تا دین و مذهب و بناهای جورواجور، که همگی دیدنشان برای گردشگر واجب هستند. میتوانید از معبد لوتوس که معبد بهایی هاست، شروع کنید ودر محوطه ی داخلش، پابرهنه قدم بزنید، بعد سوار ریگشا (همان موتور سه پاچه) شوید، بروید آرامگاه همایون مغول، که یک آرامگاه خونوادگی است و ساختمانها، به رنگ قرمز، در ضدیت با فضای سبز بیکران آن محوطه است . طاووسها و میمونها هم آنجا با شما قدم میزنند و لذت میبرند. جاهای قشنگ دیگری که عجیب توصیه شده ببینید، قطب منار، دروازه هند، مسجد جامع دهلی و باغ لودی هستند.برای آشنایی بیشتر با دیدنی ها ی شهر به قسمت دیدنی های دهلی نو سری بزنید و جذبه ی شهر را بیشتر لمس کنید.

غذا و رستوران های دهلی

میز غذاهای محلی در دهلی

طبع مردم هند به شدت گرم و تند میپسندد. جوری که در همه ی غذاها انقدر فلفل و ادویه ی تند میریزند که ما حتی نمی توانیم قورت بدهیم .پس حتما چندین بار اصرار کنید که بدون ادویه غذایتان را سرو کنند. صحنه ی نا آشنا ، برای ما در رستورانها این است که همه هندیها ،با دست غذا میخورند. خلاصه که تعجب نکنید. زیره سبز و نبات ریز شده روی همه میزها هست تا بعد از غذا بخورییدو بهتر غذا رو هضم کنید. به خاطر شیوع انواع بیماریها در هند بهتراست که اصلا از رستورانهای سطح پایین و معمولی و یا دست فروشها غذا نگیرید چون حتما مریض میشوید . اگر اصلا با ذائقه ی هندی نتوانستید کنار بیایید میتوانید به رستوران های زنجیره ای بین المللی مثل دومینو پیتزا ، پیتزا هات ،مکدونالد و... بروید وغذای مطلوب همه ذائقه را نوش جان کنید. در قسمت رستوران های دهلی ،غذاهای هندی به طورکامل تشریح شده که دیدنش خالی از لطف نیست.