تفت

سفر به تفت


نمایی از باغ صفدری تفت

تفت یکی از شهرهای حاشیه ای شهر یزد است که در ده کیلومتری آن قرار گرفته وجاذبه های زیبای فراوانی دارد. شهری قرار گرفته در دامنه های شیرکوه که آب و هوای مطلوب و خنکتری نسبت به سایر شهرهای یزد دارد و دارای تابستان های ملایمتر و بارندگی بیشتر بوده و دارای چهار فصل مشخص است. تفت منطقه ای باستانی با پیشینه ای طولانی است که از هر لحاظ با یزد پیوند تاریخی دارد. با سفر به تفت با این پیشینه تاریخی بیشتر آشنا میشوید.

هتل های تفت


برای اقامت در تفت میتوانید در قسمت هتل های تفت ، با نرخ هتل و امکانات آن آشنا شوید و با توجه به بودجه سفرتان اتاق رزرو کنید، تفت هتل های زیادی ندارد بنابراین بهتر است چند روز قبل از سفرتان اقدام به رزرو اتاق نمایید.

دیدنی های تفت


تفت جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر که به وسیله کوه های سنگی احاطه شده با چشم انداز باغ های انار بسیار دیدنی است. باغ صفدری که یکی از باغ های زیبا در محله باغ گلاب دان این شهر است و در بهار و تابستان چشم انداز زیبایی دارد و پیست اسکی سخوید که در زمستان بسیار پرطرفدار است گوشه ای از دیدنی های تفت هستند.

غذا و رستوران های تفت


آش کدوی خوش طعم تفت

در شهر تفت نیز مانند سایر شهرهای استان یزد غذاهای محلی و سنتی خوشمزه ای را میتوانید نوش جان کنید. آش کدو یکی از غذاهای محلی این شهر است که از موادی مانند ماش، لوبیا، عدس و ... در آن استفاده میشود. اگر خوش شانس باشید میتوانید این آش خوشمزه را در خانه های مردم محلی امتحان کنید.