اهواز

سفر به اهواز، شهر کارون


پل طبیعت اهواز بر روی رود کارون

اهواز شهری بزرگ و پهناوراست که در دو طرف رود پرآب کارون قرار گرفته و ساحل کارون و جاذبه های اطراف آن جلوه ی خاصی به شهر بخشیده است. در قسمت غربی محلات مسکونی پرجمعیت مانند گلستان، کیانپارس، کیان آباد و ... و در قسمت شرقی بیشتر بازارها و مراکز اقتصادی مانند خیابان های نادری، آزادگان و امام قرار گرفته است. اهواز شهر پل هاست، پل هایی که دو سوی شهر را به هم وصل کرده و جلوه ی زیبایی به شهر بخشیده اند. همه ی این زیبایی ها در کنار مردمانی خونگرم و مهمان نواز که خصلت غریب نوازیشان زبانزد خاص و عام است اهواز را به مقصدی مورد علاقه برای گردشگران تبدیل کرده است.

هتل های اهواز


به نسبت بزرگ و پرجمعیت بودن اهواز هتل های این شهر زیاد نیست ولی امکانات نسبتا خوبی دارند. تعدای از این هتل ها در نزدیکی رود کارون و تعدادی نیز در مرکز شهر و با دسترسی آسان به مراکز خرید و مراکز تفریحی و دیدنی قرار دارند. از محل دقیق هتل های اهواز و هزینه های اقامت قبل از سفر اطلاع پیدا کنید.

دیدنی های اهواز


اهواز مکان های دیدنی زیادی دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. اولین مکان جذاب برای گردشگران رود کارون است که پرآب ترین و طولانی ترین رود ایران است و پل هایی که روی آن ساخته شده اند از مهمترین جاذبه های شهر بوده و بسیار جلب توجه میکنند. همینطور تماشای طولانی ترین و زیباترین آبشار مصنوعی خاورمیانه را نیز که روی هفتمین پل اهواز بر روی رودخانه کارون احداث شده نباید از دست داد. بازار معروف فلافل اهواز هم یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر است. با دیگر دیدنی های شهر اهواز میتوانید در قسمت دیدنی های اهواز آشنا شوید.

غذا و رستوران در اهواز


سمبوسه غذای محبوب اهالی اهواز

بی شک وقتی اسم اهواز را میشنوید اولین غذایی که به ذهنتان می آید فلافل و سمبوسه است، که در بازار فلافل اهواز میتوانید انواع فلافل ها و سمبوسه های خوشمزه را امتحان کنید. به خاطر وجود رود کارون اصلی ترین غذای مردم اهواز ماهی است و غذاهایی که با ماهی های مختلف درست میکنند بسیار خوش طعم است. ماهی زبیدی، ماهی شوریده و بنی، میگو و قلیه ماهی از غذاهایی است که در رستوران های اهواز میتوانید نوش جان کنید.