اشتوتگارت

اشتوتگارت پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ در جنوبغربی کشور آلمان است.

سال تأسيس شهر: 90-85 سال پس از مسيحيت ، رومي ها در اين قسمت قلعه اي شاعرانه بنا كردند و در نيمه اول قرن ۱۳ اين منطقه با نام اشتوتگارت تأسيس شد.

اشتوتگارت پس از تأسيس و در اواسط قرن سيزدهم با ايجاد صنعت به سرعت رشد كرد. مركز اين شهر «بادن و ورتمبرگ» يكي از بزرگترين شهرهاي صنعتي اروپاست. در سال ۱۹۸۶ و در زمان برگزاري مسابقات دووميداني اروپا در اشتوتگارت اين شهر اعتبار جهاني يافت و به عنوان يك شهر ورزشي بين المللي معروف شد.

نام فرودگاه: اشتوتگارت

استادیوم شهر اشتوتگارت:

تيم فوتبال حرفه اي: اشتوتگارت (بوندس ليگا)

نام ورزشگاه: استادیوم گتلیب دایملر

گنجایش استادیوم : 53200 نفر

مردم شهر اشتوتگارت علاقه بسیاری به فوتبال دارند ، مهمترين وقايع ورزشي برگزار شده در ورزشگاه گات ليب دايملر:
،۱۹۵۰ اولين مسابقه بين المللي فوتبال پس از جنگ جهاني دوم بين آلمان و سوئيس با حضور بيش از ۱۰۳ هزار تماشاگر (ركورد تماشاگر)
* برگزاري مسابقات جام جهاني فوتبال ۱۹۷۴
* مسابقات قهرماني اروپا، يورو ۸۸
* ۱۹۸۸ - فينال مسابقات يورو ۱۹۸۸
۱۹۹۰ فينال جام يوفا بين اشتوتگارت و ناپل

نمایشگاه های بین المللی اشتوتگارت:

مركز نمايشگاههاي بين المللي اشتوتگارت يك مركز نمايشگاهي كامل در آلمان و همچنين در جهان مي باشد كه با مراكز نمايشگاهي واقع در اروپا به دليل امتيازات فراوان آن قابل مقايسه نيست.
مركز نمايشگاهي اشتوتگارت مابين فرودگاه بين المللي اين شهر و بزرگراه منتهي به داخل شهر واقع شده است و امكانات حمل و نقل عمومي مانند قطار، اتوبوس و تاكسي را در دسترس مسافران و حاضران در مراسمها قرار مي دهد.
اين مركز كه داراي چندين طبقه مي باشد و تمامي تالارهاي آن بوسيلة آسانسورها در دسترس هستند، خدمات متنوعي مانند سالنهايغرفه هاي نمايشگاهي، سالنهاي كنفرانس، پاركينگ طبقاتي، فضاي سبز و تفريحي، رستورانهاي سلف سرويس، نمازخانه، اينترنت رايگان و هرآنچه كه نياز برگزاري يك نمايشگاه و همايش مي باشد را داراست.

جمعیت اشتوتگارت:

590000 نفر

دین:

مسیحی

زبان :

زبان آلمانی

پول رایج اشتوتگارت :

یورو