آبادان

سفر به آبادان

آبادان، قلب تپنده صنعت نفت ایران و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است. آبادان يکی از قديمی ترين شهرهای ايران بوده که از زيباييهای طبيعی، تاريخی، گردشگری، تجاری و معنوی خاصی برخوردار است. بهترين زمان جهت سفر و تفريح در آبادان روزهای پايانی اسفند ماه و ابتدای فروردين ماه می باشد. شهر آبادان با داشتن جاذبه های دیدنی در کنار مردمی خونگرم و مهربان با لهجه ی شیرین بندری تجربه ای لذت بخش از سفر را برایتان به همراه خواهد داشت.

هتل های آبادان

لوکس ترین هتل آبادان، هتل پارسیان آزادی است که در منطقه بریم و در فاصله ای 10 دقیقه ای اط فرودگاه و مرکز شهر قرار گرفته است. علاوه بر این هتل، هتل های دیگری نیز با قیمت و خدمات مناسب وجود دارد که میتوانید برای اقامت آنها را انتخاب کنید. بهتر است قبل از سفر هتل های آبادان را با هم مقایسه کرده و سپس با توجه به هدف و بودجه سفرتان، هتل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

دیدنی های آبادان

در آبادان می توانید از انواع جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بازدید کنید. یکی از مکان هایی که بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد بازار آبادان است که در کنار رودخانه زیبای اروند قرار گرفته و از جاذبه های سفر به آبادان میباشد. مسجد جامع رانگونی ها یکی دیگر از جاذبه های مهم شهر آبادان است که در کنار نقطه ی صفر مرزی و همجوار با کشور عراق قرار دارد و بسیاری مکان های گردشگری دیگر که دیدنشان بسیار هیجان انگیز است

غذا و رستوران های آبادان

مردم آبادان سبک غذایی مخصوص به خودشان را دارند، غذاهایی که اکثرا طعم تندی دارند و بسیار خوشمزه هستند. قلیه ماهی، فلافل، سمبوسه و ماهی صبور بعضی از غذاهای محلی اهالی آبادان است. رستوران های بسیاری در سطح شهر وجود دارند که میتوانید این غذاهای خوش طعم را در آنجا نوش جان کنید.