پارک جنگلی نهار خوران

آدرس:
دهستان استرآباد جنوبی
طریقه رفتن:
خودروی شخصی ، تاکسی
زمان:
همه روزه
پارک جنگلی نهار خوران

محل استقرار

پارک جنگلی نهارخوران در فاصله 8 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.

امکانات پارک

از امکانات این پارک می توان به رستوران و مهمانسرایی که در آن چند هتل و ویلا قرار گرفته است اشاره کرد. همچنین دارای میز ، نیمکت، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی ، نمازخانه نیز می باشد.

ویژگی پارک

این مکان زیبا فضاهای جنگلی سرسبز و زیبا در طرفین جاده دارد و چشم اندازی جذاب را در حاشیه رودخانه ایجاد کرده است که مکانی مناسب برای تفریح گردشگران است. پارک جنگلی مسیری مناسب و آرام بخش برای پیاده روی است. در 4 فصل سال طبیعتی دل انگیز و زیبا دارد . چندین چشمه در محدوده این منطقه قرار گرفته است که از معروف ترین آنها می توان به سفید چشمه که در ارتفاعات اطراف آن واقع شده اشاره کرد. همچنین قابل ذکر است که جنگل نهارخوران را روستای ناهارخوران و پارک جنگلی نهار خوران نیز می نامند.

انواع گونه های گیاهی

پارک جنگلی دارای گونه های گیاهی متنوعی است که شامل : درختان بلوط ، انجیلی ، گیلاس وحشی، آزاد، خرمندی و درخچه های تمشک، شمشاد، ازگیل و ولیک از گیاهان طبیعی و بومی ، سرو، برگ نو و... می باشد.

انواع گونه های جانوری

زمانی که تراکم جمعیتی در این منطقه کم می شود گونه های جانوری مانند گراز ، شغال، خفاش ، موش راسو، سنجاب، عقاب ، شاهین ، قمری، دارکوب ، جغد، دم جنبانک، صعوه، سهره، سار و مارمولک جنگلی قابل مشاهده هستند.

جاذبه های گردشگری مجاور این مکان

روستای زیارت در فاصله 10 کیلومتری ، پارک جنگلی النگدره در فاصله 11 کیلومتری ، مسجد جامع گرگان ، کاخ موزه گرگان و کاخ شاسمین در فاصله 12 کیلومتری این منطقه واقع شده اند.

/ ایران / گلستان / گرگان / جاذبه های گرگان / پارک جنگلی نهار خوران