روستا جواهر ده رامسر

آدرس:
رامسر
طریقه رفتن:
خودروی شخصی
روستا جواهر ده رامسر

محل استقرار

روستا جواهرده در 27 کیلومتری رامسر در دهستان سخت سر و در ارتفاعات 2000 متری البرز قرار دارد.

تاریخچه

نام این روستا از سه مدخل گرفته شده است. ابتدا به دلیل زیبایی وافری که دارد این روستا را به سان جواهری تعبیر کرده اند. دوم این روستا را از نام زنی به نام جواهر که حاکم این مکان بوده برگرفته اند و سوم اینکه از کلمه جورده به معنی بالاده نام گذاری کرده اند.

درباره این روستا

طبیعت این روستایی بسیار زیبا و دل انگیز است و هر ساله حجم عطیمی گردشگر را به خود اختصاص می دهد. آب و هوای این روستا معدل است و تابستان هایی گرم و زمستان هایی سردی دارد. مردم این روستا به زبان گیلکی صحبت می کنند و به باغداری ، زراعت و دامداری مشغول هستند.

سبک معماری

خانه های این روستا از مصالح آجر ، سیمان ، تیرآهن ، گچ استفاده شده است. سقف بیشتر خانه ها شیروانی است و سقف بعضی دیگر لت کوبی است. همین طور خانه های قدیمی ، گورستان گبری، بنا های تاریخی از جمله مسجد آقاسعید مربوط به 700 سال پیش و یا مسجد سکینه آبجی مربوط به قرن هشتم در این روستا به چشم می خورد.

جاذبه های گردشگری مجاور این مکان

فاصله روستا جواهرده تا هتل قدیم 30 کیلومتر با چشمه های آبگرم رامسر 34 کیلومتر با قلعه مارکوه 42 کیلومتر با آبشار فرهادجوی 59 کیلومتر با جنگل دالخانی 62 کیلومتر و با پارک جنگلی چالدره 69 کیلومتر می باشد.

/ ایران / مازندران / رامسر / جاذبه های رامسر / روستا جواهر ده رامسر