طرقبه

آدرس:
18 کیلومتری جنوب غربی مشهد
طریقه رفتن:
خودروی شخصی
طرقبه

محل استقرار

طرقبه یکی از مهمترین ییلاق هایکوهستانی اطراف مشهد است که وسعتی 1600 کیلومتر مربعی دارد و در 18 کیلومتری جنوب غربی مشهد و در مسیر راه جاغرق واقع شده است. این ییلاق از غرب به کوه های بینالود و از شمال به کوه تخت رستم محدود شده است و مانند شاندیز از مهمترین مراکز گردشگری مشهد می باشد. طرقبه در امتداد دره باصفایی قرار گرفته و از نظر زمین شناسی از بخش های دشت، پای کوه و کوهستانی شکل گرفته است.

شرایط آب و هوایی

این مکان دارای آب و هوای سرد و خشک با تابستان هایی خنک و مطبوع می باشد و به خاطر بالا بودن ارتفاع آن میزان بارندگی اش نسبت به شهر مشهد بیشتر است.

امکانات و خدمات شهری

این مکان از امکاناتی از قبیل پارک عمومی زیبا و رودخانه کنار آن و دوایر پست، مخابرات، جایگاه پمپ بنزین، درمانگاه و مسجد و رستوران های متعدد در محیط طبیعی و فروشگاه های صنایع دستی برخوردار است.

نقاط دیدنی و تفریحی

دهکده آبی ویلاشهر، باغ وحش، مجتمع سوارکاری ارشاد،مجتمع تجاری بعثت، پارک سنگی نصوح آباد، سد چالیده،رودخانه جنگلیطرقبه، مسجد ازغد، سنگ مولانا علی معروف به سنگ مولانا علی معروف به سنگ کمربسته درودخانه باز طرقبه، چشمه عسل و ارتفاعات کردینه، پست اتومبیل رانی، استادیوم بزرگ ورزشی ثامن، پیست اسکی ابرده.

جاذبه های گردشگری مجاور این مکان

پارک وکیل آباد در 9 کیلومتری این مکان قرار دارد.